• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Транспортний податок 2019: ставки та строки сплати, розрахунок

Транспортний податок – ще одна традиційна жертва регулярно повышаемого нашим Урядом рівня мінімальної зарплати . У нас країна адже як звикла: метод батога і пряника сходиться до того, що пряник у нас — черствий і їм теж, власне, б'ють Правда, іноді з подивом виявляєш, що не всіх: ось навіть знаменитий «податок 25 тисяч» зробили не таким драконівським, завдяки все тому ж підвищенню мінзарплати. Отже, про те, що чекає автомобілістів в 2019-му році, як вони зможуть добровільно-примусово допомогти рідній країні, поклавши в її бюджету кругленьку суму, і яких змін в околотранспортной сфері нам чекати, читайте далі в нашому матеріалі.

Автомобіль не розкіш?

За нашим законодавством — однозначно так. Хоч і тільки той, середньоринкова вартість якого більше, ніж 375 мінімальних зарплат. У 2017-му це було 12 млн. грн, в 2018 році – 1396 а в 2019 році, якщо держава буде дотримуватися прийнятої ним скоригованої Бюджетної резолюції, сплата чекає власників авто понад 1565 млн. грн. (обіцяють ж «мінімалку» на рівні 417300 грн). Але, не тих, у кого пробіг авто перевищив 5 років. Враховуючи, що ціни на машини так швидко, як наша «стрімка» мінзарплата, не ростуть, адже курс долара вже досить довго більш-менш стабільний, та й взагалі, дихати в країні в плані цін якось легше стало, що купили люксові авто людей чекають істотні і дуже приємні поблажки. Так, більшість комплектацій БМВ Х3/Х4 під цей дамоклів меч вже не підпадуть, як і GLC-серія від Мерседес, і навіть, судячи з останньою статистикою, С43 Coupe цього ж виробника вибивається з тісного гуртка платників податків.
Транспортний податок 2019: ставки та строки сплати, розрахунок
Аналогічно радіти можуть власники Toyota LC Prado/Highlander, VW Touareg/Multivan, Wrangler Rubicon, Jeep Grand Cherokee, Land Rover Evoque, Infiniti QX70/QX60 які раніше вічно бовталися на самій межі небезпечної зони. Це, звичайно, здорово, з одного боку. Адже по-справжньому «розкішними» ці машини назвати язик не повертається: авто, по суті, як авто – звичайні робочі конячки. Ось тільки витрати на них у громадян звичайно виявляються такими, що враховуючи в нашій країні ціни на бензин/дизель і расходку, не кажучи про ремонт та інші принади, 25 тисяч щороку – це було реально боляче. Що ж стосується всяких там Ламборджині та інших Роллс-ройсів – так все логічно. І ось тут якраз складно уявити собі, що у їх власників засобів допомогти рідній державі не знайдеться. До речі, наведений список автомобілів далеко не повний – всю інформацію традиційно варто шукати на сайті МЕРТ (калькулятор – там же).

Як рахувати?

Транспортний податок 2019: ставки та строки сплати, розрахунок
Методики розрахунку оподатковуваної вартості авто досить непрості для розуміння простими смертними – тут реально простіше і правильніше буде порадитися з згаданим калькулятором з сайту МЕРТ і зі списками машин, наведеними там же. Тим більше що у нас, традиційно, все може змінитися, і дуже різко, але, втішає одне, що до 1 лютого кожного року, всі нововведення повинні оприлюднюватися на офіційних сайтах, тому відстежити їх не складе труднощів. Поки ж потрібно готуватися приблизно до тієї цифри, про яку ми говорили вище, і при цьому брати не салонну вартість свого авто – а ринкову. Розраховують її, виходячи з конкретики марки, моделі, об'єму двигуна, його типу і виду КПП, а також року випуску. До речі, ніяких коригуючих коефіцієнтів – пам'ятаєте, їх скасували ще у 2017 році? Кожен рік до початку третього кварталу податкова повинна надіслати платнику за адресою реєстрації платіжку (перераховується транспортний податок у місцевий бюджет), та зарахувати відповідну суму в банк потрібно буде не пізніше 60 календарних днів з дати отримання даного паперу.
Транспортний податок 2019: ставки та строки сплати, розрахунок
До речі, з 2018-го року (і на 2019-й, що логічно, це, швидше за все, триватиме) з нас зняли відповідальність за «недосыл» ДПС цього повідомлення – якщо не отримав, то й штраф тобі не світить. Але, тут треба пам'ятати, що якщо податкова схаменеться і згадає про вашої скромної персони, вона може нарахувати все належне за останні три роки разом. Добре, хоч не за більше

Техогляду – бути!

Нагадаємо, з 2011 року автомобілісти-приватники були позбавлені від необхідності щороку отримувати талони техогляду. Цю норму тоді залишили для великовантажного транспорту і юросіб, інші ж вдихнули спокійно. Але, не тут-то було – з 1 січня 2021-го техогляд доведеться знову вписувати в графік наших суворих буднів. Здавалося б, коли це ще буде? Чого переживати заздалегідь? Але, тут варто уточнити, що цей захід – лише одна деталь з цілого пакету, який почне поступово вводитися ось вже з третього кварталу 2018 року.
Транспортний податок 2019: ставки та строки сплати, розрахунок
Згідно нього, першими нововведення відчують міжнародні пасажирські перевізники (вони повинні будуть пройти техогляд і довести, що їх ТЗ обладнані обмежувачами швидкості, тахографами), а через півроку – з початку 2019-го, — це торкнеться і аналогічного призначення перевезень всередині країни. Все це вписується в план приведення нашого законодавства у відповідність з нормами Євросоюзу. І, до речі, проходити техогляд тепер треба буде раз на два роки старим авто, і через чотири роки після першої реєстрації – новим. Видавати свідоцтва планують у приватних авторизованих державою компаніях (скільки обійдуться їхні послуги, поки всі скромно мовчать), а перевіряти наявність даного документа на дорогах зможуть і поліцейські, і якісь загадкові «уповноважені посадові особи» від виконавчої влади. Хто це буде – поки не ясно. Ще навіть відповідних служб не організовано, тому, на перших порах, що очікувано, все звично віддадуть на відкуп поліції. А ось власникам «евроблях» ця норма з обов'язковою реєстрацією, схоже, дуже скоро серйозно ускладнить життя. Адже проходити огляд доведеться незалежно від країни реєстрації автомобіля.
Транспортний податок 2019: ставки та строки сплати, розрахунок
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають