• 18:27 – Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення 
  • 18:21 – Трафарети на вікна до Нового року 2019: малюнки, схеми і шаблони 
  • 18:21 – Сценки на Новий рік 2019: прикольні, смішні, для дорослих і дітей 
  • 19:09 – Конкурси на Новий рік 2019 для дітей. Веселі новорічні ігри 

Шкільні канікули на 2018-2019 навчальний рік

Щоб правильно розпланувати свою відпустку, батькам слід напевно знати інформацію про те, коли саме у їх хлопців починаються шкільні канікули. Для цього і існує розклад зазначених періодів, прийняте і оголошувати Міносвіти заздалегідь. Вільний від роботи і навчання час сім'я може провести разом на якомусь курорті, і при цьому не побоюватися пропусків важливих тем. Залишилося лише дізнатися, як відпочиваємо в майбутньому році. Отже, що ж собою являють шкільні канікули на 2018-2019 навчальний рік.

Шкільні канікули на 2018-2019 навчальний рік

Основні відомості

Всі загальноосвітні заклади в світі повинні надавати своїм учням вільний час протягом щорічного процесу навчання. Чергування періодів активності з подальшим короткочасним відпочинком дає можливість дитині не тільки повноцінно відпочити, але і не перевтомлюватися під час навчального року. В середньому протягом навчання в школі канікули тривають не довше 16 днів, крім літа - тоді все мають право на повноцінні 3 місяці без уроків і домашніх завдань. Ще є додаткові канікули для дітей, що навчаються в початкових класах.

Розклад на 2018-2019 навчальний рік

Насправді, період звільнення від процесу навчання важливий не тільки для дітей, а й для викладачів. За час без уроків у них з'являється вільна хвилинка для складання програми на наступну чверть.

Саме ж розклад канікул складається і публікується Міносвіти. Подібна можливість реалізується десь за 6 місяців до початку чергового року. Якщо батькам важливо заздалегідь дізнатися всі ці періоди, щоб скорегувати робочих відпустку, можна просто приблизно орієнтуватися на тимчасових рамках канікул минулих років - вони практично завжди ідентичні.

Можуть статися невеликі відхилення від рекомендованого міністерством графіка лише в тому випадку, коли фінальне рішення про старт канікул залишається за адміністрацією самої школи. Це цілком законно, так як зазначена можливість прописана в законодавстві. На ділі ж не все так райдужно, адже зазвичай доводиться орієнтуватися у визначенні точного часу звільнення від навчання на різних заходах, де присутній діти з різних освітніх установ.
Шкільні канікули на 2018-2019 навчальний рік

Осінні канікули 2018 року

Перші і самі довгоочікувані канікули припадають на початок листопада - останнього осіннього місяця. Так як в нинішньому році День народної єдності припадає на суботу, його святкування автоматично переноситься на найближчий робочий день - понеділок. У підсумку, до встановленого часу канікул додається ще один день.

Починається осінній відпочинок від школи 30 жовтня, і триватиме до 6 листопада. Щоб провести цей час якомога більш насиченим, слід заздалегідь скласти графік відвідування різних виставок, театрів або кіно.

Зимові канікули 2018-2019 роки

Що може бути краще, ніж новорічні вихідні? Це час, коли учням вдається не тільки відкласти всі зошити і книжки на цілих 2 тижні - мова йде про свята, подарунки, солодощі, мандаринах та гостях. У школі зимові, передноворічні канікули стартують 25 грудня і триватимуть до 9 січня наступного року. Добре, що зазначений час збігається з загальними святковими канікулами всього робітничого класу Росії. Є можливість влаштувати запам'ятовується сімейне свято. До того ж, по всій країні в цей період будуть влаштовуватися різні розважальні заходи, призначені для повноцінного відпочинку. Щоб точно потрапити в бажане місце, потрібно лише заздалегідь забронювати квиток.
Шкільні канікули на 2018-2019 навчальний рік

Весняні канікули 2019 року

Наступний і не менш бажаний відпочинок для школярів починається в березні. Це час дозволяє зробити короткий перепочинок після тривалої чверті, і набратися сил перед фінальним і найвідповідальнішим ривком. З урахуванням вихідних, весняні канікули триватимуть 8 днів. Початок - 26 березня, а кінець - 2 квітня. Так як 26 березня припадає на понеділок, дітки можуть забути про навчання ще на попередніх вихідних.

У цей період батьки можуть відправити своїх нащадків до дідусів і бабусь, або ж просто звозити їх до сонечка, на який-небудь недорогий закордонний курорт. Правда, слід заздалегідь врахувати, що по поверненню на батьківщину у дитини може розвинутися акліматизація, а тоді замість зміцнення імунітету на ділі отримаємо лише погіршення самопочуття. У будь-якому випадку, завжди є можливість побувати на різних уявленнях, виставках, прогулятися з друзями в парку та інше.
Шкільні канікули на 2018-2019 навчальний рік

Літні канікули

На фінальний, найтриваліший відпочинок від навчання школярі відправляються 23-25 ​​травня. Конкретний час старту літніх канікул безпосередньо залежить від типу навчання та подальших іспитів. За три місяці сонця, спеки, довгих днів, школярі добре відпочинуть, і вже у вересні з новими силами повернутися до підручників.

Якщо мова йде про випускний клас, літо - чудовий час, щоб почати ходити до репетитора. Батькам доведеться вдало вибрати дні додаткового навантаження, щоб їх нащадки все ж змогли повноцінно відпочити.

Шкільні канікули на 2018-2019 навчальний рік


Розклад канікул на 2018-2019 рік по триместрах


Загальноосвітні школи в багатьох великих містах вирішили перейти на нову, модульну систему навчання. Головною відмінністю від звичайної моделі вважається зрушення часу, відведеного на канікули. Весь навчальний рік розділений на 3 рівних проміжку, при цьому тривалість відпочинку школярів від такої перестановки тільки збільшується. Правда, щоб перейти на нову форму навчання, школі необхідно обзавестися офіційним дозволом від всіх батьків, вчителів і самого міністерства.

Розрахунок канікул проводиться за наступною схемою: 5 тижнів навчання, потім 7 днів відпочинку. Новорічні канікули збігаються за часом з тими, що стартують в школах з навчанням по чвертях. За такого режиму канікули 2018-2019 навчального року виглядають наступним чином:

осінь - з 1 по 8 жовтня, з 5 по 12 листопада;
взимку - з 31 грудня по 10 січня, з 18 по 25 лютого;
навесні - з 8 по 15 квітня;
літо - всі три місяці.


Канікули для першокласників

Для тих, хто опинився за партою вперше, канікули вважаються довгоочікуваними. Варто відзначити, що осінні вихідні для таких діток будуть першими в їх житті, а тому, щоб малюки не перенапружувалися і не дуже втомлювалися, для них використовуються додатковий відпочинок. З його допомогою їм буде набагато простіше влитися в типовий шкільний процес і швидше адаптуватися до нового ритму життя.

Додаткові канікули для першокласників починаються в середині лютого, якраз в той час, коли зазвичай погода радує людей сильними морозами, рясними опадами і пронизливим вітром. Загалом, батькам малюків така постановка питання тільки на руку. Діти при цьому сидять вдома і у них менше шансів заразитися яким-небудь вірусним захворюванням. Керівництво школи залишається за собою право в разі необхідності трохи зміщувати старт і закінчення додаткових шкільних канікул, якщо в такому рішенням дійсно є необхідність.

Підсумок - календар канікул для першокласників на 2018-2019 рік виглядає так.


З 30 жовтня по 6 листопада - 8 днів.
З 25 грудня по 9 січня - 16 днів.
З 19 по 25 лютого - 7 днів.
З 25 березня по 1 квітня - 8 днів.
З 25 травня по 31 серпня - довгоочікувані три місяці щастя.


Можливі відхилення від затверджених дат


На території всієї держави розклад канікул у школярів практично ідентичне. Ось тільки кліматичні полюса України трохи відрізняються між собою, а тому затверджений Міносвіти графік канікул може бути оптимальним не для всіх. Тому цей перелік і прийнято вважати приблизною, адже він носить скоріше рекомендаційний характер. Фінальне слово в цьому плані залишається за керівництвом освітнього закладу.

За допомогою подібної можливості шкільна адміністрація може враховувати особливості своєї установи, школярів та їхніх батьків. При складанні докладного навчального плану доводиться спиратися і на думку самих батьків, а тому адміністрації доводиться розмовляти з цього приводу з батьківським комітетом.

Відповідно до закону, період відсутності освітнього процесу не може бути відсунутий більше, ніж на 14 днів. Тривалість самого відпочинку теж повинна відповідати прописаному в нормативах кількості днів.

Залишається лише додати - щоб батьки змогли заздалегідь дізнатися точний час майбутніх канікул їхніх дітей, їм необхідно просто переговорити з адміністрацією тієї школи, де навчаються їхні діти. В іншому випадку споріднені відомості зазвичай завжди публікуються на офіційному інтернет-порталі навчального закладу. Насправді, скласти власне, приблизне розклад канікул не складе труднощів, якщо просто звернути увагу на щорічну статистику.
Шкільні канікули на 2018-2019 навчальний рік
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають