• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
 • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
 • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
 • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Вартість навчання в МДУ 2019: ціни на факультетах і спеціальностях

Престижні Вузи мають величезний попит серед абітурієнтів всієї країни і МДУ входить в список таких навчальних закладів. Тому пройти конкурс на бюджетне місце можуть тільки найбільш обдаровані підлітки. Інші ж можуть претендувати на навчання за контрактом. Контрактне навчання передбачає щорічну оплату студентом певної суми грошей. І чим престижніше навчальний заклад, тим ця сума більше. МДУ є одним з найбільш затребуваних і популярних Вузів і, відповідно, вартість одного року навчання там достатньо висока. Крім того, ціна ця зростає з кожним роком.

Від чого залежить вартість контракту

У різних навчальних закладах ціна навчання може відрізнятися в кілька разів. Насправді в цьому немає нічого дивно, адже відразу кілька факторів визначають те, скільки доведеться заплатити студенту за своє навчання. По-перше, саме престижність Вузу безпосередньо впливає на вартість навчання. Популярність закладу є закономірним наслідком високої якості викладання у обраному університеті. Крім того, якщо певний ВУЗ має попит серед студентів, випускники його мають попит на ринку праці. Однак, це не означає, що у всіх інших ВУЗах країни поганий рівень викладання. У навчальних закладах Москви і Санкт-Петербурга контракти значно дорожче, ніж в інститутах інших міст. Хоча і там можна отримати гідну освіту. По-друге, велику роль відіграє обрана спеціальність. Завжди є професія, якій хоче оволодіти велика кількість студентів. Не так була такою спеціальністю юриспруденція або фінансова справа. Зараз все більше абітурієнтів дивляться в бік інформаційних технологій. Відповідно, на факультетах з таким ухилом вартість контракту може бути набагато більшою – збільшення попиту на спеціальність збільшує ціну і навчання.
Вартість навчання в МДУ 2019: ціни на факультетах і спеціальностях
Впливає на вартість і конкурс на одне місце. При цьому, якщо бюджетних місць на спеціальності більше, ніж контрактних, то очевидно, що більшість абітурієнтів будуть претендувати саме на безкоштовне навчання. У разі, якщо вони не набрали необхідну мінімальна кількість балів конкурсу, велика ймовірність, що вони виберуть інший заклад, де можуть навчатися безкоштовно. В цілому, при формуванні ціни на навчання діють звичайні ринкові закони: чим вище попит, тим вище пропозиція. Вузи продають свою послугу бажаючим по вартості, яку вони готові заплатити. Але потрібно враховувати факт, що МДУ входить в список найбільш престижних навчальних закладів. Тому ціна на контрактне місце може бути сильно завищена. У чому студенти таких університетів не переплачують за якість навчання, а за престижність самого закладу. Якщо для вас важко платити суму, встановлену керівництвом університету, то варто ознайомитися з аналогічними пропозиціями інших закладів і не зациклюватися на цьому Вузі.

Плюси і мінуси контрактного навчання

Вартість навчання в МДУ 2019: ціни на факультетах і спеціальностях
Платне навчання почала практикуватися широко не так давно. При Радянському Союзі більшість студентів отримували знання абсолютно безкоштовно. Але фінансування сфери освіти скорочується, тому бюджетних місць стає все менше. За роки, протягом яких широко використовувалося контрактне навчання, стали ясно видно всі переваги і недоліки такої системи. До переваг можна віднести наступні факти:
 • Завдяки значним прибавлениям в бюджет закладів, університети змогли постійно оновлювати обладнання для навчання, робити ремонти і платити гідні зарплати викладачам.
 • Сплачуючи гроші за навчання, студент отримує додаткову мотивацію старанно вчитися.
 • Скорочується рівень корупції у ВУЗах.
 • Вартість навчання в МДУ 2019: ціни на факультетах і спеціальностях
  Недоліками є наступні проблеми:
 • З-за того, що навчання часто коштує великих грошей, багато розумні підлітки просто не можуть забезпечити собі гарну освіту, в результаті чого їх потенціал залишається нерозкритим.
 • Багаті ж студенти навпаки можуть вільно пройти навчання, не будучи гідними цього.
 • Почастішали випадки купівлі дипломів для тих, хто не захотів отримувати повноцінну освіту на платній основі – підроблений документ коштує значно дешевше, ніж рік навчання у гарному Вузі.
 • Вартість навчання в МДУ в 2019 році

  Вартість навчання в МДУ 2019: ціни на факультетах і спеціальностях
  Для тих, хто вступає в 2018 році, вартість навчання складе близько 350000 рублів в рік. Це означає, що студенту і його батькам доведеться щомісяця відкладати із зарплати майже 30 тисяч рублів на оплату контракту підлітка. Подібні вкладення може дозволити собі далеко не кожна російська сім'я. Крім того, ціна на контракт може бути збільшена для абітурієнтів 2019 року. Подібна практика проводиться практично кожен рік. Керівництво всіма силами намагається підтримати найбільш обдарованих студентів. Тому окремим підліткам надаються пільги. Щоб їх отримати, потрібно регулярно проявляти себе на олімпіадах, мати дійсно високу успішність у школі або незвичайні таланти. Якщо ви вважаєте, що ви підходите під цю категорію, то зверніться до керівництва МДУ – можливо, вам дійсно нададуть пільгу. Але якщо ваших досягнень не вистачає, а вартість навчання є непідйомною для сім'ї, краще зверніть увагу на інші Вузи. В Росії дуже багато хороших навчальних закладів, рівень викладання в яких дуже гідний. А вартість навчання там в рази нижче, ніж в МДУ.
  Вартість навчання в МДУ 2019: ціни на факультетах і спеціальностях
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають