• 20:51 – Модні кольори 2019 року в одязі – що носити і як модно поєднувати? 
 • 22:05 – Жіночі черевики – весна 2019 фото наймодніших моделей сезону 
 • 19:48 – Модні кольори весна-літо 2019 – що носити цього сезону? 
 • 19:43 – Що носити цієї весни: 10 головних трендів 

Податки на посилки в Україні 2019: митні мита на товари з-за кордону

Жителі України звикли до того, що багато хто з них відвідують Європу з робочими візами. Влаштувавшись там, вони не тільки заробляють гроші, але й закуповують потрібні вдома товари, формують посилки і відправляють їх поштою. Деякі примудряються так переправляти таким чином величезна кількість текстилю і хімічних препаратів для догляду за будинком, металевих виробів або кераміки. Таким чином, в країні утворилися приватні підприємці, які отримують матеріали для торгівлі без оплати мита.

Ввезення товарів

Кожна приватна особа раніше могло провозити з собою практично достатньо велика кількість товарів для особистого користування не обкладаються додатковими податками. Зараз же з'явилися деякі обмеження, які знизили обсяг перевозиться майна, так і його вартість. Тим, хто покидає країну не частіше одного разу за 72 години і, одночасно, які перебувають за кордоном не менше доби, дається невелике послаблення. Ручний, або супроводжуваний ними багаж вагою до 50 кг не вимагає оподаткування, якщо вартість його не більше 150 євро. При перетині кордону за допомогою авіатранспорту, податок не буде вилучатися з багажу, вартість якого не перевищує 1000 євро. Для відвідують інші країни частіше одного разу на 72 години і залишаються на Батьківщині менше доби, правила дещо інші. Багаж, вартість якого перевищує 50 євро при вазі не вище 50 кг, може бути провезен без оплати мита. Однак, більш дорогий багаж оподатковується, базою для якого є сумарна фактурна вартість перевезених товарів. Зміни в оподаткуванні різко знижують ефективність роботи тих, хто займався «човниковим» заробітком. Володіючи можливістю провозити без оплати податків 1 раз на добу товар на суму до 500 євро і вестом до 50 кг, багато будували на цьому свій невеликий, але стабільний бізнес.

Посилки з-за кордону

Податки на посилки в Україні 2019: митні мита на товари з-за кордону
Не обійшла Верховна рада своєю увагою і можливість передачі товару через поштові відділення у вигляді посилок. Так, нові зміни в законі про передачу матеріальних цінностей з допомогою пошти, набуде чинності з першого дня 2019 року . Змін прийшло багато, і не всі вони з радістю будуть сприйняті народом. Люди, які довгі місяці проводять далеко від рідних, намагаючись заробити на їх утримання, будуть різко обмежені у можливостях надання допомоги. На даний момент, згідно з чинним законодавством, вартість посилки обмежується сумою, що дорівнює 150 євро. При цьому відправляти таку допомогу рідним можна хоч кожен день, оскільки раніше закон не обмежував кількість посилок в певний період часу.
Податки на посилки в Україні 2019: митні мита на товари з-за кордону
Тепер ситуація дещо змінилася:
 • Протягом 1 календарного місяця можна відправити лише 3 міжнародні посилки, не обкладати податком. Вартість їх повинна відповідати сумі, що не перевищує 150 євро.
 • Якщо посилка має вартість більше 150 євро, то необхідно сплатити податок, який складає 20% від загальної вартості поштового передачі.
 • Далеко не завжди ті, хто заробляє гроші в сусідній країні, можуть обмежитися трьома посилками. Однак, четверта, п'ята і всі наступні спроби передати необхідні дому речі через пошту, обкладаються податком, а також вимагають оплати мита та акцизи.
 • Українці за кордоном

  Податки на посилки в Україні 2019: митні мита на товари з-за кордону
  Точних даних про населення, що заробляє в інших країнах, на даний момент немає. Є лише приблизні підрахунки, які різко варіюються в межах від 2 до 7 млн осіб. Причиною такої робочої міграції став ряд факторів, що штовхають людей на пошук кращого життя:
 • низька заробітна плата;
 • труднощі при влаштуванні на роботу відповідно освітою;
 • досить високий рівень безробіття в країні.
 • Якщо подивитися з боку, то загальний рівень безробітних практично не змінюється більше 10 років поспіль. І все ж, останні роки люди більш охоче тягнуться за кордон у пошуках кращої долі, а на безробітних різко загострилося увагу. Але чи так страшна ситуація на сьогоднішній день?
  Податки на посилки в Україні 2019: митні мита на товари з-за кордону
  Якщо враховувати вартість євро в країні і продажно-купівельна спроможність жителів України, виходить, що заробітна плата середнього жителя країни приблизно відповідає зарплаті в інших країнах пострадянського простору. І все ж, середня заробітна плата в Польщі в 4.5 рази вища за українську. Це дозволяє не тільки стерпно протриматися в період заробляння, але і дає можливість забезпечити родину вдома. Згідно з дослідженнями, найбільш поширеною професією серед українців у Польщі є робочий будівельно-ремонтної бригади. Каменярі, муляри, зварювальники, штукатури та інші будівельники складають половину всіх українських робітників-мігрантів. У зв'язку з високим рівнем навчання в європейських країнах, дипломи України тут не котируються. Є можливість влаштуватися програмістом, але таких вакансій не більше 3%.
  Податки на посилки в Україні 2019: митні мита на товари з-за кордону
  Залежно від витривалості, знань і досвіду, інші мігранти влаштовуються у сфері сільського господарства або помічниками на дому. Няні для догляду за літніми людьми, домогосподарки і садівники – дуже поширена серед гостей Європи з України робота. Зростає кількість вакансій у виробництві, однак беруть туди висококваліфікованих фахівців (слюсарі, зварювальники) і різноробочих. У якій із сфер не працював виходець з України, йому необхідно передавати додому гроші і предмети, куплені за кордоном для своїх рідних. Уряд, змінивши умови перевезення товарів з-за кордону, найбільш сильно вдарила саме по цій, одній з найменш захищеної частини свого народу.  Відео-новина  Податки на посилки в Україні 2019: митні мита на товари з-за кордону
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають