• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Податки для підприємців в 2019 році в Україні. Зміни

В процесі реформування фінансових сфер були внесені зміни і в податкову систему країни. З метою спрощення сплати податків для підприємців в 2019 році в Україні в березні депутатами прийнятий законопроект № 8089. Згідно із законодавчим документом третя група платників єдиного податку ліквідується. Також під забороною опиняться перші дві групи таких суб'єктів, а саме ті підприємці, сфера діяльності яких має на увазі оптову торгівлю (підакцизний товар, ювелірні вироби, техніка). На сьогоднішній день громадянам складно уявити, якими будуть наслідки подібних змін. Тому варто ознайомитися з планованими плюсами і мінусами проекту.

Податки для підприємців в 2019 році в Україні. Зміни

Поняття єдиного податку

Майбутні зміни в податковій сфері не є чимось унікальним. Кілька років тому урядом вже було проведено ряд реформ, в результаті яких з шести груп платників податків залишилося тільки чотири. На сьогоднішній день за принципом єдиного податку працюють чотири категорії підприємців. Доступ до перших трьох груп мають фізичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю. Третя група доступна для юридичних осіб, за умови відповідності встановленим законом критеріям. До четвертої категорії належать підприємці, які виробляють продукцію сільського господарства.

Систему оподаткування для осіб, які здійснюють діяльність на території України, поділяють на такі різновиди:

загальна;
спрощена.


За відповідності усім критеріям законодавства, специфіку, виду діяльності, підприємець може самостійно вибрати, з якої з різновидів буде нараховуватися податок на його прибуток. Оподаткування за загальною системою передбачає обчислення процентної частки із загального доходу підприємця, відповідно до встановленої законом базою оподаткування.

Поняття «єдиний податок» входить в категорію спрощеної системи. В даному випадку ставка єдиного податку та ЄСВ розраховується відповідно до розміру фіксованої ставки для підприємців першої та другої категорій. Суб'єкти третьої групи сплачують певний відсоток від загальної суми доходу. На підставі даний про принципи і умови розрахунку сум для кожної з категорій, кожен підприємець оцінює доцільність вибору підходящої для нього системи оподаткування.
Податки для підприємців в 2019 році в Україні. Зміни


Співвідношення єдиного податку

Перед тим, як ознайомитися зі списком змін, варто розібратися, який податок сплачує приватний підприємець в Україні на сьогоднішній день. За поточний рік змін в розмірі ставок для всіх груп не відбувалося. Але оскільки прожитковий мінімум, а також сума мінімальної заробітної плати зросла, збільшилися і розміри виплат.

Підприємці першої групи зобов'язані виплатити державі 10% від суми прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи. Таким чином, першої групи суб'єктів необхідно сплатити максимально 184 гривні 10 копійок. Зміни для цієї категорії залишилися практично не відчутними.

Друга категорія платників податків за спрощеною схемою оплачує 20% від суми мінімальної заробітної плати (3 723 гривні).
Тому максимальна сума податку для них становить 744 гривні 60 копійок. Для підприємців третьої групи розмір податку розраховують в процентному співвідношенні відповідно до їх доходом за таким принципом:

Якщо суб'єкт сплачує ПДВ, податок складе 3% від загальної суми доходу.
Для неплатників ПДВ податок складе 5% від доходу.


Право встановлювати розмір податку для перших двох категорій підприємців мають територіальні ради. Тому в певних випадках сума податку може бути меншою. Остання прийнята ставка діє в тому випадку, коли місцеві ради не приймають рішення про її зміну. Розрахунок єдиного податку за максимальною ставкою проводиться для тих фізичних осіб-підприємців, діяльність яких відбувається одночасно на території кількох рад.
Податки для підприємців в 2019 році в Україні. Зміни


Як визначити групу?

Всі суб'єкти, які оплачують податки за спрощеною системою, поділяються на чотири категорії. До першої групи належать ті суб'єкти, сфера діяльності яких відноситься до господарської сфері, або передбачає надання послуг, не використовуючи найману робочу силу. Загальний річний дохід для першої групи становить менше, або дорівнює ніж 300 000 гривень.

Друга категорія - підприємці, які надають послуги населенню, ведення ресторанного бізнесу, а також виробляють, продають різну продукцію. Законодавством визначено чіткі вимоги для цієї категорії ФОП, а саме:

Штат найманих працівників підприємця не перевищує десяти співробітників.
Загальний річний дохід організації повинен бути не більше, ніж півтора мільйона гривень.

Окремо виділяють категорію осіб, що надають послуги посередництва при купівлі, продажу, або експертній оцінці нерухомості. Також в цю категорію платників податків входять суб'єкти, що виробляють, постачають та реалізують ювелірну продукцію. Коли виконуються всі умови, такі суб'єкти відносять до 3-й групі і користуються умовами нарахування податків для єдинників в Україні.

Фізичних осіб-підприємців, що мають необмежену кількість найманого персоналу, відносять до третьої групи платників податків.
До цієї категорії також включають юридичні особи всіх організаційно-правових форм. При цьому загальний дохід таких організацій повинен бути не більше, ніж 5 мільйонів. До третьої групи допускаються суб'єкти всіх видів діяльності, але Податковий кодекс передбачає деякі обмеження.

Ті підприємці, які працюють в сфері сільського господарства, відносяться до четвертої категорії платників єдиного податку. Згідно з вимогами законодавства, вибрати цю групу можуть підприємці, які мають за попередній рік не менше ¾ частини прибутку саме від сільськогосподарської діяльності. Варто пам'ятати, що розмір податок для приватних підприємців 2019 Україні встановлюється на один місяць, згідно з рішенням сільської, міської або територіального ради.

Податки для підприємців в 2019 році в Україні. Зміни

Останні зміни в системі

На сьогоднішній день ця система діє в повному обсязі, але розглянемо, які зміни податків в 2019 році в Україні для підприємців очікуються.
Згідно з новим законопроектом третя категорія користувачів спрощеною системою буде повністю усунена. Всі суб'єкти, які здійснюють оптову торгівлю, що поширюють підакцизний товар, складну техніку (що вимагає гарантійного ремонту), ювелірними виробами, втрачають право користуватися перевагами першої та другої категорії спрощенців.

Важливою частиною нового законопроекту є пункт про зниження ставки ПДВ до 16% (діюча ставка - 20%). Таке правило є новим для підприємців в Україні. Думки фахівців щодо цього нововведення розходяться. Більшість фінансистів стверджують, що через зниження процентної ставки на 4% державна скарбниця зазнає втрат в розмірах не менше 15-ти мільярдів за рік. Компенсувати збитки державні органи планують шляхом ліквідації третьої категорії спрощенців. Таким чином, бізнесмени не зможуть ухилитися від сплати податку, ніж компенсують втрати для бюджету країни. Але існує ризик, що при такому несподіваному зростанні податку, власники дрібного бізнесу віддадуть перевагу «чорної бухгалтерії», будуть приховувати від державних органів реальні суми прибутку, щоб не зазнати збитків. При такому розвитку подій втрати бюджету тільки збільшаться.


Недоліки роботи з спрощеним оподаткуванням

Змінена оподаткування доходів ФОП в 2019 році в Україні спровокована поруч претензій до підприємців з боку держави. Основними недоліками є наступні пункти:

умисне зниження обороту товару з метою уникнення необхідності установки РРО;
допомога в легалізації контрабандних товарів;
сприяння в оптимізації великого бізнесу;
оптимізація податків на заробітну плату (оформлення ФОП замість найманих працівників).

Останній пункт викликає спірні судження, оскільки в результаті оплати п'ятивідсоткового податку бюджет поповнюється більше, ніж завдяки 40% з мінімальних сум зарплат. Таким чином, роботодавці мотивуються оплачувати заробітну плату офіційно.

Той законопроект, що чекає підприємців у наступному році, спрямований також на припинення торгівлі контрабандою. Ухвалення таких заходів складно назвати доцільним. Оскільки закриття дрібних точок бізнесу не буде ефективним в питанні пересилання через кордон незаконних товарів. В даному випадку проблема повинна вирішуватися безпосередньо з митними органами. Варто зауважити, що практика запровадження ЄСВ для підприємців дозволила значно поліпшити податкову систему. Податкові надходження в багатьох галузях малого бізнесу значно зросли.
Податки для підприємців в 2019 році в Україні. Зміни


Додаткові вимоги

Практикується використання ставки податку в розмірі 15%. Подібні заходи застосовуються, коли доходи суб'єкта перевищили норму, на доходи, від незареєстрованої діяльності, проведені нестандартним розрахунком. Також оподаткуванню підлягають кошти, які підприємець отримує від діяльності, не передбаченої для перших двох категорій.

Законодавство забороняє використовувати спрощену систему оплати податків для суб'єктів, що займаються гральним бізнесом, обміном валют, фінансовим посередництвом, управлінням іншими організаціями. Єдина ставка не поширюється на підприємців, які видобувають або виробляють дорогоцінні камені, метал, виробляють, імпортують, або експортують підакцизні товари, організовують аукціони для продажу антикваріату, предметів мистецтва.
Податки для підприємців в 2019 році в Україні. Зміни
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають