• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
  • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
  • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
  • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

До Землі летить астероїд з небезпечним зближенням у 2019 році

Вже не раз наша планета переживала зіткнення з космічним тілом великого розміру. Таке воістину епохальна подія призводило до змін глобального масштабу, визначальним згодом подальший розвиток усієї біосфери. Через падіння астероїда вимерли динозаври, що населяють практично всі континенти багато мільйонів років тому. Подібна доля може чекати і нас, якщо лише один із сотень тисяч космічних «мандрівників» виявиться занадто близько до зони притягання планети Земля. Як стверджує наукове співтовариство, яке займається моніторингом траєкторії руху потенційно небезпечних комет і астероїдів – до нас з великою швидкістю мчить величезна брила з каменю і заліза, яка вже в 2019 році підійде впритул до атмосфери планети. Дане тіло пройде настільки близько, що будь-ентузіаст зможе спостерігати його політ в простій телескоп або навіть бінокль. Це неймовірно рідкісне і захоплююче явище, споглядати яке дано далеко не кожному поколінню. Що ж таїть в собі ця подія і наскільки небезпечним для населення Землі воно може бути, розглянемо в цьому матеріалі.

Небезпечний об'єкт загрозливий Землі

Працівники обсерваторій по всьому світу давно визначили, що до нас з космічних глибин прагне величезний за своїми розмірами об'єкт. Його діаметр перевищує 2 кілометри, що автоматично робить цей астероїд потенційно небезпечним для існування всієї людської цивілізації.
До Землі летить астероїд з небезпечним зближенням у 2019 році
Він має високі показники відхилення орбіти відносно сонця і тому може наблизитися до Землі на дуже близьку відстань. Відповідно до загальноприйнятої міжнародної класифікації астероїд отримав назву «2002 TN7». Працівники НАСА, займаються відстеженням подібних «прибульців», стверджують, що дане космічне тіло 1 лютого 2019 року пройде на мінімальній відстані від нашої планети, але, незважаючи на унікально коротку дистанцію, зіткнення статися не повинно. Згідно з їх розрахунками, астероїд пролетить на 61 млн. км від Землі, не завдаючи їй ніякої шкоди. Варто відзначити, що дана цифра тільки на перший погляд здається значною в космічних масштабах це вкрай мало.
До Землі летить астероїд з небезпечним зближенням у 2019 році
Дуже багато вчених не поділяють безпечність дослідників з НАСА. Вони дотримуються думки, що не слід так легко ставитися до події такого масштабу, адже ризик зіткнення великий як ніколи. І якщо подібна катастрофа все-таки трапиться, то Землю очікує колосальної сили удар, після якого людство вже не зможе оговтатися. Двох кілометрова брила впаде зі швидкістю 28 км/с, викликавши руйнування еквівалентні вибуху всього наявного ядерного арсеналу в одному місці. Один з континентів, на який доведеться зіткнення, буде повністю зруйнований, ну а інші постраждають від подальшої ланцюга катастроф, спровокованих викидом енергії. Глобальний удар і підняття у верхні шари атмосфери тисяч тон розпеченій породи зроблять так званий ефект «ядерної зими». Сонячна радіація просто не зможе проникнути через щільний шар завіси пилу, що відразу ж позначиться на кліматичних умов планети.
До Землі летить астероїд з небезпечним зближенням у 2019 році
На тривалий час вся Земля зануриться в глобальний льодовиковий період. Незважаючи на те, що точно передбачити наслідки такої катастрофи практично неможливо, всім зрозуміло, що вона здатна практично повністю знищити людство. Вітчизняні вчені також поділяють думку песимістично налаштованих західних колег, відносячи наближається астероїд до категорії найбільш небезпечних об'єктів за всю історію спостережень. «2002 TN7» веде себе досить непередбачувано. Якщо зараз його траєкторія вже прорахована, то через рік, коли він зробить коло по своїй осі обертання, сила тяжіння нашої планети може направити його на зіткнення. Вірогідність такого сценарію розвитку подій вкрай мала, тим не менш, шанс є.

Як побачити це рідкісне явище?

До Землі летить астероїд з небезпечним зближенням у 2019 році
Астрономи стверджують, що в 2019 році практично кожен бажаючий зможе побачити проходження астероїда. Це дивно рідкісне в історії подія найпростіше буде розгледіти за допомогою спеціальних пристосувань, таких як телескоп. Найбільше пощастить мешканцям Уралу, Сибіру і Центральних регіонів Росії, саме тут «2002 TN7» постане для огляду у всій красі. Його не можна сплутати з простим метеоритом або телекомунікаційним супутником, адже за ним буде тягнутися яскравий слід. Космічне тіло буде рухатися в західному напрямку на рівні приблизно 35-40 градусів над горизонтом. Якщо в це місце направить телескоп достатньої потужності, то погляду постане яскрава тіло, що залишає за собою видимий шлейф.

Цілодобове спостереження

З того самого моменту, коли потенційно небезпечний астероїд «2002 TN7» був виявлений дослідниками і до сьогоднішнього дня, вчені провели вже більше трьох сотень сеансів спостереження. Робиться це для того, щоб максимально точно прорахувати траєкторію польоту космічного мандрівника», і визначити, яку небезпеку він несе для нашої планети. Сучасні технології дозволяють побачити подібний об'єкт ще за багато місяців до того, як він наблизиться до Землі. Десятки обсерваторій ведуть цілодобове спостереження за нічним небом, щоб не лише вчасно відшукати небезпечного гостя на космічних просторах, але й прорахувати його напрямок.
До Землі летить астероїд з небезпечним зближенням у 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають