• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
  • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
  • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
  • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Прогноз економічного розвитку Росії на 2019 рік від експертів

Російське Мінекономрозвитку давно вже жартівливо називають «Міністерство оптимізму». І, дійсно, до цих людей відчуваєш лише білу заздрість, дивлячись на те, як вони вважають, що якщо проблему не помічати, то її і немає. Знаєте, як маленькі діти закривають очі долонями, щоб не бачити бабайку? От тільки їх спокій і бадьорий погляд у світле завтра викликають стійке відчуття дежавю і нагадують, що країна все це вже проходила, і не раз, і можна привести приклади, навіть на пам'яті живуть, у що це виливалося, не кажучи про те, що вже стало історією. У зв'язку з цим в народі вже навіть приказка сформувалася: чим веселіше мова чиновника, тим з більшим ентузіазмом простому народові треба готуватися до кризи. Звичайно, на 2019 рік російські гербові економісти прогнозують багато всього приємного (ще б пак, кому хочеться втрачати своє крісло?). У їхніх доповідях і відмінні прогнози щодо ВВП, та стабільні доходи, і збільшення добробуту кожного Відповідають мови реалій? Давайте розбиратися по порядку.

«Міцний» Орєшкін

Глава Мінекономрозвитку продовжує радувати населення своїм оптимізмом, відповідаючи прізвисько свого відомства: на давоському форумі в січні 2018-го він вельми потішив публіку заявою, що «в найближчі пару років економічне зростання в середньому по Росії складе 3-35%». Не зовсім ясно, чий саме зростання мав на увазі міністр. Ймовірно, добробуту російських олігархів. І враховуючи, що в цій країні, так уже повелося, що якщо десь додається, то хтось неодмінно готується піти по світу, не зовсім зрозуміло, чому Максим Орєшкін так радіє. Хіба що це можна пояснити його особистої приналежності, швидше, до перших, ніж до других
Прогноз економічного розвитку Росії на 2019 рік від експертів
До того ж, як колись сказала влучна Меркель, хоч і з іншого приводу, схоже, колеги цього чиновника живуть дійсно в якийсь інший з росіянами реальності. Адже усі свої розрахунки вони виробляють, виходячи з цін на нафту 44$ за барель. Зараз же вже близько 70 І що буде далі, передбачити взагалі складно. До речі, треба не забути поставити запитання вчителям математики, у яких навчалися функціонери російських економічних міністерств, про їх профпридатності: дивно, що показники в відомств ростуть, а курс при цьому падає. Може, справа в тому, що свої розрахунки вони засновують на оптимістичних цифрах 2017-го за середньорічним курсом у 597 рублів? Ось тільки непосидою він виявився відвертим – вже спочатку 2018-го він бадьоро підповз майже на 62-м, а до початку 2019-го експерти і зовсім погрожують, що знову буде сімдесят, як не крути.

Що чекає росіян?

Прогноз економічного розвитку Росії на 2019 рік від експертів
Насправді ж всі ці ВВП, барелі, інвестиційна активність – все це простої людини цікавить приблизно так само, як міграція полярної сови або проблеми харчування середньоазіатських тушканчиків. Люди хочуть знати, якою конкретно буде інфляція, зарплата і курс долара. Тут, як не гримить ракетами в бік Штатів Кремль, поки «зелені» — це єдина валюта, з якою звикли ідентифікувати в довгостроковій перспективі свої доходи і витрати росіяни. І, ось тут, до речі, треба віддати належне, Орєшкін і Ко вирішили реабілітуватися і все-таки не дарувати непотрібних надій народу, чесно заявивши, що, порівняно з 2018-роком, в 2019-му доходи населення знизяться десь на відсоток, і опиняться на нижчому рівні, навіть порівняно з далеко не огрядним 2017 роком. Причому, за оцінками незалежних економістів, падіння і зовсім становитиме майже 2%, та, незважаючи на плановане зростання розміру МРОТ в 2019 році навіть за бюджетникам боляче вдарять їх мінус 27%.
Прогноз економічного розвитку Росії на 2019 рік від експертів
Відповідь, мабуть, варто шукати в заяві Уряду, що потрапили в квітневий санкційний «чорний список» (вже, до речі, названий самим жорстким і резонансним з 2014 року) компаніям і олігархам пережити складні часи буде допомагати держава. Нагадаємо, в результаті американських заходів стався різкий обвал індексу Московської біржі, фігуранти втратили мільярди і спостерігалося загальне здешевлення всіх російських компаній на світовому ринку. А так як кількість грошової маси обмежена, зовсім не потрібно бути оракулом, щоб передбачити, з чиєї кишені буде оплачений банкет. Але росіяни, загартовані складною історією і «добрим» керівництвом країною, не сумують і готуються, в силу своїх можливостей, просто переформатувати образ життя: на падіння доходів вони відповідають скороченням витрат. Чим не симетричний і «гідну» відповідь, прямо в дусі зовнішньополітичних і макроекономічних останніх рішень чиновників?

Наступ по всіх фронтах

Санкції санкціями, а плинність – плинністю. Подумала ФРС США і перерахувала процентну ставку на 025 в плюс в березні 2018-го. Так, ще й пригрозили, що не факт, що це – останній раз за рік. Навіщо? Вони можуть собі дозволити: трудовий ринок там зараз знаходиться в одному з найбільш стабільних положень довгий час, економіка росте рівномірно і потихеньку.
Прогноз економічного розвитку Росії на 2019 рік від експертів
Ось тільки на курсах світових валют це позначиться самим прямим чином. І, зокрема, російський рубль знову почне падати. І на міжнародному ринку ціни на нафту – теж будуть падати. Тобто доходи від нафти, основний дебетової статті російського державного балансу, аналогічно знизяться. У що це виллється? Зниження ВВП, причому довгострокове, так як федеральний бюджет 2018-го був весь розрахований, виходячи із стабільних показників, і найменше їх зміна свідчить про те, що в 2019 рік росіяни увійдуть з куди більшим, ніж планували, дефіцитом. Паралельно з американцями заворушилися і британці, різко згадавши, що в особистих рейтингах російських мега-бізнесменів і політиків саме їх країна котирується вище всіх, і на їх домашньої біржі ЦБ цих товаришів прописалися вже давно і впевнено. Це означає, що британська розвідка, фінансові структури і слідчі органи якраз зараз знаходяться в стадії підготовки до того, щоб запустити масовий процес перевірки всіх російських активів і почати діяти згідно з результатами розслідувань. Підсумок? Так, загалом-то, той же, що і з санкціями. Тільки ще масштабніше і болючіше, бо скелетам російського бізнесу можуть позаздрити навіть бувалі паризькі катакомби
Прогноз економічного розвитку Росії на 2019 рік від експертів
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають