• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Яким буде військовий збір в 2019 році в Україні

Початок збройного протистояння на сході країни, яке вже можна спокійно називати кровопролитною війною, стало причиною істотних витрат на переозброєння армії, постійні навчання, закупівлю техніки і боєприпасів. Оскільки бюджет країни і так перебував не в найкращому стані, було вирішено ввести новий загальнодержавний податок - військовий збір. Цей податок становить всього півтора відсотка, але нараховується він майже на всі види виплат. Сплачувати доводиться з заробітних плат, пенсій, додаткових виплат, виграшів і не тільки. Цей податок сплачують навіть іноземці, які приїхали на заробітки в Україну і отримують заробітну плату в гривнях. Зараз часто виникають питання про те, як буде виглядати військовий збір в Україні в 2019 році і буде він скасований.

Варто сказати, що податок точно не скасують до повної реалізації реформи ЗСУ. Впровадження реформи може затягнутися ще на кілька років. А тому найближчим часом майже всім жителям України доведеться сплачувати це стягнення..
Яким буде військовий збір в 2019 році в Україні


Хто повинен сплачувати військовий збір?


Згідно з положеннями Податкового кодексу України, сплачувати дане стягнення в обов'язковому порядку повинні наступні категорії громадян:


Іноземці, які не мають українського громадянства, але проживають в державі, офіційно працюють і отримують заробітну плату в національній або іноземній валюті.
Українці, які проживають на території держави і мають дохід в національній валюті.


До другої категорії також відносять податкових агентів, які займаються утриманням з інших осіб податків і перераховують потім ці виплати до державного бюджету. Відповідно до Податкового кодексу, при сплаті військового збору відрахування робляться не тільки з постійних видів виплат, а й з додаткових джерел заробітку. До цієї категорії можна віднести лотерейні або карткові виграші, гонорари, різні компенсації, допомоги, доходи від продажу нерухомості або транспортних засобів і не тільки. Також є категорій громадян, хто звільняється від сплати військового збору.

А є якісь види доходів, які не обкладаються податком?


Існує невеликий перелік видів доходів громадян, отримуючи які не потрібно сплачувати військовий збір:


Подарунки, загальна вартість яких не перевищує 50% мінімальної заробітної плати.
Засоби, які платник податків отримав згідно з договором.
Благодійність.
Допомога від держави на оплату медичних послуг або покупку житла.
Грошова допомога вагітним або народили жінкам.
Оплата за оздоровчі, лікувальні тури, путівки.
Всі види гуманітарної допомоги.


Також треба згадати про те, чи буде все ж стягуватися військовий збір в Україні з пенсіонерів. Спочатку військовий збір повинні були сплачувати всі категорії громадян, без винятків. Пізніше пенсіонери були звільнені від сплати військового збору незалежно від того, яка була величина їх посібники. Змін в зворотну сторону поки не передбачається, а тому вони можуть зітхнути з полегшенням.

Можливо, пенсіонерам повернуть цей податок, але ставка буде істотно знижена, наприклад, до 0,5%, але поки ніякої інформації з цього приводу немає. Є ще кілька категорій громадян, хто не платить податок. Детальніше про них можна дізнатися в законодавстві.
Яким буде військовий збір в 2019 році в Україні

Як відбувається сплата цього податку?

Фізичні особи часто плутаються в тому, скільки відсотків становить військовий збір. Його ставка не змінюється під впливом якихось факторів і становить 1,5%. Оскільки військовий збір нараховується на більшість видів виплат, його треба сплачуватися при їх отриманні за єдиним фіскального документу. Грубо кажучи, потрібно вирахувати розмір відрахування і здійснити оплату через банк одним платежем. Якщо ж дохід був нарахований людині, але не виплачений, то військовий збір сплачується в наступному календарному місяці.

Громадянам не потрібно самостійно займатися сплатою податку.
Це завдання податкових агентів. Сплата повинна відбуватися податковим агентом, який закріплений за певною територією, місцем проживання. Але дозволяється проводити сплату через агентів іншого адміністративного ділянки.

Якщо гроші були випадково перераховані не туди, тобто на якийсь інший рахунок, то потрібно терміново звернутися в податкову службу з відповідною заявою. Там же треба вказати вірні реквізити, а при зверненні надати копію квитанції про сплату.
Яким буде військовий збір в 2019 році в Україні


Штраф за несплату військового збору

Згідно із законодавством, якщо була виявлена ​​несплата військового збору в 2019 році, то за це передбачаються певні покарання.
Поки ніяких змін в штрафах і їх суми не передбачається, а тому все залишається по-старому.

Якщо фізична особа самостійно виявило несплату військового збору або несвоєчасну сплату, то за це доведеться сплатити пеню. Але якщо дане порушення було виявлено податковим агентом, то штрафні виплати будуть нараховуватися саме податковою службою в залежності від того, скільки разів людина не сплачувала військовий збір.

За перше прострочення або несплату доведеться додатково сплатити 25% від суми військового збору.
За повторне порушення сума штрафу зростає вже до 50%.
Якщо порушення було виявлено в третій раз, то тоді вже доведеться додатково сплачувати 75%.
Адміністративна відповідальність передбачає штраф розміром від трьох до п'яти мінімальних заробітних плат.


Виходить, що якщо людина сама виявляє помилку, несплату або затримку, то штрафні санкції не такі серйозні. Вони повністю повторюють ті покарання, які встановлюються за виправлення помилкових даних з прибуткового податку.

Якщо звітність була надана з помилками, які стали причиною недоплати військового збору, то штраф за це становить понад 500 гривень. При повторному порушенні сума штрафу зростає вдвічі. Якщо прострочення склало три місяці, то це вважається адміністративним порушенням, за це доведеться сплатити досить великий штраф, а відповідний запис буде зроблена до особової справи.Детальніше про те, коли податок буде скасований

Експерти та представники державної влади не можуть точно сказати, коли скасують військовий збір в Україні.
Військовий збір буде встановлюватися до тих пір, поки економіка держави буде знаходитися в стан стагнації. Першою причиною для скасування даного податку може стати стабільний і швидкий економічний приріст. Потрібно щоб на сході держави припинилися військові дії, які є причиною величезних витрат, що буквально спустошують державний бюджет. Ще однією причиною скасування податку може бути завершення проведення реформи військової сфери. Виходить, що податок скасують тільки тоді, коли вийде виконати як мінімум ці умови.
Яким буде військовий збір в 2019 році в УкраїніЧи варто чекати якихось змін в 2019 році?


Зараз податкове законодавство терпить купу змін. Приймаються різні законопроекти, вносяться доповнення і нові положення. Але податкова служба постановила, що зміни у військовому зборі в 2019 році в Україні не передбачаються. Тому обчислення і далі повинні будуть сплачувати майже всі категорії громадян, а його ставка буде складати 1,5% від більшості доходів резидентів і нерезидентів.

Реквізити для сплати військового збору

Всі необхідні реквізити для оплати військового збору в 2019 році в Україні можна знайти у головного бухгалтера підприємства або організації.
Також їх можна дізнатися у податкового агента за місцем проживання або безпосередньо в податкову службу.
Яким буде військовий збір в 2019 році в Україні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають