• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Коли вибори президента в Україні 2019 - дата і кандидати

Президентські вибори в Україні пройдуть в 2019 році і неофіційні кампанії з тестування настроїв громадян вже запущені. Цього разу політологи дуже неохоче беруться прогнозувати сценарії і, тим більше, результати виборів. Існують законодавчі різночитання, щодо дати проведення виборів, низькі показники довіри виборців, відсутність явних претендентів на лідера нації, дефіцит нових облич серед кандидатів, підвищена зовнішня зацікавленість США, Європи і Росії, під питанням сама готовність виборця йти голосувати. У цій статті будемо розбиратися: коли і кого будемо вибирати?

Коли вибори президента в Україні 2019 - дата і кандидати

Спекуляції з датою проведення виборів

13.03.2014г. були прийняті останні поправки до Закону України "Про вибори Президента України" №879-VII, стаття 17: "Чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю березня п'ятого року повноважень Президента України". Дата попередніх виборів - 25 травня 2014р, відповідно, майбутні вибори відбудуться 31 березня 2019 р.

У політичних колах на питання: коли вибори президента в Україні 2019, дати називають різні.
Двояке трактування обумовлено протиріччям закону і Конституції України, яка гарантує нинішньому президенту, Петру Порошенко, перебування на посаді до закінчення його конституційного терміну - до 25 травня 2019 р, а потім призначити вибори на березень 2020р. Восени 2019 року пройдуть і парламентські вибори. Успіх на них про владних сил підвищить шанси Порошенка на президентських виборах. І навпаки, поразка на виборах президента призведе до провалу його політичної сили на виборах в Раду.

Тим не менш, більшість експертів не вірять в реалізацію плану з відстрочкою виборів президента. Заступник глави ЦВК Андрій Магера також не підтримує політичні спекуляції щодо дати виборів. Він підкреслює, що після 25 травня 2019 р починається шостий рік президентства Порошенко, а перевищення терміну повноважень не передбачено законом, тому датою проведення наступних виборів президента може бути тільки 31 березня 2019 року.
Коли вибори президента в Україні 2019 - дата і кандидати


Ілюзорність вибору

Всі розуміють, що Україна гостро потребує нових лідерів.
Але від терміну до терміну, від виборів до виборів, особи провідних політиків на Банковій не змінюються. Перелік прізвищ претендентів, здатних очолювати країну в рейтингах різних соціологічних інститутів знову все ті ж: Тимошенко Юлія, Порошенко Петро, ​​Бойко Юрій, Гриценко Анатолій, Ляшко Олег, Рабинович Вадим, Мураєв Євген, Садовий Андрій, Тягнибок Олег, Яценюк Арсеній.

Велика частина опитувань віддає пальму першості Тимошенко, з невеликим відривом від Порошенка. Не будемо розбирати, як тусуються карти в колоді рейтингу того чи іншого соціологічного інституту, розглянемо загальні тенденції:

лідерів немає;
суспільство не готове обирати когось конкретно;
кожен п'ятий респондент не хоче брати участь у виборах.


В Україні немає політиків з позитивним балансом довіри. З 2014 року рейтинг лідерів країни тільки падав. Сьогодні за основних претендентів Тимошенко і Порошенко готові голосувати 8-16% виборців, за інших - ще менше. Жоден з діючих політиків не користується значимою підтримкою народу, у нас немає лідера.

Розбіг у відсотках підтримки електорату між кандидатами незначний. З огляду на похибку, притаманну будь-якого дослідження, можна говорити про те, що всі претенденти знаходяться на одному рівні, вони однаково нецікаві виборцю.

Втома і розчарування суспільства позамежна. Якщо не впливати на список початкових кандидатів, то яка різниця кого вибирати?
Коли вибори президента в Україні 2019 - дата і кандидати


Тимошенко проти Порошенка

Юлії Тимошенко знову пророкують президентське крісло. Але, незважаючи на лідируючі позиції в більшості рейтингів, вона має мало шансів на перемогу:


розрив з рейтингом Порошенко незначний;
старий політик;
немає доступу до адміністративного ресурсу.


20 років стажу в українській політиці - це головний явний недолік "газової принцеси", тому можливий додатковий ресурс довіри дуже низький. Основна боротьба буде проходити на полі не визначився електорату, а це більше 20% виборців, стільки ж, скільки у обох конкурентів, разом узятих. Атакувати нерішучих будуть за допомогою ЗМІ та адміністративного ресурсу, які знаходяться в руках Порошенка.

Шоу-бізнес на Банковій

Багато рейтингові агентства зарахували в ряди кандидатів в президенти України 2019 року Святослава Вакарчука і Володимира Зеленського,
причому рівень довіри виборців до них досить високий для подолання прохідного бар'єру. Однак, ймовірність істотного впливу зіркових конкурентів на результат виборів експерти не розглядають серйозно:

ні Святослав Вакарчук, ні Володимир Зеленський не підтвердили свого наміру брати участь у виборах;
виборець не сприйме їх як "нових облич при владі", а скоріше, як можливих технічних кандидатів.


Вакарчук був депутатом з 2007 по 2008 в списку політичної сили Ющенка, а Зеленський наближений до Коломойського.

Силовики при владі

Запит суспільства на "сильну руку втомленому народу" актуальний, як ніколи. Президентські вибори в Україні 2019 мають високі ризики в черговий раз підірвати стабільність: від розхитування суспільства популістами до майданів, що підвищить шанси на входження у велику політику силовиків.

Самим прогнозованим кандидатом від силового корпусу вважається Арсен Аваков. Він не раз підкреслював свої амбіції на президентство, одночасно розвиває кілька політичних проектів, має підтримку від ультраправих до соціалістів.

Конкуренцію Авакову може скласти Артем Ситник, деякі експерти розглядають атаки НАБУ на представників чинної влади, як передвиборну рекламу. Є версія, що на цього можливого кандидата робитимуть ставку Вашингтон і Брюссель, як альтернатива Порошенко.
Коли вибори президента в Україні 2019 - дата і кандидати

Проект "Нові лідери"

12 березня 2018 року в Україні стартував проект "Нові лідери" (https://novilidery.com/). Це платформа організована громадськими організаціями. Вона дає можливість українцям, які досягли 25 років, непричетним до центральних органів виконавчої влади і не мають депутатський мандат, заявити про свої амбіції і представити свої ідеї реальних змін в Україні.

Судячи з рейтингів кандидатів проекту, про нього мало кому відомо. Лідирує кандидат Папсуй Анастасія з 4500 голосів. Цей факт може свідчити про відсутність фінансування з боку олігархічних груп, з одного боку, і байдужості української громадськості до політичного життя країни, з іншого.

Український народ ще не навчився робити усвідомлений вибір влади і відстоювати свої інтереси, ми вибираємо одних і тих же лідерів, кожен раз наступаючи на одні й ті ж граблі. Вибори президента в Україні в 2019 році дають нам черговий шанс вплинути на хід історії країни.
Коли вибори президента в Україні 2019 - дата і кандидати
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають