• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

ВВП Росії в 2019 році: прогноз і динаміка зростання на душу населення

Остання Вашингтонська конференція МВФ наробила галасу в економічній пресі, адже показники її офіційно виданого комюніке кардинально розходяться з тим, що говорить російський Мінфін, і, зокрема, прогнози Росстату. Звичайно, це не перший раз, коли думки економістів сходу і заходу не приходять до консенсусу з ключових питань, і багато хто за кордоном бачать в цьому прямий наслідок поступової ескалації ізоляціоністської політики Росії, а також її крайнього популізму щодо надання актуальної інформації власним населенню. Як приклад одного з найгучніших помилок і однобокою оцінку можна назвати такий показник, як ВВП. І про неї ми і поговоримо сьогодні.

Зміна прогнозу МВФ

У російських чиновників є всі підстави для оптимізму: якщо раніше МВФ наполягав на тому, що падіння зростання ВВП в 2019 році складе 17%, то зараз після перерахунку вони сподіваються, що буде не більше півтора відсотків. Звичайно, сумнівне досягнення, але, тим не менш, для стану економіки Росії це вже плюс, і чималий. Для порівняння, за показниками на 2018-й провідні економісти світу зійшлися на серйозному, як для цієї країни і для поточної диспозиції, плюсі – на 17%. Правда, у своєму інтерв'ю за підсумками конференції Моріс Обстфельд, головний економічний радник МВФ, зауважив, що і та, і інша цифри поки не можуть враховувати прогнозованого впливу самого свіжого штатівського санкційного пакета. Взагалі ж, на думку зарубіжних експертів, говорити зараз про якісь чітких і точних процентних показниках дуже складно, так як абсолютно незрозуміло, яким чином на російській економіці і коли позначаться останні санкції від 6 квітня 2018 року. Нагадаємо, в чорний список потрапили 36 компаній і осіб, що належать до т. зв. «кремлівському списком». Це найбільш дорогі і близькі до Кремля особи – високопоставлені чиновники, олігархи, а також як державні, так і приватні, що належать їм, компанії.
ВВП Росії в 2019 році: прогноз і динаміка зростання на душу населення
Крім того ще незрозуміло, якими будуть відповідні заходи, які, як відомо, традиційно, більше шкодять самій Росії в економічному плані, ніж західним партнерам. Крім цього поточні цифри прогнозів МВФ можуть втратити всяку актуальність у майбутньому ще й з причини того, що до 2019 року часу вистачає, а санкційні пакети Уряд США і присоединяющееся до нього в цих акціях ЄС штампує з завидною розміреністю і невблаганністю добре разогнавшегося паровоза. Крім того досить сумно оцінюють наслідки закінчення договору Росії з ОПЕК, який регулював до цього хоч якимось чином цінову політику на нафтовому ринку – основному каналі зовнішніх доходів для країни. І якщо навіть у 2018-му демпферна подушка федерального бюджету Росії це погасить, то, за чутками від інсайдерів, і, судячи з попередньої довгострокової програми, на 2019-й плануються такі нереальні показники, що ці зміни обов'язково вдарять по економіці і дуже боляче.

А що кажуть у самій Росії?

ВВП Росії в 2019 році: прогноз і динаміка зростання на душу населення
Прогнози чиновників традиційно і очікувано райдужні. Звичайно, не рівень партз'їздів СРСР, але вони дуже стараються тримати хорошу міну при поганій грі, і російському народу за подібне завзяття варто їм висловити окрему вдячність. Так ще перед кінцем 2017 року, мабуть, на хвилі підведення підсумків та підготовки до вступу в новий календарний сезон, був зроблений гучний прогноз товаришами з Мінекономрозвитку, що в 2019 році в кількісному вираженні ВВП складе більше 100 трлн.рублів. Нагадаємо, результат 2017-го показав реальні 92 трлн., що вилилося у відсотковому зростанні в 19%. Нескладно підрахувати, що за їх даними, в 2019-2020 рр. Росію чекає близько 3% зростання ВВП. Серед головних маховиків економічного локомотива Уряд називає будівництво, виробництво (промислове) і сільське господарство. При цьому також обіцяють, що гряде «бум інвестицій і споживчого кредитування». Як буде виглядати цей процес на тлі тотального відмови міжнародних банків прокредитовывать російські фінансові структури, не зрозуміло.
ВВП Росії в 2019 році: прогноз і динаміка зростання на душу населення
Ймовірно, чиновники натякають, що готові латати дірки за рахунок власних капіталів головних багатіїв країни. Простим людям, звичайно, в це віриться насилу, але, мріяти ніхто не забороняє Що стосується споживчого кредитування, тут теж оптимізм виглядає утопічно і, виходячи з простої логіки, навіть скороминущі злети в цій сфері жодним чином не загрожують стати перманентним явищем. Враховуючи зниження життєвого рівня і загальне падіння купівельної спроможності, звичайно, населенню кредитні гроші вкрай потрібні. Але, в будь-якому підручнику з економіки можна прочитати, що якщо на перших порах сплеск цього процесу і реальний, нехай і не тотально, але хоча б в традиційно багатих географічних зонах, у далекій перспективі число таких випадків буде невблаганно падати. Особливо на тлі посилення з-за власних проблем банківської політики і банальної неможливості ці самі кредити в майбутньому погашати, так як хороших перспектив на поліпшення свого становища жителі країни як не бачили, так і не бачать.

Думка незалежних експертів

ВВП Росії в 2019 році: прогноз і динаміка зростання на душу населення
Лондонський Barclays (зі зрозумілих, але невимовною вголос причин) докорінно розходиться з позицією МВФ і, в той же час, азартно обмінюється рожевими окулярами з російськими економістами, хоч і демонструє більш скромні апетити: за його даними країну чекає зростання ВВП в 2019-му до 18%. І це ще м'яко, так як, наприклад, Goldman Sachs взагалі про консерватизм і тверезому розрахунку, схоже, не чув, тому їх прогноз зростання знаходиться на рівні рекордних 29%. Що теж, до речі, було очікувано. Fitch ж зайняв проміжну позицію і висловився за 2%. Звичайно, всі ці цифри вселяли б оптимізм і могли слугувати приводом для гордості і спочивання на лаврах для Уряду цієї країни, якщо б не одне «але»: починаючи з серпня 2017 року, поступово знижуються темпи зростання РТС. За законами економіки це свідчить про те, що приблизно через два роки після початку такої динаміки, якщо становище не зміниться, країну чекає серйозна криза, приблизно такий, який був у 2008 і 2012 роках. Швидше за все, саме ця ситуація вплинула на обережне думку МВФ, російські фінансисти і «незалежні» агентства вперто не хочуть помічати формування ембріона проблеми. Залишається сподіватися, що до прогнозованого години «Х» ще є час, і Центробанк спільно з Урядом РФ встигнуть прийняти заходи для запобігання кризи в Росії .
ВВП Росії в 2019 році: прогноз і динаміка зростання на душу населення
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають