• 18:02 – До нового 2019 року залишилося 50 днів 
  • 19:36 – Прикольні та смішні тости на Новий рік 2019 у віршах 
  • 19:32 – Як і де відзначити корпоратив на Новий рік 2019: ТОП ідей для проведення свята 
  • 19:31 – Прикраса вікон до Нового року 2019 своїми руками: трафарети та шаблони з паперу сніжинки і гірлянди 

В якій валюті краще зберігати гроші в 2019 році: прогнози експертів

До того, як Радянський Союз перестав існувати на політичній карті нашої планети, ми, наші батьки, а до них і їх батьки навіть не замислювалися, як зберігати свої заощадження. Валюта була одна — рубль, а «Берізка» і разові поїздки за кордон під наглядом пильного ока КДБ – рідкісної привілеєм для обраних. У 91-му році все змінилося: у кожної колишньої республіки, а тепер – цілком собі суверенної держави з'явилася своя валюта, ж долари і євро стали звичними ендеміками наших гаманців. Отже, з того часу кожен рік наші з вами співвітчизники, не перестаючи, ламають голову, що з цього багатого вибору зараз буде грамотніше і вигідніше для себе призначити на роль зберігача власних заощаджень. Відразу обмовимося глобально, що національна валюта – це, звичайно, класно, і патріотично до не можна, але один розумний (і, що вже тут гріха таїти, багатий чоловік сказав, що патріотизм закінчується рівно там, де починається власна кишеня. І якщо ми згодні чимось жертвувати для блага батьківщини, то вже, природно, не останньою своєю копійкою. Бо вона, як ні сумно, заради нас самих поки жертвувати нічим не горить бажанням. Що ж, у зв'язку з усіма цими вигадками, спробуємо тверезо оцінити монетарну політику власної держави, громадянином нам пощастило народитися, а також економічну ситуацію в цілому, причому, не тільки в його межах, але і в світі. І спробуємо припустити, що буде корисніше для наших заощаджень в 2019 році?

Правило трьох «Д»

Ні, зовсім це не те, про що подумали зіпсовані уми, звиклі до далеко не ідеального стану наших доріг. Мова йде про правило, яке свідчить, що гроші повинні робити гроші, як би це розмито і заезженно не звучало.
В якій валюті краще зберігати гроші в 2019 році: прогнози експертів
Звичайно, навряд чи хтось з читачів є діючим гравцем на біржі і на дозвіллі кращим чтивом вважає дайджест з котируваннями акцій. Ні, ну якщо звичайно, вдалося вкластися у щось на кшталт Google чи Microsoft, можна тільки привітати, хоча, тоді незрозуміло, чому читач не шукає матеріали по даній темі англійською мовою В інших же випадках скуповувати акції вітчизняних підприємств, як показала практика останніх років – справа вкрай невдячна і навіть небезпечне. Непорушні, здавалося б, бізнеси здатні руйнуватися в лічені місяці, грузнучи в судах, процедурах банкрутства і заборонах держави, логічним чином утягивая з собою на дно і заощадження простих смертних, якщо, звичайно, вони спочатку були допущені до портфелю акцій, як до такого.

Депозит

В якій валюті краще зберігати гроші в 2019 році: прогнози експертів
Як же можна вкладати гроші, щоб отримувати дохід іншими способами? Як не банально, але самим розумним способом є депозит. От тільки тут дуже важливо не прогоріти ні з вибором конкретного депозитарію, ні з умовами договору. В ідеалі банк повинен бути закордонним. Не з іноземним фінансуванням (його можуть «вичавити» з ринку рано чи пізно вітчизняні функціонери, поставити в невигідні умови держструктури і т. д.), а саме корінним, що називається, імпортним, ендеміком. Якщо є така можливість, зрозуміло. Якщо ж іншого виходу немає, окрім як розглядати «рідний», треба намагатися вибрати не найбільший, а якоїсь із перших трьох-п'яти рядків рейтингу – у самих великих риб, як правило, бувають самі великі неприємності. Дрібний регіональний банк теж віддавати перевагу недалекоглядно – почитайте статистику, вони лопаються, мало не щодня, наче мильні бульбашки. І в будь-якому випадку, валюта повинна бути тільки іноземною, якщо вклад розрахований на півроку і більше, а ще краще взагалі роздрібнити всю суму на кілька частин і тримати у кількох банках – всі яйця в одній корзині, як відомо, не тримають.
В якій валюті краще зберігати гроші в 2019 році: прогнози експертів
Фінансові радники рекомендують зберігати деяку суму в національній валюті, що не перевищує приблизно 40% від загальної кількості вільних коштів на рахунках з можливістю обнулення у будь-який момент для термінових непередбачених витрат. Також варто пам'ятати, що якщо умови валютного вкладу говорять про те, що зняти з нього суму ви зможете тільки в нацвалюті за актуальним курсом долара (або євро) – від такого банку треба бігти, як від вогню, інакше можна замість своєї тисячі в один прекрасний момент отримати максимум сотню. Більш того треба витратити час і вивчити процентну депозитарну політику закладу. Пам'ятайте, чим вище відсотки, тим більше шанс нарватися на шахраїв. Але, і нижче курсу інфляції вони, звичайно ж, бути не повинні, згідно з довгостроковим прогнозом аналітиків. І, нарешті долари або євро? Тут все складно. Європа зараз, на жаль, з фінансової точки зору, переживає не найкращі свої дні.
В якій валюті краще зберігати гроші в 2019 році: прогнози експертів
Позначаються політичні проблеми, переформатування взаємин між країнами-учасницями єврозони, так що, в будь-якому випадку, американська валюта зараз виглядає набагато привабливіше. Що буде з доларом в 2019 році ? Зовнішня, і внутрішня політика США на підйомі, ніяких гучних фінансових скандалів не відбувалося останнім часом, а економіка показує хоч і не гігантський, але стабільний і планомірне зростання. Все це говорить про ймовірне зростання долара.

Нерухомість

Ще один відмінний відповідь на питання, куди подіти гроші в довгостроковій перспективі, якщо їх досить багато. Правда, тут все дуже складно. Якщо ви купуєте нерухомість для себе – то це не вкладення, а поточні витрати, ще й такі, які амортизуються зі страшною швидкістю (якщо не вірите, порівняйте ціни нерухомість у нових будинках і на вторрынке). Якщо ж ви хочете, щоб воно дорожчало з часом, краще відразу почати його здавати, щоб хоча б окупити обов'язкові періодичні ремонти та поліпшення. Крім того дуже уважно треба підходити до того, де брати будинок або квартиру – деякі місця з кожним роком тільки збільшується, а інших цінність тільки зменшується.
В якій валюті краще зберігати гроші в 2019 році: прогнози експертів
В ідеалі це має бути престижний район з розвиненою або демонструє хорошу динаміку розвитку інфраструктурою. Якість споруди теж має бути ідеальним, інакше все зароблене піде на зміцнення розвалюються падаючих стін та ремонт балконів. Ну, і звичайно, квартирантів вибирати треба з розумом, інакше можна влетіти в такі фінансові проблеми, які і не снилися.

Ювелірні вироби

Якщо хтось і розглядає подібну можливість, то можна відразу ж розчарувати в його виборі: повірте, ви навряд чи доживете до того щасливого дня, коли це виріб стане антикваріатом, а до цього дорожче, ніж ви брали нове, продати його, на жаль, не вдасться. Принаймні, відчуває в цій галузі людині, але, ми ж не обговорюємо зараз питання шахрайства, чи не так? Хіба що можна запропонувати брати золоті злитки, і то ненадовго – як не дивно це звучить, але золото у світі вже багато років поступово втрачає в ціні. Що логічно, але це – тема для зовсім іншої розмови.
В якій валюті краще зберігати гроші в 2019 році: прогнози експертів
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають