• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
  • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
  • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
  • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

Микола Літній 2019 року: дата свята, традиції та звичаї

Микола Літній 2019 року: дата свята, традиції та звичаї


За слов'янською православною традицією відзначається два свята, присвячених святому Миколаю: Літній (Весняний) і Зимовий (Студений). Вважається, що річний — день вшанування Миколи Угодника, а зимовий — Сповідника. Саме тому літній так шануємо і любимо в народі.

Микола Чудотворець — православний святий, який є найбільш шанованим у християнській Церкві. Шанується як чудотворець, покровитель мандрівників, дітей і сімейного вогнища, а також усіх бідних і нужденних. Щороку свято відзначається в одну і ту ж дату, тому Микола літній в 2019 році буде відзначатися, як і в інші роки — 22 травня.

Історія святаМикола Літній 2019 року: дата свята, традиції та звичаї
Ще в давнину люди вважали, що в Миколин день весна зустрічається влітку, і після цього вже починається справжнє тепло. У древній Русі це свято найбільше шанувався в народі і був найбільш довгоочікуваним. Це свято має особливе значення для всіх православних християн, адже він присвячується одному з найулюбленіших Богом святих.

Святкування пам'яті Миколи Літнього на Русі стали відзначати з XI століття. У багатьох слов'янських країнах у цей день згадують обряд перенесення мощей святителя Миколая в Бар. Цей святий заслужив народну любов своїм милосердям і прихильністю. Не випадково, його зазвичай називають покровителем всіх самотніх і стражденних.

Незважаючи на те, що він прощав навіть страшні гріхи, якщо віруючий щиро покаялася і розкаявся, він бував і досить різким. Відомо, що в 325 році він ударив по щоці єретика Арія, за що єпископи ухвалили рішення позбавити його святительського сана. Однак Миколу врятувало бачення, яке прийшло у сні єпископам і вони дарували йому волю.

У православ'ї він прославляється як чудотворець — вважається, що з допомогою молитви він міг керувати морською стихією, зцілювати і воскрешати з мертвих. Він завжди відгукувався на людські біди і був справжнім захисником нужденних і скривджених. До цих пір це свято шанують і відзначають усі православні, дотримуючись відповідних традицій та обрядів.

Святий Миколай робив чимало чудес: він зціляв від різних хвороб, а іноді навіть повертав до життя померлих. До нього приходили у пошуку справедливості, просили допомоги в біді. Святий міг простягнути руку допомоги всім нужденним, за що придбав величезну популярність у народі.

ТрадиціїМикола Літній 2019 року: дата свята, традиції та звичаї
З цим днем пов'язано дуже багато народних традицій. Миколу літнього вважають покровителем землеробів і скотарів, молодих закоханих і мандрівників. Особливо його вшановують кіннотники, які залишають в ніч напередодні свята коней на вільному випасі. Вважається, що це допоможе зберегти табун від нападок волков.

Закохані пари та молоді незаміжні дівчата рано вранці просять у Миколи гарного нареченого і щастя в родині. Молитися треба на зорі в повній самоті, тоді прохання обов'язково буде виконана. Найбільш популярною є традиція гуляти до півночі. З вечора, перед тим, як пастухи починають вигін худоби, готувався спеціальний вечеря з каші і різних пирогів. У цей вечір гуляти і веселитися біля багаття дозволялося навіть самим маленьким дітям, покровителем яких є святий. Вважалося, що у святковий вечір між молодими дівчатами та юнаками зароджувалося найщиріше почуття любові.

Протягом усього дня традиційними були молитви, звернені до Миколи. Особливо важливим був обряд для отримання хорошого врожаю. Рано вранці треба було вийти на вулицю і повернутися обличчям до сонцю. Люди вірили, що так молитва обов'язково дійде до святого.

Як відзначатиМикола Літній 2019 року: дата свята, традиції та звичаї
Одним із головних обрядів, який відбувається у цей день, є молитва. Увесь день 22 травня бажано провести в колі сім'ї. Важливо, щоб у перервах між молитвами, відбувалися корисні домашні справи. Найбільш підходящим часом для звернення до святого вважаються ранок і вечір. У день Миколи Літнього працювати по догляду за будинком і худобою прийнято не тільки дорослим, але й дітям.

З 22 травня можна розпочинати роботи в саду і городі — в цей день вже можна починати сіяти і садити овочеві культури. Щоб був хороший урожай, можна посадити гречку і картоплю, а також посіяти трави і коренеплоди. Вважається, що починати роботи в саду до цього дня не бажано, так як це не принесе бажаних результатів.

ЗаборониМикола Літній 2019 року: дата свята, традиції та звичаї
У православне свято не прийнято сумувати і піддаватися сумних спогадів. Однак небажано в Миколин день і надто бурхливо веселитися. У цей день можна робити будь-яку роботу по дому, крім в'язання і шиття. Також під забороною знаходяться будь-які заняття з гострими і колючо-ріжучими предметами (ножицями, ножами, іншим кухонним начинням і городнім інвентарем).

Не можна відмовляти в допомозі, якщо до вас звернулися. Це вважається гріхом і сім майбутніх років вся сім'я відмовив буде потребувати. У цей день дуже важливо надати будь-яку посильну допомогу дітям, сиротам, а також жебраком. Так як Микола Угодник визнаний покровителем дітей, їм зазвичай у цей день дарують подарунки і готують смачні частування. Традиційно, подарунки ховали під подушку або ховали в шкарпетки.
Микола Літній 2019 року: дата свята, традиції та звичаї
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають