• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Малий бізнес 2019 в Україні: підтримка та програма розвитку, зміни та закони

Отже, представники малого бізнесу в 2018 році можуть зітхнути спокійно: мораторій на їх перевірки був продовжений і на цей рік. Що буде з наступним стосовно т. зв. закону «маски-шоу стоп» – поки не зрозуміло. Хоча, рік прийдешніх виборів і інших знакових пертурбацій для країни обіцяють безліч приємних простому обивателю популістських заходів. Так що, є сенс вже зараз почати збирати думки і спробувати скласти для себе хоч якусь зв'язну картину, що ж готує на 2019-й нашим бізнесменам влада.

Непрості «спрощенці»

Не секрет, що спрощену систему оподаткування в нашій країні обрали дуже багато підприємців, які, звичайно, могли собі це дозволити з точки зору виручки і кількості співробітників, а також виду діяльності. Так, що вже там говорити, по суті, 90% малого бізнесу живуть саме за її законами, з кожним роком все більше розчулюючись «любові» і уваги податківців та держави в цілому до своєї особи. Так, наприклад, одним з останніх ноу-хау можновладців, яке, до речі, якщо пройде схвалення в Раді, корінним чином зможе змінити життя дуже багатьох, стала ліквідація третьої групи платників податків і розширення списку заборон на заняття діяльності для першої і другої. В цей перелік, якщо законопроект приймуть, включать оптову торгівлю, виробництво ювелірних виробів, складною техніки, гарантійний ремонт її ж і роботу з підакцизними товарами, а також ряд інших. Депутати стверджують, що це – на благо, бо тільки таким способом вони зможуть компенсувати ті 15 млрд. грн, що бюджет недоотримає через зниження ставки ПДВ у 2019 році до 16%.
Малий бізнес 2019 в Україні: підтримка та програма розвитку, зміни та закони
Залишається тільки дивуватися наївності окремих функціонерів у владі, які вважають, що таким чином вони щось доотримають у бюджет: за накатаною схемою бізнес знову уповзе в «тінь», а страждати будуть, як зазвичай пересічні громадяни. Так, до речі, в провину спрощенцям закидають і те, що саме завдяки цьому механізму, великий бізнес дробиться на частини, щоб платити менше податків, знову ж таки і з РРО проблем менше. При цьому абсолютно незрозуміло, чому їм не подобається, що ми поповнюємо бюджет на 5% з загального доходу – це набагато більше, ніж заплатити 40% з мінімальної зарплати, а решту видати в конверті. Та поки ж це — єдино можлива на сьогоднішній день працює схема виведення зарплат з тіні. Словом, все як завжди, замість того, щоб лікувати глобальні проблеми і жорстко, але впевнено реформувати податкову систему в цілому, наші починають іти пріснопам'ятному російському шляху і душити все, до чого можуть дотягнутися. А даремно Адже малий бізнес на спрощених схемах – це якраз те, що могло б допомогти пережити державі цей складний перехідний період без зниження рівня життя для пересічних громадян. І, тут навіть дозвіл на організацію ФОП іноземцям і без виду на проживання, начебто навіть дуже корисне і здорове для країни, жодним чином не зможе згладити враження від усього цього.

Реєстратори розрахункових операцій

Малий бізнес 2019 в Україні: підтримка та програма розвитку, зміни та закони
Як відомо, практика РРО та обігу готівки, як такої, завжди була під прицілом карає перста наших фіскальних служб. Ще б! Гріх не наживатися і не забезпечувати виконання плану поповнення бюджету за рахунок рядових бізнесменів, банально не сориентировавшихся, часто суперечливих і дуже заплутаних директивах, яким несть числа. Але, начебто з недавніх пір і в цьому полі намітилася відлига для підприємців, що може служити хорошим знаком оздоровлення клімату в цьому аспекті податкового та адміністративного врегулювання. Так, якщо за 2018-й нічого не поміняється, і в наступному році ми зможемо здавати виручку через будь-які банкомати та термінали самообслуговування, навіть ті, які до банківських фінустановам не мають ніякого відношення. Так що бухгалтера можуть, нарешті, видихнути, до того ж і витрачатися на інкасаторів тепер буде набагато менше число бізнесменів. Також збільшили до 5 а для транспортників – і до 10 днів, час дозволеного зберігання в касі готівки для виплат співробітникам, які не вписуються в касовий ліміт, що, звичайно ж, дуже зручно.
Малий бізнес 2019 в Україні: підтримка та програма розвитку, зміни та закони
Спростили процедуру самостійного розрахунку ліміту виручки, а також скасовано обмеження максимального розрахункового ліміту залишку в касі, і дозволили домовлятися з іншими підприємствами «про надання послуг касира», тобто тримати свого для цього в штаті тепер зовсім необов'язково. І, нарешті, що приємно, всі положення, що регулюють готівковий обіг у сфері підприємництва тепер об'єднані в загальний документ. Прощай, хаос і плутанина!

Перевірки стануть цивілізованими

З метою запобігання сваволі і прийняття адекватних заходів щодо зниження рівня корупції, суттєві зміни з 2019 року збираються ввести стосовно самого порядку проведення перевірок (якщо мораторій не продовжать – це буде актуально для всіх, а якщо продовжать для тих, хто все одно потрапляв в список виключень). Зокрема, збираються вводити примусову аудіо-та відеофіксацію дій податківців, в тому числі і обшуків, а також діяльність по розгляду позовів слідчими суддями. Сюди, природно, проведення оперативно-розшукових дій не входить, але, це будуть окремі нюанси, порядок яких буде чітко регламентований відповідним законним актом.

ТОВ перемогло АТ

Малий бізнес 2019 в Україні: підтримка та програма розвитку, зміни та закони
Ще один знаковий законопроект щодо малого та середнього бізнесу було не так давно прийнятий Радою. Його не всі помітили в потоці новин, але для багатьох функціонерів бізнесу в 2018-2019 роках він стане наріжним каменем. Справа в тому, що драконівські обмеження на кількість учасників ТОВ будуть зняті, завдяки чому багато АТ зможуть спокійно перейти в більш комфортну і просту організаційну форму, що приємно. В Уряді вважають, і експерти-економісти з ним тут, як не дивно, солідарні, що це значним чином оздоровить бізнес-клімат в країні. До речі, при цьому дозволили створювати всередині ТОВ, за бажанням, наглядові ради, що зробить їх привабливими для більш активного залучення інвесторів, в тому числі і західних. Також цим законом регламентували дуже багато нюансів взаємовідносин всередині бізнес-структур шляхом введення поняття корпоративного договору. Зокрема, завдяки цьому, зробили неможливими такі поширені проблеми, як незаконне вилучення активів, перехоплення контролю та інші моменти.

Відео-новину
Малий бізнес 2019 в Україні: підтримка та програма розвитку, зміни та закони
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають