• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
  • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
  • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

Переведення годинника на літній час в 2019 році в Україні

З липня 1917 року зі значним перервою на 60 років на території колишнього Радянського Союзу здійснювався перехід на літній і зимовий час. З 1925 року на всьому просторі СРСР діяло поясний час, який в кожному адміністративному поясі відрізнялося на одну годину від сусіднього регіону. Незважаючи на суперечки і пропозиції про скасування, щорічне переведення в 2019 році на літній час в Україні годині відбудеться.

Переведення годинника на літній час в 2019 році в Україні


Історія питання

Вперше здійснити сезонне переведення стрілок годинника спробували в XVIII столітті на території США, проте тоді ця затія через роздробленість країни не увінчалася успіхом. Автором ідеї переходу на літній час вважається новозеландський натураліст і біолог Д.В.Хадсон. Він усвідомив користь від штучного продовження світлового дня під час збору примірників для своєї колекції комах, виклавши і аргументувавши свою ініціативу в листі, відправленому в 1895 році в Веллінгтонського філософське товариство. На території Великобританії ініціатором переведення стрілок в 1905 році став У.Уіллет. У 1914-1918 роках Великобританія, США, Німеччина та Австралія стали країнами, що вирішили за допомогою переведення годинників заощадити на паливі, що використовується для освітлення в темний час доби.

На сьогоднішній день налічується близько 180 країн, які не беруть участь в перекладі годин протягом року. Є держави, на території яких сезонний перехід здійснюється вибірково, не у всіх адміністративних одиницях. До них відносяться США зі штатами Гаваї і Віргінські острови.

Уночі 25 березня відбудеться черговий перехід на літній час в Україні. Єврокомісія останні два роки розглядає і пропонує скасувати існуючий на території країн, що входять до складу ЄС, сезонне переведення годинників. Ініціатором з цього питання виступив парламент Фінляндії. На Україні традиція сезонного переведення стрілок існує з квітня 1981 року і здійснюється 2 рази - навесні і восени. Сьогодні перехід на літній час для більш раціонального використання світлового дня здійснюється в 65 державах і на 10 територіях світу.
Переведення годинника на літній час в 2019 році в Україні


Спори і аргументи на користь скасування літнього часу в Україні в 2019 році


Проблему безсумнівного шкоди для людського здоров'я сезонного переведення годинників на протязі багатьох років піднімають і мусують в західній та українській пресі. На території колишнього Радянського Союзу першими скасували перехід Узбекистан в 1990 році і Туркменія в 1991 році. За ними послідували інші країни Середньої Азії, в 2005 році - Грузія, в 2011 - Білорусія і Росія, через рік - Вірменія, в 2016 році від переведення стрілок відмовився Азербайджан.

Підраховано, що в перші 7 днів після переходу зростає число ДТП, інфарктів і самогубств. Найбільше від процедури з переведенням стрілок виграють фармацевти - ця процедура насамперед позначається на стані здоров'я людей, що мають серцево-судинні захворювання. Лише на 20 добу після встановлення нового часу спостерігається зниження показників інфарктів, загострень хронічних хвороб, суїцидів і дорожніх аварій. Таким чином, зіставлення економічної вигоди держави і шкоди для здоров'я і безпеки його громадян свідчить не на користь першого.

Альтернативою економії фінансових ресурсів держави і переведення годинників на літній час в Україні вважають перехід на інший період роботи ряду підприємств. У деяких країнах, наприклад в Японії, зрушення здійснюється не на один, а на дві години в залежності від настання сходу сонця.

У 2017 році астроном з Краматорська звернувся з листом і пропозицією до Верховної Ради про те, як за його спостереженнями було б оптимально здійснювати щорічне переведення годинників. Крамоторчанін Краснощеков Р. пропонує поділити країну на кілька часових поясів: західний, центральний і східний. Астроном-любитель пропонує додати до існуючого часу в західних областях країни 2 години, в східних - 3 години, а в центральних територіях - 2,3 години. Він також розглядає встановлення тимчасового інтервалу переведення стрілок навесні в 2,3 години по всій території країни. Це рішення, вважає астроном, стане компромісом для більшості регіонів, однак зажадає введення додаткового часового поясу, поки в світі не існує. До нинішнього моменту дробові часові пояси мають Австралія, Нова Зеландія і Канада.
Переведення годинника на літній час в 2019 році в Україні

Озвучити рішення про скасування переведення годинника повинна Верховна Рада, проте поки такий указ головним законодавчим органом країни не прийнятий.

Перехід на літній час в Україні в 2019 рік відбудеться вночі з 24 на 25 березня. Переклад очікувано викличе порушення життєдіяльності організму через тимчасові зрушень, десинхрозу, перш за все у маленьких дітей і людей похилого віку, також тих, хто страждає на хронічні захворювання. І хоча лікарі і фармацевти стверджують, що ніяких об'єктивних даних про шкоду для людського організму переходу на літній час немає, громадянам країни в перші дні після переведення годинників необхідно проявити особливу обережність. Слід приділити більше часу своєму здоров'ю і самопочуттю близьких, продемонструвати стриманість і підвищену концентрацію уваги під час керування дорожньо-транспортними засобами.
Переведення годинника на літній час в 2019 році в Україні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають