• 18:02 – До нового 2019 року залишилося 50 днів 
  • 19:36 – Прикольні та смішні тости на Новий рік 2019 у віршах 
  • 19:32 – Як і де відзначити корпоратив на Новий рік 2019: ТОП ідей для проведення свята 
  • 19:31 – Прикраса вікон до Нового року 2019 своїми руками: трафарети та шаблони з паперу сніжинки і гірлянди 

Зростання попиту на нафту в 2019 році

Після старту світової кризи 2014 року, що вибухнула через різке зниження вартості енергоносіїв, оцінка вартості нафти стала однією з основних проблем сучасності. Щоб розуміти, чи буде спостерігатися зростання попиту на нафту в 2019 році, слід детально вивчити останні новини в цьому напрямку.

Зростання попиту на нафту в 2019 році

Основні відомості

На думку аналітиків нафтового ринку, в наступному році вартість нафти продовжить свій поступове зростання. Для цього необхідна підтримка ОПЕК, що обмежує видобуток енергоносія. Правда, найближчим часом підйом ринку почне трохи стихати через нарощування обсягів виробництва в США.

На даний момент середня вартість маркерного сорту Brent досягає 63 доларів за барель, що трохи вище від торішнього прогнозу в 62,37 доларів. Виходить, що основні чинники, що визначають динаміку нафтових цін в майбутньому році - темпи зростання видобутку енергоресурсів в США і дотримання ОПЕК умов угоди щодо рівня видобутку.

У 2018 році волатильність ринку продажів почне поступово посилюватися, особливо на тлі 2017 року. Причина - побоювання через стрімке зростання здобичі нафти в США. Станом на початок березня нинішнього року, обсяг виробництва нафти на Заході тримається на рівні 10,27 млн ​​барелів на добу, що дуже немало.

Управління енергетичної інформації вирішило підвищити свій середньорічний прогноз, що стосується об'ємом видобутку енергоресурсів на території Сполучених Штатів Америки. На думку представників відомства, в нинішньому році виробництво сировини стане більше на 1,26 млн барелів на добу і досягне значення в 10,59 млн барелів. Виходить, що США має намір перетягує «нафтове» ковдру на свій бік.

Все це зовсім не просто так. З огляду на, що на американському ринку відзначається чимала кількість приватних підприємств, що виграють за рахунок невеликої собівартості видобутку нафти на тлі інших виробників, в майбутньому США виявиться одним з найсильніших гравців на арені.

Зростання попиту на нафту в 2019 році

Угода ОПЕК

Результат вельми логічний - на противагу всім зусиллям ОПЕК +, США продовжує нарощувати темпи нафтовидобутку. Варто нагадати, що ще в грудні 2016 року Організація країн-нефтеекспертов і інші держави поза картелем, домовилися про вимушене скорочення видобутку енергоносія на 1,8 млн барелів на добу. Такі кроки були просто необхідними для балансу глобального попиту на сировину. Нагадаємо, що зазначена угода продовжує свою дію до кінця 2018 року.

Чого чекати надалі - поки невідомо. Сама по собі угода ОПЕК + є справжньою загадкою для експертів. На даний момент необхідна її коригування, але поки незрозуміло, чи відбудеться зовсім доопрацювання намічених цілей.

Негласним лідером ОПЕК є Саудівська Аравія, так як це найбільший нефтеекспортёр в світі. Її представники сподіваються, що члени зазначеної організації погодяться з необхідністю послаблення покладених на себе зобов'язань. Коли саме буде прийматися таке рішення поки невідомо.
Зростання попиту на нафту в 2019 році


Думка аналітиків


Експерти запевняють, що в разі, якщо вихід з угоди виявиться не плавним, існуючі запаси сировини почнуть занадто різко знижуватися, через що з'явиться несподіваний стрибок цін на енергоресурс. Для світового ринку продажів подібний результат може виявитися згубним.

Один з основних факторів підтримки - обмеження пропозицій нафті, що видобувається в Венесуелі. Протягом багатьох років тутешні обсяги зберігаються на допустимому мінімумі. Справитися ж з нарощуванням пропозицій з США допоможе зростання попиту на нафту в Китаї та Азії. Виходить, що вся надія зараз покладається на економіки, що розвиваються. Споживання нафти в країнах, що не входять до складу ОПЕК, буде рости на 3% в рік в періоді 2018-2019 років.

Аналітики стверджують, що середня вартість північноамериканської нафти в 2018 році складе 58,88 доларів за барель, тоді як попередній їх прогноз ґрунтувався на цифрі 58,11 доларів за барель.

Як же скластися ситуація насправді стане відомо тільки в кінці нинішнього періоду. Однозначно, якісь зміни відбудуться, і хочеться вірити, що вони будуть позитивними. Але чи так це?
Зростання попиту на нафту в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають