• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Чи буде підвищення зарплати вчителів в Україні в 2019 році останні новини

Учитель - це важлива і необхідна професія, адже хто ще зможе наповнити юні голови усіма необхідними для подальшого життя і просування знаннями. Довгий час праця вчителів недооценивался. Вони отримували мізерні заробітні плати, а тому така професія вважалася непрестижною. В європейських країнах все інакше і праця вчителя цінується на високому рівні. Тому неодноразово піднімалося питання про те, чи буде підвищення зарплати вчителям в Україні 2019 і зробить це підвищення грошового забезпечення професію вчителя знову престижною.

Проблема полягає в тому, що в обов'язки вчителя входить не тільки викладання. Вони повинні мати педагогічні знаннями і навичками, щоб забезпечити всебічний розвиток дитини. Це вкрай складна робота, від чого часто страждає центральна нервова система і здоров'я педагога. Тому для них єдиною мотивацією продовжувати працювати залишається заробітна плата, яка нині не відповідає рівню інфляції і зростання цін на продукти харчування, послуги і різні товари. Також спостерігається відтік вчителів за кордон. Виходить, що підвищення грошового забезпечення вчителів - необхідна міра.

Чи буде підвищення зарплати вчителів в Україні в 2019 році останні новини

Середні значення - не показник

Іноді від депутатів можна почути, що зарплати українських вчителів і без якихось підвищень досить великі. Це помилкова думка, що виникає на основі неправильних середньостатистичних даних. Органи статистики беруть до уваги грошове забезпечення всіх педагогів, не розділяючи їх за складністю роботи, за вимогами і з предметів. Тому якийсь викладач, який займається малюками, отримує близько 7300 гривень, зате викладач екзотичного іноземної мови може отримувати як мінімум до 20 тисяч гривень щомісяця. Подібні мови викладаються лише в елітних і спеціалізованих школах, в звичайних міських або сільських закладах такого немає. Тому немає сенсу брати до уваги середні показники, потрібно орієнтуватися на реалії в звичайних школах.

Заробітні плати в 2018 році

Ще в 2017 році політики прийшли до висновку, що потрібно терміново підвищувати грошове забезпечення педагогів і взагалі виділяти більше грошей на цю галузь, інакше її функціонування опиниться під загрозою.
В результаті КМУ збільшив грошове забезпечення на 50%. Виходить так, що зарплата вчителів України за тарифною сіткою виросла на 1 тарифний розряд. Потім, в 2018 році, було ще одне підвищення, але вже на 25%. Прем'єр-міністр України ухвалив, що педагоги отримуватимуть в середньому на 1500-2000 гривень більше. В результаті заробітна плата сягає 6000-9000 гривень. Також Верховна Рада України прийняла важливі правки в законодавстві. У цих документах прописано, що мінімальна грошове забезпечення педагогів буде встановлена ​​на рівні як мінімум трьох мінімалок.

Чи буде підвищення зарплати вчителів в Україні в 2019 році останні новини


Чого чекати в 2019 році?

Представники Міносвіти неодноразово заявляли, що зміни в законодавстві передбачають збільшення грошового забезпечення працівників шкіл на 25%.
Часто виникають питання про те, коли вчителям підвищать зарплату в Україні, коли саме чекати підвищення. Поки представники Міністерства освіти не називають конкретних дат, але кажуть, що зміни обов'язково відбудуться.

Гриневич акцентувала увагу на тому, що навчання дітей державної мови в установах з національними меншинами вкрай запущене. А тому викладачі української мови в таких школах будуть отримувати істотну надбавку за свою працю. Очікується, що в рамках реформи освіту буде проходити видача навчальних посібників викладачам, забезпечення навчальних класів всім необхідним обладнанням.

Крім того, міністр сказала, що буде впроваджуватися особлива надбавка для педагогів, які займуться впровадженням нового стандарту початкової освіти в молодших класах з наступних навчальних років. Останні новини про індексацію зарплати вчителям України в 2019 році говорять про те, що ця процедура буде проводитися й надалі. А тому педагоги отримуватимуть невеликі надбавки відповідно до рівня інфляції в країні.
Чи буде підвищення зарплати вчителів в Україні в 2019 році останні новини


Чи чекати скорочення?

Здавалося б, буде збільшуватися заробітна плата, але фінансування сфери особливо не зміниться. Тоді і постає питання про те, чи буде скорочення вчителів в 2019 році в Україні, щоб наявних грошей вистачило на всіх. Поки ніякого скорочення викладачів не передбачається. Справа в тому, що їх і так не вистачає. Часто в українських школах спостерігається недобір фахівців, а тому вчителям доводиться вести відразу кілька предметів. Це все викликано низьким рівнем заробітної плати. В європейських країнах фахівцям пропонують кращі умови роботи і більше грошове забезпечення. А тому молоді вчителі спокійно їдуть в інші країни. Якщо не боротися з цією проблемою, то в Україні скоро і зовсім не залишиться педагогів.


Нові вимоги

Незважаючи на таку проблему, допускати до роботи з дітьми кого завгодно представники сфери освіти не стануть. В рамках реформи освіти почне проводитися обов'язкова переатестація. Вона покликана очистити школи від старих і невмілих педагогів, які не здатні відповідати нинішнім вимогам освітньої галузі. До залишилися фахівцям будуть пред'являтися серйозні вимоги. Їм доведеться постійно підвищувати свою кваліфікацію, відвідувати відкриті уроки, курси, різні заходи. У Міносвіти сказали, що вчитель повинен не просто добре знати свій предмет і чудово орієнтуватися в ньому. Учитель повинен уміти передати дитині олімпіадні знання. Але поряд з цим очікується відбуватися підвищення вчительських зарплат.

Реформа системи освіти також передбачає перехід на 12-річну систему навчання і зміна того, як буде викладатися матеріал в школі. Наприклад, учні перших класів більше не будуть отримувати завдання на будинок. Перший клас буде лише загальним адаптаційним періодом. Як тільки діти звикнуть до нових для них умов, навантаження буде поступово підвищуватися. Це дозволить уникнути стресу, перенапруження.

Виходить, що в якійсь мірі скорочення фахівців все ж відбудеться, але представники Міністерства освіти обіцяють, що на їх місця відразу ж будуть набрані нові молоді педагоги.
Чи буде підвищення зарплати вчителів в Україні в 2019 році останні новини


Чого хочуть домогтися за допомогою реформи освіти?

Згідно заявами представників Міністерства освіти і науки, поступово буде підвищуватися якість освіти. В результаті буде змінений принцип роботи звичайних шкіл. Діти більше будуть перевантажуватися домашніми завданнями і знаннями, увага приділятиметься тим знаннями і навичками, які потім стануть в нагоді в житті дітям. Сам період навчання буде розділений на три періоди, кожен з яких буде закінчуватися іспитом. Вищі класи повинні скоротити програму бакалаврату і частково замінити її собою. Згодом педагоги повинні будуть отримувати як мінімум 10500 гривень. При цьому зарплата буде збільшуватися від того, чи пройшов чоловік сертифікацію. Також вплине вислуга викладача. Максимальне підвищення ставки вчителям за вислугу становить 30%.
Чи буде підвищення зарплати вчителів в Україні в 2019 році останні новини
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають