• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Обов'язкові предмети в ЗНО в 2019 році

Програма ЗНО 2019 обов'язкове для всіх учнів в школі дітей, які закінчують випускні класи. Деякі експерти не раз наполягали на тому, що нинішній метод перевірки знань більше нагадує радянську модель. А щорічно можна спостерігати різні нововведення, особливі правила, нові вимоги. Система потроху удосконалюється, щоб адекватніше оцінювати знання українських школярів і видавати їм відповідні сертифікати, на основі яких можна продовжити навчання в вищих навчальних закладах країни.

Обов'язкові предмети в ЗНО в 2019 році

Які зміни очікуються в 2019 році?

Перше важливе зміна полягає в тому, що формат іспиту також буде підлаштовуватися під дітей з інвалідністю. Наприклад, раніше дітям, у яких проблеми із зором, пропонували тести з великим шрифтом. Зараз же тест ЗНО 2019 для людей з вадами зору буде повністю зроблений шрифтом Брайля. До того ж для дітей з інвалідністю було збільшено час проходження іспитів. Такі зміни засновані на постійні звернення, які надходили до Центру якості знань. В майбутньому подібні прохання і скарги допоможуть відкоригувати тести під потреби дітей з обмеженими можливостями і зробити формат ЗНО зручнішим.

Очікується, що іспити стануть важче. Пару років назад ЗНО міг здати хто завгодно і вступити в один з вишів, володіючи тільки мізерними знаннями. Зараз же був введений граничний бал, який коригується щорічно.

Тепер за пробний іспит з будь-якого предмету доведеться заплатити більше. Якщо в 2018 році за одне пробне ЗНО треба було заплатити 130-140 гривень, то в 2019 році ціни виростуть на 10-20 гривень. Проте точних даних щодо зростання цін поки немає. Як і раніше, реєстрація буде проходити приблизно взимку.

Неприємне нововведення полягає в тому, що екзаменаційні сертифікати будуть діяти менше. Якщо раніше можна було скласти іспити і вступити до вузу через два або навіть три роки, то тепер все сертифікати діють лише один рік після ЗНО. Надалі планується повернутися до старої моделі, але точну дату цієї події ще ніхто не називав.

Скільки триватимуть іспити?

Всі іспити ЗНО в Україні будуть тривати від двох до трьох годин. Найшвидшим є іспит з біології, адже він триває всього лише дві години.
Деякі дисципліни триватимуть 2,5 години, наприклад, історія і географія. Решта ж іспити доведеться складати протягом трьох годин. Такі тимчасові пороги були встановлені не просто так, адже в 2019 році в більшості тестів збільшилася кількість завдань. Треба не забувати, що отримані бали на ЗНО будуть переводитися в звичайну систему оцінювання. Ці оцінки впливають на атестат, отримання школярем золотою або срібною медалі. Якщо у людини в атестаті коштує 12 балів, а за результатами ЗНО він отримав 8, то він не може претендувати на отримання медалі. Саме розклад ЗНО буде відомо пізніше.


Ситуація з предметами


Треба згадати про обов'язкові предмети в ЗНО в 2019 році. Поки в їх число входить тільки українська мова та література, а також математика. В цьому ж році буде введено дворівневий іспит з англійської мови, а це значить, що скоро англійську мову теж стане обов'язковим предметом. Очікується, що здача іспиту з іноземної мови буде масовим дійством. Для учнів з лінгвістичних класів завдання будуть спеціально ускладнювати. Більш точні зміни будуть оголошені перед проведенням ЗНО в 2019 році.

Геополітична ситуація в країні і конфлікт з Росією відбилися на українських іспитах. Якщо раніше можна було вибрати російську мову в якості додаткового предмета, то в цей раз школярі були позбавлені цієї можливості. Російська мова більше не виноситься на ЗНО, а тому випускникам потрібно міняти свої плани і готуватися до здачі іншої дисципліни.

Система нарахування балів

Початкова система ЗНО зазнала вже дуже багато змін. Нещодавно була введена спеціальна система балів, яка передбачає встановлення певного прохідного мінімуму для кожного учасника іспиту. Дана система все ще тестується і коригується. Нині потрібно набрати таку кількість балів для того щоб досягти прохідного мінімуму:

За біології потрібно набрати 23 бали з 76.
За географії необхідно набрати 27 балів
З математики прохідний поріг становить 11 балів і 62.
З фізики і хімії потрібно набрати 17 балів з 80.
З історії України необхідно набрати 27 балів з 94.
При здачі іноземної мови прохідний поріг становить 14 балів з 56.
При здачі української мови та літератури необхідно набрати лише 24 бали з 104 можливих.


З цього можна зробити висновок, що пороговий рейтинг ЗНО не такий вже і великий. Тому не потрібно сильно заглиблюватися у вивчення предмета, щоб отримати мінімальний бал. Але ті школярі, які хочуть зайняти бюджетні місця у вузах, повинні намагатися отримати максимально можливий бал, оскільки очікується, що знову буде урізати кількість бюджетних місць.

Як буде проходити подача документів до навчальних закладів?

До певного моменту абітурієнти могли подавати цілих п'ятнадцять заяв в різні вищі навчальні заклади країни. Але зміни 2018 роки зробили так, що абітурієнти були обмежені чотирма спеціальностями. Також подавати можна тільки сім заяв. Але для тих, хто планує вступати в університет не на бюджетне місце, подібних обмежень по кількості поданий заяв не передбачається.

Зручно те, що тепер не треба кататися по навчальним закладам та подавати документи. Тепер вони спочатку подаються в електронному варіанті без відвідування вузу. Оригінали необхідно надати тільки після остаточного вибору місця навчання.

Подібні зміни викликані тим, що за підсумками іспитів один і той же чоловік міг вступити відразу в кілька вузів, і займав бюджетні місця до моменту остаточного вибору. У підсумку після того, як всі вже надійшли, з'являлися незайняті бюджетні місця, які вже нікому не були потрібні.

Інші зміни

Тих, хто зібрався вступати на магістратуру, чекають невеликі труднощі.
Нововведення в ЗНО 2019 Україна мають на увазі, що для подальшого навчання бакалаврам доведеться скласти іспит з англійської мови. Ця зміна все ще тестується, а тому це стосується небагатьох спеціальностей. Але в подальшому іспит доведеться обов'язково здавати всім, хто хоче продовжити вчитися.

Є ще одна неприємна новина. Воно полягає в тому, що процедура впровадження ЗНО в коледжі і технікуми вже була розпочата. Виходить, що всі випускники цих навчальних закладів з часом повинні будуть здавати повноцінне ЗНО. Поки що це все тестується і потрібно здавати іспит тільки по одному предмету, але графік вказує на те, що в 2019 році буде вже два предмета.абітуріенти могли подавати цілих п'ятнадцять заяв
висновок

Поки це все наявні новини. Формат ЗНО все ще допрацьовується, а тому через час можуть з'явитися нові зміни, нововведення. Всі ці старання спрямовані на те, щоб найбільш адекватно оцінити рівень знань випускників. Учням краще уважно стежити за новими новинами, щоб не упустити важливих змін.
Обов'язкові предмети в ЗНО в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають