• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
 • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
 • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
 • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

Сонцестояння в 2019 році

Одним з найбільш шанованих серед людей астрономічних явищ вважається сонцестояння. Практично всі добре знають, як сильно впливає на самопочуття людини небесне світило, тому багатьох метеочутливих особистостей цікавить питання, коли має бути сонцестояння в 2019 році.

Основні відомості


Наші предки з особливою увагою ставилися до подібних періодів і віддавали шану Сонцю. Вважалося, що подібні моменти наділені особливою, магічною силою.
Отже, слід почати з того, що днів сонцестояння в році буває 2 – літній і зимовий. Вся «сіль» цього процесу криється в постійно мінливій тривалості світлового дня, що залежить від зміни траєкторії руху Землі навколо Сонця. В день Сонцестояння планета піднімається на свою максимальну висоту, а тому тривалість дня стає максимальною – 17 годин і 33 хвилини. З боку може здатися, що небесне світило буквально завмирає на небосхилі, хоч Земля, як і раніше, рухається, і день поступово зменшується.
Сонцестояння в 2019 році

Неозброєним оком помітити різницю в проміжках між заходом і сходом Сонця практично неможливо. Найкраще відзначається зниження тривалості дні тільки восени. Потім настає етап зимового Сонцестояння, коли світловий час найменша – 5 годин.
Щороку дні зимового і літнього Сонцестояння трохи змінюються, хоча відбуваються у всьому відомі проміжки часу. Приміром, у 2019 році зазначені астрономічні явища будуть відзначатися в наступні моменти:

 • 21 червня о 15:54 – літнє сонцестояння;

 • 22 грудня о 04:19 – зимове сонцестояння.


 • Трохи історії


  Варто зазначити, що протягом всієї історії існування людини, наш вид постійно з повагою і острахом ставився до Сонця. Стародавні жителі планети відчували його вплив на все живе, а тому щороку його вихваляли. Саме з цієї причини день зимового і літнього Сонцестояння у багатьох народів вважався великим святом. Історія цього свята загубилася у часі.
  Сонцестояння в 2019 році

  На думку вчених-істориків, чоловік почав святкувати дні Сонцестояння ще на зорі свого існування. Для цього придумувалося безліч різних обрядів. Вважалося, що чим у більшому їх кількості встигне взяти участь людина, тим здоровіше він буде протягом усього року.
  У минулі часи в дні Сонцестояння люди збиралися на найвищій точці селища, розводили багаття і по черзі через нього стрибали. Найбільше подобалася ця традиція молоді, адже за віруваннями, якщо хлопець з дівчиною, взявшись за руки, стрибнути через вогонь, стануть нерозлучні. Щоб зрозуміти силу віри в зазначений процес, слід лише додати, що селяни намагалися проводити поруч з багаттям навіть свою худобу, щоб той не хворів і наділив їх гарним приплодом в майбутньому році.
  Не менш відома всім слов'янським народам традиція – пускання на воду вінків. В день літнього Сонцевороту дівчата плели вінки з самих різних рослин, і ввечері пускали їх за водою. За таким обрядом можна було визначити, коли саме дівчина вийде заміж і з якого боку чекати їй судженого. Поруч з дівчатами завжди були хлопці, оберігаючи від різної нечисті. Вважалося, що в такий день у лісі збираються лісовики, русалки та інші магічні істоти.
  Досі усім відома традиція пошуку квітки папороті. Здавна всі знали, що той, кому пощастить відшукати заповітну квітку глибокої вночі, може розраховувати на виконання найзаповітніших бажань. Сучасних сміливців не налякаєш нечистою силою, а тому охочих спробувати щастя з кожним роком стає все більше.
  Сонцестояння в 2019 році

  Традиції Сонцевороту в різних країнах


  Різні обряди, пов'язані з поклонінням язичницьким Сонцю, збереглися у Фінляндії, Прибалтиці, Німеччині і ряді інших європейських країн. До речі, фінська свято Юханнус став настільки популярним серед місцевого населення, що його зробили національним. Німці відзначають Миттзоммерфест – день, коли потрібно встановлювати спеціальне дерево, що символізує сили добра і здоров'я. Такі ж традиції є в Латвії і Швеції. Зазначені народності зустрічають Сонцестояння купанням у водоймах. Саме так люди заряджаються позитивною енергетикою свята, а також позбавляються від усіх гріхів.
  Деякі кельтські традиції, символізують повагу Сонця, збереглися і в Англії, що підтверджується ритуальними діями поряд із Стоунхеджем. Незважаючи на розвиток наукового прогресу, люди продовжують вірити, що в дні Сонцестояння Всевишній благословляє Землю на черговий плідний рік.

  Вплив тривалості дня на самопочуття людини


  Коли Сонцеворот у майбутньому році дізналися, а тому залишилося лише визначити, як саме впливає тривалість світлового дня на самопочутті людини.
  Незважаючи на розвиток науково-технічного прогресу, сонце, як і раніше, має величезний вплив на метаболічні процеси і біологічні ритми всього живого. У літній час, коли тривалість дня набагато більше, людина відчуває небувалий підйом, прилив сил і бажання діяти. Взимку ж сонячні луні дуже рідко потрапляють на землю, а загальна їх кількість досить мало. Відразу настає період, коли звичний занепад сил, з'являється стан депресії і зниження активності.
  Сонцестояння в 2019 році
  Падає рівень вітаміну D в крові, впливає на багато життєво важливі процеси організму. Починає потроху погіршуватися стан імунітету (часті застуди і нездужання), волосся, нігтів, нервової системи і кісток. У результаті починається розвиток досить серйозних захворювань, зокрема – діабету. Саме тому дуже важливо встигнути накопичити влітку достатню кількість вітаміну D: гуляти на свіжому повітрі, засмагати на пляжі, відпочивати на море. У зимовий же час, коли виникає загальне нездужання через брак природного світла, рекомендується більше часу проводити на природі, довше спати і урізноманітнити раціон багатою вітамінами і мікроелементами їжею.
  Сонцестояння в 2019 році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають