• 18:02 – До нового 2019 року залишилося 50 днів 
 • 19:36 – Прикольні та смішні тости на Новий рік 2019 у віршах 
 • 19:32 – Як і де відзначити корпоратив на Новий рік 2019: ТОП ідей для проведення свята 
 • 19:31 – Прикраса вікон до Нового року 2019 своїми руками: трафарети та шаблони з паперу сніжинки і гірлянди 

Щеплення від грипу в 2018-2019 році: види вакцин та їх ефективність

Вакцина — іммунобіологічний препарат, який є високоефективним засобом для профілактики небезпечних інфекційних захворювань. Завдяки нескладній процедурі (щеплення) в організмі підвищується стійка несприйнятливість до патології. Це дозволяє знизити ризик зараження вірусами, небезпечними для здоров'я і життя. Профілактичне щеплення від грипу в 2018-2019 році відповідає спеціально розробленою програмою вакцинації населення з урахуванням активності як вже відомих штамів, так і нових версій збудників інфекції.

Проведення процедури рекомендується в осінньо-зимовий період, коли велика небезпека зараження, так як ефективна дія вакцини з часом знижується. Щорічно Моз готує спеціальний графік (календар), а також список найбільш ефективних засобів для боротьби вірусною інфекцією в згідно з прогнозами МОЗ. Вакцинація дорослого населення і дітей є необов'язковою і виконується на добровільній основі абсолютно безкоштовно. За бажанням можна самостійно вибрати медичний препарат — в цьому випадку оплачується вартість вакцини.

Протигрипозні щепленняЩеплення від грипу в 2018-2019 році: види вакцин та їх ефективність


Найбільш слушний час для проведення процедури — жовтень або початок листопада. Так як велика вірогідність масової епідемії грипу наступає в кінці листопада або на початку грудня, у організму буде достатньо часу для вироблення необхідної кількості захисних антитіл.

Щеплення дітей проводиться дворазово: 1-ю на початку жовтня і 2-ю через 30 днів. При необхідності профілактична процедура проводиться на місяць раніше, щоб організм зміг адаптуватися. У всіх випадках слід проконсультуватися з педіатром. Дорослому населенню ставиться одноразово.

Профілактичні щеплення є ефективним захистом імунітету від патогенного впливу хвороботворних бактерій та інфекцій. Вакцинація являє собою процедуру введення антигенного матеріалу, який викликає імунітет до розвитку хвороби. В якості антигену (чужорідного матеріалу) використовуються живі штами мікробів або вірусів, або їх фрагменти. Так як види ослаблені, при попаданні в організм, вони не розвиваються і не можуть стати причиною захворювання. Однак їх наявність забезпечує вироблення необхідних антитіл, що перешкоджають розвитку хвороби.

Крім захисту від патогенного впливу вірусних інфекцій, щеплення зміцнюють імунітет в цілому. Після попадання в організм, бактерії блокують вірус і посилюють природні захисні функції імунної системи. Навіть при попаданні шкідливих мікроорганізмів, хвороба не розвивається, а в разі зараження, буде протікати в більш м'якій полегшеній формі, не викликаючи ускладнень.

Види вакцинЩеплення від грипу в 2018-2019 році: види вакцин та їх ефективність


Поява нових версій (штамів) інфекції змушує медиків розробляти більш ефективні та безпечні засоби для боротьби з ними. Вчені продовжують вести роботу над виготовленням найновіших засобів і кожен рік проводять клінічні випробування. Основні види вакцин, що застосовуються для профілактики грипу:


 • Жива . У складі є живі ослаблені віруси, що формують стійкий імунітет до захворювання. Є повністю безпечним і не здатна викликати хворобу, у деяких випадках можуть спостерігатися поствакцинальні ускладнення.

 • « Грипозна аллантоисная жива вакцина ». Російський препарат, рекомендований дітям після трирічного віку. Безпечний і ефективний спосіб отримати захист від 3 видів грипу.

 • Цельновирионная інактивована . У складі містяться неактивні віруси, не здатні викликати захворювання. Застосовується для дорослого населення і дітей старше 7 років.

 • Препарати на основі розщеплених білкових структур вірусу . Не має в складі сам вірус, однак включає усі білкові складові. Застосовується для дітей і дорослих пацієнтів, які мають алергію на курячий білок.

 • Вакцина-субодиниця . Вважається найбільш чистим і менш реактогенным і тератогенним препаратом. До складу входить два антигену Neiramenidaza і Hemahlutenin. • Типи інфекції і рекомендовані препарати  Грип вважається досить небезпечним респіраторним захворюванням, і тільки поява вакцин дозволило знизити ризик розвитку вірусної інфекції та зменшити наслідки від ускладнень. Особливу небезпеку представляє постійне мутирование і поява нових штамів патогенних мікроорганізмів. Відмітними характеристиками хвороби є: висока температура, небезпечні ускладнення, висока контагіозність (ризик зараження навіть при короткочасному контакті з носієм інфекції).

  Згідно з прогнозами МОЗ, в осінній період 2018 року велика ймовірність появи нового виду грипу. Так як збудники відомих штамів «Брісбен», «Мічиган» і «Гонконг» піддалися мутації, існує небезпека початку епідемії. Найбільш відомими і часто зустрічаються:


 • Штам типу А . Вважається одним з найбільш небезпечних і складно переносимих сезонних видів. Легко передається від носія і часто викликає спалахи і епідемії, постійно мутує і більш стійкий.

 • Циркулюючий вірус типу А H1N1 (свинячий грип) . Одна з найбільш важких і небезпечних версій інфекції, дає ускладнення на легені. Клінічна картина має схожість з сезонним штамом типу А. Назва (свинячий) отримав у 2009 році під час пандемії.

 • H5N1 . Отримав назву пташиний. Постійно мутує і набуває високу стійкість до медичних препаратів. Один з найбільш небезпечних вірусів — у 70% випадків зараження призводить до летального результату.

 • Тип . Сезонний штам, який мало піддається мутації, легше переноситься і піддається лікуванню.

 • Типу З . Відноситься до сезонних. Зазвичай протікає в легкій формі, без ускладнень. • Віруси видів А і В є циркулюючими і можуть стати причиною спалахів і епідемій. Саме тому майже всі профілактичні препарати, які використовуються проти грипу, містять у своєму складі штами цих вірусів.

  Рекомендовані вакцини  У сезон 2018-2019 року Моз склав список рекомендованих засобів для проведення щеплень. Всі вони обрані з урахуванням активності певних типів і штамів інфекції в попередні роки. Світова фармацевтична промисловість постійно розробляє та впроваджує новітні засоби для профілактики одного з найбільш поширених захворювань у світі. У перелік найефективніших щеплень в осінньо-зимовий період 2018-2019 року включені:


 • « Інфлувак ». Тривалентний препарат є досить дієвим засобом для профілактики зараження вірусами типу А і В. Сироватка була розроблена в Нідерландах і з успіхом застосовується в багатьох країнах світу, в тому числі і в Росії. Вводиться глибоко в дельтовидний м'яз згідно з рекомендованою дозою. Ставиться одноразово дітям до 3-х років у дозі 025 мл, від 3-х років — 05 мл Не щепленим дітям може ставитися двічі з проміжком 3-4 тижні.

 • « Гриппол ». Являє собою прозорий розчин для внутрішньом'язових та підшкірних ін'єкцій. Дозування для дітей молодшого віку (до трьох років) — 025 мл двічі з проміжком 30 днів, від 3-х років — 05 мл одноразово. Засіб випускається як з консервантами, так і без них. Можливе застосування аналога: «Гриппол Плюс».
 • «Совигрипп». Розроблена з новим штамом «Мічиган» (типу h1n1). Вводиться внутрішньом'язово в плече тільки дорослим (вікове обмеження-до 18 років). Одне з найбільш ефективних засобів профілактики.


  Групи ризику  Щороку в осінній період зростає ймовірність зараження вірусним захворюванням серед усіх груп населення. Проте в число найбільшого ризику розвитку ускладнень входять:


 • вагітні та жінки;

 • діти до 5 років;

 • літні люди;

 • працівники медичних установ;

 • пацієнти з ослабленим імунітетом. • Сезонні вірусні інфекції поширюються повітряно-крапельним шляхом, тому найбільшої небезпеки піддаються місця з великим скупченням людей, дитячі шкільні та дошкільні установи, громадський транспорт. Для профілактики зараження слід дотримуватися особистої гігієни, регулярно мити руки, приймати вітаміни, які зміцнюють імунну систему. Найбільш ефективним і безпечним способом профілактики є щеплення, які можна поставити в поліклініці та інших медичних установах.

  Протипоказання до процедури  Прищепний період в сезон 2018-2019 року: з 4 вересня до 29 грудня. Так як пік епідемії зазвичай припадає на зиму, такий інтервал вважається найбільш оптимальним і достатнім для забезпечення захисту організму на весь зимовий період, особливо пік активності вірусу — січень і лютий.

  Внутрішньошкірне введення вакцини має протипоказання. Перед проведенням процедури слід пройти клінічне обстеження та отримати консультацію лікаря. Протипоказами до щеплення є: запальні процеси в організмі, підвищення температури тіла, алергія на яєчний білок, консерванти і антибіотики. Щеплення не ставиться при гострих хронічних захворюваннях серцево-судинної системи, емфіземі легенів, під час загострення вірусних захворювань.
  Щеплення від грипу в 2018-2019 році: види вакцин та їх ефективність
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають