• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Прогноз на економіку України 2019 року від Нацбанку і експертів

Який рік корабель нашої країни носить з боку в бік по неласковым хвилях економіки. Горизонти – туманні, лоцмани – далеко не завжди тверезі, а саме море Ну, м'яко кажучи, штормить його нестримно, і поки з цим, на жаль, мало що можна вдіяти Щороку українці з надією вчитуються в економічні прогнози з різних джерел, зіставляючи все це з дійсністю і намагаючись оцінити, що їх чекає завтра? Про майбутнє, 2019 року ходять діаметральні пересуди – нам, то пророкують дефолт і повний крах, то несподівано оптимістично заявляють, що Україна вступає в еру планомірного і стійкого зростання. Що ж нас чекає насправді? Давайте розбиратися по порядку.

Що кажуть всередині країни?

Всю що надходить з боку Уряду, Нацбанку і АП інформацію можна охарактеризувати у двох словах: обережний оптимізм. Ще б – адже ми живемо напередодні виборів, і якщо б вони наважилися робити сумні прогнози, не обіцяли зірки з небес і рай на землі другого за площею держави Європи, їм дуже швидко довелося б підшукувати нові кабінети. З іншого боку, у нас люди до такого спірного страви, як локшину на вухах, ставляться дуже негативно, і будь-яку заяву зверху пропускають через кілька фільтрів здорового критицизму, перш ніж засвоїти. І вони бачать, що в 2017 році навіть бюджет до кінця довиконати не вдалося і дефіцит його в цілому склав 34 млрд. грн., а інфляція — 137%, що на 25% перевищило прогнози уряду.
Прогноз на економіку України 2019 року від Нацбанку і експертів
І поки ніщо не вказує на те, що ми стоїмо на порозі прориву, адже станом на березень 2018-го інфляція вже становить 132%, і це досить критично, бо до кінця року ще жити і жити. НБУ обіцяє, що за весь 2019-й інфляційні очікування не перевищать порогу в 58%. Що вселяє в нього такий оптимізм? Мабуть, впевненість, що вдасться тримати в узді цей показник шляхом ведення жорстокої політики монетарного регулювання з таргетуванням даного показника.
Прогноз на економіку України 2019 року від Нацбанку і експертів
Питання лише, якою крові це буде коштувати держбюджету? Той же головний банк країни відповідає на це питання пропозицією «підстригти» зростання економіки до 29% — якраз у них і укладуться витрати щодо стримування зростання цін та фіскального пом'якшення. За порівняно з тим, що ця ж структура очікує для 2018 року, зниження буде відчутним, як для нашої ситуації, але не катастрофічним (близько 05%).

Думка МВФ та інших авторитетів

Прогноз на економіку України 2019 року від Нацбанку і експертів
Макроекономічний прогноз по Україні для 2019 роки від ряду західних фінансових організацій вже спочатку 2018-го пережив істотну коригування. У поточному році МВФ вважає, що інфляція розширить свої кордони ще на відсоток – до 11. Тоді як раніше передбачалося, що сумарно за рік ми впишемо в десяточку. В той же час по 2019-му валютний фонд далекий від оптимізму наших влади, припускаючи обережні 8%. В результаті і загальний прогноз зростання від нього впав до 33% з 4%. Все це, звичайно, неприємно, але, по правді кажучи, далеко не критично. Максимум це означає для народу, що жити буде рівно так, як і жили за рік-другий до цього – без поліпшень. При цьому той же Світовий банк, наприклад, поки утримується від коригувань, вважаючи, що свої 4% в 2019-му в плюс наша країна все-таки візьме. Правда, він коментує, що показник був розрахований виключно для сценарію реалізації всієї програми запланованих реформ. В іншому разі її невиконання позначиться на уповільненні зростання на критичні 2%.

Схрещуючи фізику і лірику

Прогноз на економіку України 2019 року від Нацбанку і експертів
Скоро три десятки років, як Україна здобула таку вистраждану і довгоочікувану незалежність, ось тільки з розумом вона розпорядилася ними? Можна сказати, що до 2014-го ми жили, немов, у борг. Немов, перечікуючи якийсь сумбурний період, не наважуючись і зробити крок вперед, і назад розвернутися. Старе радянське минуле не відпускало, вбиті з дитинства комплекси не давали нормально жити і розвиватися. Світ при цьому на нас дивився з явним подивом: «Ви не втомлюєтеся так враскорячку топтатися?». Революція розворушила всіх: колишні реакціонери активно роблять вигляд, що вони гранично прогресивні реформатори – змагаються між собою, хто більше народу наобіцяє і чого такого «отакого» запровадить Що ж стосується народу А ось він як раз нікуди не бігає і істерик не закочує, на відміну від наших правителів – він як раз просто готується. І морально, і матеріально — до будь-яких випали на його долю і ще тільки запланованим негараздам. Проблема лише в тому, що, незважаючи на патологічну непотоплюваність, довготерпінням він, на відміну від наших північних сусідів, ніяк не страждає. І якщо його довести до крайності, знову буде буря. Ніхто не сперечається, реформи нашій економіці потрібні, як повітря. Ну, адже об'єктивно: не можна жити далі так, як жили – весь ресурс накопичувальний вичерпався, і країна стала нагадувати повільно пожирає самого себе Уробороса.
Прогноз на економіку України 2019 року від Нацбанку і експертів
От тільки яким шляхом ми йдемо до них, і як не протягнути ноги по дорозі? Адже тут проблема навіть не в тому, що більшість змін дадуть явний ефект тільки в комплексі і тільки в довгостроковій перспективі. Проблема в тому, що про механізми на цей перехідний період просто ніхто не думає, пускаючи все на самоплив, сподіваючись, що народ справиться. Дивлячись на все це, мимоволі напрошуються аналогії з польською моделлю, коли там розгортали голоблі у бік цивілізованої Європи — грубо, різко і незважаючи на біль. Хтось скаже: «Вони витерпіли – і тепер он як живуть! А ми що? Чим ми гірші?». Так, в принципі, тільки в одному: на момент реформ у Польщі не було війни, розірваних насильно сформованих зв'язків між досить вагомими шматками території і пограбованої олігархами до крихт економіки. Дивлячись на все це, радує одне – люди виживуть точно, бо не такий кошмар долали. Висока ступінь самосвідомості та особистої свободи ніколи не зажене українців у якісь вузькі рамки, не зробить їх рабами держави, живуть лише заради того, щоб воно процвітало. У нас будуть процвітати саме люди. Не важливо, даруючи свій інтелект і талант західним країнам, заробляючи, де тільки можна і чим тільки можна, викручуючись тут усіма можливими і неможливими силами Політикам же треба зрозуміти одне: якщо в них вистачить розуму вписатися в цю струмінь, дійсно поставити економіку на службу громадянам своєї країни, народ вивезе і себе, і її, цю економіку, і ще купу всього на додачу. Ось тільки чи вистачить у них розуму на таку просту, але важливу думку?

ВідеоПрогноз на економіку України 2019 року від Нацбанку і експертів
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають