• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
  • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
  • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
  • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

Фільм Захар Беркут (2019)

У 2019 році глядачів чекає прем'єра: вийде український пригодницький фільм "Захар Беркут".

Книга Івана ФранкаФільм Захар Беркут (2019)
У 1882 році львівська газета "Зоря" оголосила літературний конкурс, в якому прийняв участь український письменник Іван Франко. Для цього він написав повість «Захар Беркут. Образ громадського життя Карпатської Русі в XIII столітті». У 1883 "Зоря" опублікувала на своїх сторінках, і з тих пір вона є значущою частиною української національної літератури. "Захар Беркут" входить в програму з літератури, і мало хто з наших сусідів її не читав.

Сюжет присвячений боротьбі карпатських слов'ян з монгольськими загарбниками в 13 столітті. Боярину Тугарину Вовкові князь Данило дарує землі на Тухольщиною, в Карпатах. Тут вже живе громада народу бойків, їх ватажок - Захар Беркут. З самого початку у боярина і жителів Карпат не склалися стосунки: Тугар Вовк намагається підім'яти під себе громаду, чванится і не хоче видавати свою дочку заміж за сина старійшини, хоча молоді люди люблять один одного. Конфлікт переходить у збройну стадію, коли боярин вбиває на раді одного з жителів селища. Громада проганяє Вовка, а той повертається, та не сам, а з військом монголів під проводом Бурунды. Горді місцеві жителі не здаються: їм вдасться здолати ворога, і вельми небанальним способом.

Ця повість популярна вже більше століття з кількох причин: вона написана цікавим, живим язиком, історично правдоподібна (для свого часу), і зображує національно-визвольний рух, не зачіпаючи делікатну тему взаємин України та Росії.

Фільм Леоніда ОсикиФільм Захар Беркут (2019)
У 1971 році в кінотеатрах СРСР демонструвалася досить докладна екранізація повісті. Зняв фільм Леонід Осика, радянський і український режисер, на кіностудії імені А. Довженко. Картина була кольоровий, епічної, поетичної, а актори, що грали в неї - відомими і улюбленими. Досить сказати, що роль монгольського воєначальника дісталася Бориславу Брондукову, а роль Захара Беркута - Василю Симчичу. Історія, розказана в цьому кінофільмі справила враження на глядачів і критиків - "Захар Беркут" здобув дві всесоюзних премії, причому одну - за операторську роботу. Ця екранізація дійсно красиво знята, а акторською грою можна замилуватися.

Але, на сучасний погляд, у картини є кілька недоліків: вона бідна на спецефекти, масові сцени і красиві костюми. Ці недоліки вирішили виправити, і зняти ще одну кіноадаптацію повісті.

Нова екранізаціяФільм Захар Беркут (2019)
На дев'ятому конкурсному відборі українського Держкіно переміг проект "Захар Беркут". Бюджет фільму становить 75 мільйонів гривень , з них 35 мільйонів виділило Держкіно. Зйомки почнуться навесні 2018 року, тобто буквально на днях. Режисером картини стане Ахтем Сейтаблаєв, продюсери - Єгор Олесов і Юрій Прилипко. Сценарій Ярослава Войцешека дещо відрізняється від оригінальної повісті, але всі зміни узгоджені з міжнародним фондом Івана Франка, фонд допоможе в інформаційному супроводі зйомок, буде давати консультації по творчості письменника.

Історія, яку нам розкажуть така: військо монголів рухається на захід, але зупиняється в передгір'ях Карпат (розумний гору обійде, і все таке). Місцеві брати-мисливці Беркути пробираються вночі в табір ворога і випускають бранців. Ватажок монголів вирішує мстити і йти навпростець, стираючи з лиця землі карпатські села. А один зрадник хоче йому в цьому допомогти, показавши таємну стежку в горах. Але маленька група мисливців під орудою Захара Беркута зупинить ворога.

Правда, щось нагадує? Схоже, ми побачимо українську версію історії трьохсот спартанців. На стороні творців фільму дивовижна природа, сучасні спецефекти, і доброзичливе ставлення глядачів, заслужене заздалегідь.

Раніше творці фільму зняли вельми успішний на місцевому ринку героїчне фентезі - "Сторожову Заставу", що забезпечило довіру Держкіно. Актори, задіяні в проекті поки не названі. Знімальна група відвідала Карпати з метою пошуку місць для зйомок. Історичний бойовик на тлі лісистих Карпат обіцяє бути вельми видовищним. Точна дата прем'єри ще невідома, але рік - безумовно 2019.
Фільм Захар Беркут (2019)
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають