• 23:56 – Модні кольори 2019 – топ найпопулярніших відтінків за версією Пантон 
  • 23:49 – Пуховики 2019 – модні тенденції, тренди, кольори, довжина 
  • 23:45 – Модні сережки 2019 – тенденції в ювелірній моді і біжутерії 
  • 23:43 – Шуби – модні тенденції 2019 – 50 фото натуральних і моделей з еко-хутра 

Весняні канікули 2018-2019 року у школярів. Канікули навесні

Весняні канікули 2018-2019 року

Третя чверть для багатьох школярів - сама довга і складний період навчання. Подумати тільки - майже три місяці суцільного навчання! До кінця лютого вже забуваються всі принади зимового відпочинку, а до нового ще так далеко. Так коли ж вони, довгоочікувані весняні канікули 2018-2019 навчального року?

Весняні канікули 2018-2019 року у школярів. Канікули навесні


Дати весняного відпочинку

Точні дати канікул 2018-2019 року - і весняних, і осінніх, і зимових - можна буде назвати лише на початку вересня 2018 року. Крім іншого, терміни можуть відрізнятися - тобто в різних навчальних закладах школярі починають і закінчують відпочивати в різні дні. Причин такої різниці в часі дві:

Право встановлювати дати початку і кінця відпочинку закріплено за навчальним закладом. Шкільна адміністрація самостійно визначає канікулярний час в відведених законом рамках, орієнтуючись при цьому на накази і постанови міністерства.

Дати канікул залежать від форми навчання, обраної школою: триместровій або четверній. Перерва обов'язкова після кожного періоду, тобто після закінчення чверті або триместру. При цьому у триместровій шкілі є ще й додаткова «відпускна» тиждень у середині навчального модуля.


Вчимося по чвертях

Поділ навчального року на чотири нерівні частини - чверті - прийнято в більшості шкіл нашої країни. Весняні канікули знаменують собою закінчення найдовшої і багато в чому найскладнішої для школярів чверті - третьої. Педагоги впевнені, що відпочинок навесні необхідний ще і для того, щоб школярі могли без проблем зосередитися на підготовці до іспитів або річним перевірочним роботам, які проводяться в травні.

Весняні канікули в школах з навчанням по чвертях з 25 по 31 березня включно.


Тобто останнім днем навчання буде або П'ятниця 22 березня (при п'ятиденці) або Субота 23 березня (при шестиденній схемі навчання). Знову в школу треба йти лише 1 квітня. Варто пам'ятати, що дати весняних канікул 2018-2019 навчального року дані поки приблизні. Планів і навчальних графіків на прийдешній рік ще не встановила жодна школа, а значить, і однозначних, твердо встановлених тимчасових рамок ще немає.

Вчимося по триместрах

Розрахувати дати початку і закінчення заслуженої шкільної відпустки в школах з триместровою (модульною) системою навчання набагато простіше. Триместри тим і гарні, що навчальне навантаження розподіляється рівномірно, тут немає занадто складних або занадто простих періодів. Все досить однозначно - п'ять (іноді чотири) тижні навчання змінюються тижнем відпочинку. Із загальної схеми вибиваються лише зимові канікули .

Весняні канікули в школах з навчанням по триместрах:

18 березня - 24 березня; тобто навчання закінчиться або в п'ятницю 15 березня (п'ятиденка), або в суботу 16 березня (шестиденка), знову в школу 25 березня.

22 квітня - 28 квітня; тобто останній навчальний день або 19 квітня в п'ятницю (при п'ятиденці), або 20 квітня в суботу (при шестиденці), уроки розпочнуться 29 квітня в понеділок.


І в цьому випадку, як і при четвертній системі навчання, можливі деякі зміни. Канікули можуть бути зрушені на тиждень, або (в разі форс-мажорних обставин) скорочені на пару днів.

Державне регулювання

Правом визначати тривалість відпочинку має Міністерство освіти. Згідно з нормативами, встановленими цим відомством, мінімальна перерва між двома чвертями повинна становити сім календарних днів. При цьому загальна тривалість канікулярного часу за весь навчальний рік повинна бути не менше тридцяти днів.

Беручи до уваги ці нормативи, кожен навчальний заклад - школа, гімназія, ліцей, училище - складають свій план занять і підкріплюють його календарним графіком. У цих документах в обов'язковому порядку вказують точні дати початку і закінчення чвертей і відпочинку між ними. Однак в разі будь-яких непередбачених обставин адміністрація школи має право пересунути заплановані терміни і навіть скоротити час канікул.
Весняні канікули 2018-2019 року у школярів. Канікули навесні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають