• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Яка буде допомога матері одиночці в Україні 2019. Сума

Матері, яка вимушена ростити дитину одна, підтримка держави і суспільства буде не зайвою. Нерідко, державне забезпечення є основним джерелом коштів для існування такої сім'ї. У цій статті ви дізнаєтеся: яка українська мама може вважається самотньою, як самостійно розрахувати суму допомоги в 2019, які пільги обіцяє українське законодавство. Будемо говорити про матерів, але ці правила застосовні і до батьків одинаків.
Яка буде допомога матері одиночці в Україні 2019. Сума


Визначення та обґрунтування статусу

Хто вважається матір'ю одиначкою в Україні? Цим питанням займається профільне відомство - Міністерство соцполітики. У законі "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" встановлено, що право на допомогу держави мають:

самотня біологічна мама;
самотня мама-усиновитель;
вдова.


На момент народження або усиновлення дитини такі матері не розписані. Держслужби отримали повноваження на перевірки, з метою упевнитися, що жінка не проживає з батьком своїх дітей без документального оформлення, не веде побут спільно з ним. Інакше, статус не підтверджується або анулюється. Що відбувається, коли така мама виходить заміж? Якщо новий чоловік дає згоду на усиновлення її дітей, то вона втрачає свій статус, якщо не дає згоди - статус зберігається.

Основоположним допуском для надання статусу одинокої матері є свідоцтво про народження дитини. У пункті "батько" повинен стояти прочерк (відомості відсутні) або дані можуть бути вказані зі слів матері, але юридично батьківство він не визнав.

Законодавством України визначено обставини, при яких статус анулюється:


відмова від дитини;
позбавлення батьківських прав;
усиновлення визнано недійсним;
заявник засуджений;
смерть одного з батьків або дитини;
підліток одружився до 18 років;
підліток визнаний дієздатним;
дитина поступила на повне державне утримання.


Мами, які виховують дітей поза шлюбом, часто цікавляться: чи можна отримувати допомогу, як батько одинак, і аліменти одночасно? Ні, тому що одне суперечить іншому. Аліменти дозволяється стягувати з суб'єкта, чиє батьківство визнано юридично, з занесенням інформації до свідоцтва про народження дитини. А якщо такі дані є, заявник вже не може підтвердити своє громадянське стан батька одинака.

Стягувати аліменти складніше і, найчастіше, не вигідно. Розмір допомоги матері-одиначки - це фіксована ставка. Сума аліментів дорівнює четвертій частині заробітку аліментщика, за умови, що він офіційно працевлаштований. Якщо достаток офіційно підтвердити не вдасться, то розраховувати доведеться лише на мінімальну цифру, значно нижче розміру допомоги. Звертаємо увагу також, що на схилі років батьки зможуть стягувати аліменти вже з вашої дитини.

Щоб отримати допомогу матері одиночці в Україні знадобитися адресувати звернення до районного УТЗСН за пропискою або за фактичним місцем проживання. При собі необхідно мати пакет документів: заяву (видають на місці), паспорт заявника (одного з батьків), дитяче свідоцтво про народження, постанова суду про усиновлення, виписка з РАГС про відсутність даних про батька, довідка ЖЕКу Ф-16. На початку року (до кінця березня) потрібно надати декларацію про доходи батька-заявника за попередні 6 місяців. З недавніх пір, з'явилося ще одне соціальне явище - переселенці. Вони стикаються з проблемами відновлення соціальних виплат в мирному регіоні. Вимог до них багато: починаючи від наявності печатки міграційної служби до проведення перевірок житлової обстановки в будинку.

Посібник оформляється на півроку, через шість місяців необхідно проводити повторну оцінку.
Яка буде допомога матері одиночці в Україні 2019. Сума


Сума допомоги матері одиночці в 2019 році в Україні

Соціальні зобов'язання Кабміну в наступаючому календарному році зберігаються і продовжують рости, включаючи матір-одиначку. Розрахунок допомоги в 2019 році в Україні почнемо з визначення розміру мінімального прожиткового рівня, він є базою калькуляції будь-якому соціальному виплати.

Стандарти мінімальної вартості життя, встановлені в державному бюджеті на 1 Січня 2019 (фактично з 1 дек 2018), в гривні:

усереднений 1853,00;
діти до 6 років - 1626,00;
діти і підлітки 6-18 років - 2027,00;
працездатні особи, включаючи молодь 18-23 років - 1921,00;
які втратили працездатність, інваліди, в тому числі 18-23 років - 1497,00.


Окремі категорії пільговиків:

діти під опікою, піклуванням, сироти, залишені батьками - 200% норми (до 6 років - 3252,00 гривень, 6-18 років - 4054,00 гривень);
діти, батьки яких не виплачують аліменти - 50% (до 6 років - 813,00 гривень, 6-18 років - 1013,50 гривень) .


Яка буде допомога матері одиночці в Україні 2019. Сума


На категорію осіб, у віці від 18 до 23 років, є обмеження в праві на допомогу. Якщо такий підліток офіційно працює або заочник акредитованого державою навчального закладу, то батько отримувати допомогу не буде. Якщо дитина є студентом очного відділення акредитованого установи, то проблем з виплатою не передбачено.

Якщо фактичні середньомісячні грошові надходження в сім'ю, в перерахунку на кожного члена, нижче ставки прожиткового мінімуму, то маржа між ними і становитиме розмір допомоги. Коли дохід на кожного члена сім'ї вище порогового значення, то допомога не належить зовсім. На 1 Січня 2019 на доплату від держави може мати у своєму розпорядженні заявник, у якого середньомісячний достаток на кожного з членів сім'ї не більше 1853,00 гривень.

У складі сім'ї інспектор повинен брати до уваги виключно маму і дітей. Бабусі, дідусі та інші особи, які проживають разом з ними на одній житлоплощі, в охоплення не потрапляють. У підсумкову цифру надходжень не підсумовуються отримані в звітний період суми допомоги, виплати при народженні дитини, субсидії, перерахування благодійних фондів і громадських працівників, зате враховується допомога малозабезпеченим сім'ям.

Середньомісячний дохід сім'ї дорівнює підсумковій цифрі надходжень за останні шість місяців, яку потрібно поділити на шість і на всіх членів сім'ї (мама + діти).

Наведемо приклад, розглянемо сім'ю з трьох осіб: працездатна мама 36 років, дитина 2 років і дитина 8 років. Також візьмемо до уваги, що вона може бути офіційно працевлаштована, а може - неофіційно або не працювати. Непрацююча мати-одиначка отримує суму виплати, рівну 100% прожиткового мінімуму утриманця, обраної категорії, а саме: 1626,00 + 2027,00 = 3653,00 гривень. Скільки отримує працююча мати одинак ​​в Україні, залежить від сукупного достатку сім'ї за останні шість місяців. Припустимо, ця цифра склала 10000,00 гривень:

10000,00 / 6/3 = 555,55 грн - середньомісячний заробіток.

(1626,00-555,55) + (2027,00-555,55) = 1070,45 + 1471,45 = 2541,90 грн


Якщо не буде різких фінансових змін, обвалу курсу гривні та інших непередбачених обставин, прожитковий мінімум в 2019 виросте і потягне за собою перегляд сум соціальних допомог. План "Бюджетна резолюція" Кабміну на період 2018-2020, передбачає стабільне зростання ставки, в гривні:

1 Січня 2019 -1853,00 (вже з 1 дек 2018);
1 Липня 2019 -1936,00;
1 Грудня 2019 -2011,00.


Останні новини про допомогу матері одиночці 2019 Україні свідчать про прагнення уряду наблизити систему нарахувань до європейської, скоротити кількість нечесних пільговиків, а решті підвищити платежі. Можливо, розмір допомоги незабаром будуть розраховувати індивідуально по відношенню до кожної, окремо взятої сім'ї.
Яка буде допомога матері одиночці в Україні 2019. Сума


Пільги одиноким мамам в Україні в 2019 році


Крім нарахувань, уряд України створює умови для різнопланових зручностей незаміжнім жінкам з дітьми, які охоплюють сфери трудових відносин, знижують суспільну і податкове навантаження.
Привілеї поширюються не тільки на осіб, які мають статус матерів-одиначок, але на всіх інших матерів, діти яких живуть без участі батька. Жінка може бути документально розлучена або просто жити окремо, вести роздільне господарство. Отримання аліментів не обмежує в можливостях користуватися пільгами.

Привілеї одиноким матері на роботі:


відпустка на вимогу;
10 днів соціальної відпустки;
скорочений робочий день;
індивідуальний графік.

Українське законодавство зобов'язує роботодавця з розумінням ставитися до найманих працівників, вимушеним виховувати дитину в поодинці.

Відпустку можна планувати вільно з урахуванням канікул, поїздок до бабусі або тривалої хвороби, роботодавець зобов'язаний підлаштувати графік під пільговика. Труднощі виникнуть тільки з сезонною роботою, для якої дана норма не застосовується. Соціальний десятиденну відпустку не враховує свята і вихідні дні, його теж можна брати в будь-який час. Невідгуляні дні переносяться на наступний період, а при звільненні будуть компенсовані грошима. Загальна кількість днів додаткового відпустки, в тому числі за сімейними обставинами - максимум 17. Загальна кількість днів відпочинку в річному табелі - 41 день.

Вітається узгодження укороченого трудового часу, але не менше чотирьох годин. Платня, в цьому випадку, зменшується пропорційно. Варто розглянути можливість індивідуального графіка роботи, зрушити робочий час на годину вперед або назад. Це актуально, якщо мама залежна від графіка дошкільних і шкільних установ. Компроміс вигідний для обох сторін: мама не втрачає в грошах, а роботодавцю не доведеться терпіти постійні запізнення і відпрошування.

Беруть незаміжніх матерів з дітьми на роботу неохоче, але відмовити не вправі, так само як звільнити з ініціативи роботодавця, змушувати трудиться ночами, понаднормово і на вихідні, навіть відрядити на далекі відстані їх забороняється. Звільнити недбалого співробітника-пільговика дуже складно навіть в суді. Але законодавчий імунітет не вбереже від моральної цькування. Якщо підприємство ліквідується, роботодавець зобов'язаний знайти співробітнику нове місце роботи, а до цього виплачувати заробітну плату (максимально до 3 місяців).

Участь держави:

сприяння з житлом;
матеріальна допомога;
аліменти від держави;
пільговий відпочинок.

Соціальне житло виділяється з муніципального фонду, якого в Україні практично немає. Звернення розглядатимуть за умови, що у сім'ї немає можливості створити прийнятні житлові умови своїми силами. На матеріальну допомогу розраховувати теж не доводиться. А ось відпочити мамі разом з дітьми або одній дитині за рахунок держави в нашій країні цілком реально. Батькові можуть запропонувати відомчі і приватні установах з частковою оплатою або безкоштовно, але за умови наявності місць. Путівки розподіляють управління у справах сім'ї, дітей та молоді на приватні і комунальні підприємства в кожному районі. Якщо на місці працевлаштування таких путівок немає, необхідно звернутися безпосередньо в місцеву адміністрацію.
Яка буде допомога матері одиночці в Україні 2019. Сума

Податкова пільга полягає в можливості платити зменшений прибутковий податок. Вона може бути застосована тільки до заробітної плати, саме зайняті люди, наприклад ФОП розраховувати на знижку не можуть, теж стосується інших доходів: стипендій, державного забезпечення (аспіранти, військовослужбовці тощо). Оформити пільгу можна безпосередньо на місці трудової діяльності. Знижка для таких категорій громадян обчислюється, виходячи з 150% прожиткового мінімуму прохача. Приклад: 1921,00 гривень (розглянута категорія) * 150% * 50% = 1440,75 - знижка на прибутковий податок на одного утриманця. Особам, у кого офіційна зарплата вище, ніж 2690,00 гривень на одну дитину (норму помножити на коефіцієнт 1,4, округлити до десятків), застосовувати знижку в 2019 не будуть.

Залишилися питання щодо оформлення документів, прав, пільг або як розрахувати допомогу?


Міністерство соціальної політики України https://www.msp.gov.ua/, (044) 2890945, (044) 2262445, безоплатна правова допомога 0800213103, гаряча лінія 1545

ГО "Об'єднання Батьків-одинаків України" http://mytato.com.ua (допомагають працевлаштуватися)
Яка буде допомога матері одиночці в Україні 2019. Сума
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають