• 23:55 – Новорічні сукні 2019 - модні тенденції, тренди, забарвлення і фасони 
  • 23:42 – Новорічний дизайн нігтів 2019 - модні тенденції, кольори, новинки, ідеї 
  • 22:12 – Модні зачіски на Новий рік 2019 (фото) 
  • 22:00 – Плаття на новорічний корпоратив 2019 – ідеї, кольори, туфлі, прикраси, макіяж 

Православний церковний календар 2019

Кожен істинно віруючий православний будує своє життя згідно з церковним календарем, чітко розписує, коли дні вшанування тих чи інших святих, великі християнські свята, коли потрібно постити і як саме. Маючи під рукою такий календар набагато простіше планувати, а також точно бути впевненим, що не зробиш нічого гріховного протягом року. Що ж, спробуємо сьогодні подарувати всім бажаючим докладний православний календар на 2019 рік, яким дуже зручно користуватись завдяки необхідним внесеним пояснень.

Січень

Отже, почнемо знайомство з православним січнем ми, мабуть, з самого головного – з Двунадесятих непереходящих свят. Зокрема, спочатку нас чекає Різдво 7-го числа, а потім 19-го – Хрещення. Ще на 14-е припадає один з Великих свят – Обрізання Господнє. Що ж стосується посад, одноденний буде тільки у Водохресний святвечір – 18 січня (можна пісне масло), зате початок місяця пройде під знаком суцільної Різдвяного посту, який розпочнеться ще в минулому році і триватиме до 6-го числа.
Православний церковний календар 2019
1-го і 3-го пост буде не надто суворим – гаряче, але без масла, 2-го і 4-го дозволено тільки сухоїдіння, а у вихідні перед Різдвом можна і з пісним маслом. Суцільна седмиця простягнеться в січні в період з 7 по 17-е (Святки). До того ж ще й 2325 а також 30 оголошено послаблення в плані страв з риби.

Лютий

У лютому з Двунадесятих буде тільки Стрітення 15-го числа – навіть жодного великого свята на цей скромний місяць не доводиться. Великих постів також не очікується, хіба що за всім середах і п'ятницях (1-е, 6-е, 8-е, 13-е та 15-е числа) постять, але можна і рибу, а ось в середу, 27-го можна навіть гаряче, але без масла. З 18 по 24 лютого очікується суцільна седмиця – це тиждень Митаря і фарисея, як ми пам'ятаємо.

Березень

А ось березень цього року – місяць вкрай важливий. Саме у нього починається тілесна і духовна підготовка до Великої Великодня. З 11-го числа стартує Великий піст, який закінчиться аж у кінці квітня. І при цьому 2-го числа буде Вселенська батьківська субота (один з головних днів поминання померлих), також на цей місяць припадають ще дві поминальні суботи – в другу і третю седмицю посту (23 і 30 березня).
Православний церковний календар 2019
В п'ятницю, першого березня у плані стандартного щотижневого поста можна дозволити собі з'їсти гаряче, але без олії, потім буде з 4 по 10 суцільна седмиця (Масляна), коли, в принципі, треба їсти скоромне, але все-таки дозволено сир у всіх його проявах (молокопродукти). До речі, у середу й п'ятницю цього тижня можна влаштувати собі рибні розвантажувальні дні. Поведінка ж під час Великого посту має бути абсолютно особливим: 11 числа – суворе стриманість, треба взагалі поголодувати. З 12-го по 15-е можна дозволено тільки сухоїдіння, але у вихідні після цього, як, втім, і всі в цьому місяці, можна їсти їжу з олією. Починаючи з наступного тижня сухоїдіння тримається тільки по понеділках, середах і п'ятницях, а в інші будні можна гаряче, але без масла.

Квітень

Квітень 2019-го на свята і пости надзвичайно багатий: 7-го числа буде Благовіщення, 21 квітня відзначатимемо Вхід Господа в Єрусалим, а 28-го – Великдень. Одноденних постів не планується, зате майже весь місяць буде тривати продовження Великого посту – до 27-го квітня. З поминальних днів, до речі, треба відзначити 6-е – суботу четвертої пісної седмиці.
Православний церковний календар 2019
Всі березневі правила дійсні – точно в такому порядку — і зараз, за винятком 21-го числа, коли дозволена риба. Але, в останній тиждень перед Великим святом практикують виключно сухоїдіння, зате 28-го приходить розговіння, і з 29-го квітня починається наступна суцільна седмиця (Великодній тиждень – до 5-го травня).

Травень

У травні свят ніяких, за винятком суцільний седмиці на початку місяця аж до 5-го числа, так, і постів, втім, теж, крім традиційних середовищ і п'ятниць, в які можна тільки рибу. Але, буде цілих два поминальних дня: Радониця 7-го і 9-го – військове поминання, приурочене у нашій країні до Дня Перемоги.

Червень

Зате червень святами зело багатий – це і Вознесіння 6-го числа, і Трійця 16-го, до того ж саме на цей місяць припадає і початок Петрового посту, що передує наступну низку Великих свят. Він, до речі, розпочнеться 24 червня.
Православний церковний календар 2019
У перші два тижні рекомендується тримати «рибні» середовища-п'ятниці, а ось після буде суцільна Троїцька седмиця, коли взагалі все можна їсти. Перший тиждень Петрова поста досить складна за своїми правилами: гаряче, але без олії, можна тільки в понеділок, 252729 і 30-го можна рибу, а у середу і п'ятницю цього тижня – тільки сухоїдіння. Перед Трійцею – в суботу – буде черговий батьківський поминальний день.

Липень

Очікується відразу два Великих липневих свята: Різдво Іоанна Предтечі 7-го числа і 12-го – Петра і Павла. При цьому, природно, до самого 11 будуть тримати Петрів піст. Конкретно, правила точно такі ж, як і за тиждень до цього – ще у червні. За винятком того, що і 12-го буде строгий піст тільки з сухоядением. Як, втім, і всі середи і п'ятниці цього місяця.

Серпень

У серпні на нас чекає два Двунадесятих свята: Преображення Господнє 19-го числа і 28-го – Успіння Богородиці. При цьому відповідно, почнеться Успенський пост з 14-го по 27-е.
Православний церковний календар 2019
Сухоїдіння знову буде у всі середовища-п'ятниці, а також 26-го числа. Всі будні дні, що припадають на піст, можна тільки гаряче і без масла, але, 19-го, в честь свята дозволяється риба. А по вихідних – і олію.

Вересень

У вересні теж два Двунадесятих свята: Різдво Богородиці 21-го і Крестовоздвиженье – 27-го. З Великих ж очікується Усікновення голови Іоанна Предтечі 11-го числа. При цьому в останні дві дати тримають одноденні пости, і тільки. Причому і в них, і у всі середи і п'ятниці місяця практикують виключно сухоїдіння.

Жовтень

У жовтні свято один – зате Великий. Це Покрови 14-го числа, і в цей день дозволена риба. Всі ж інші середи і п'ятниці, традиційно тримають пости сухоядения.

Листопад

Православний церковний календар 2019
У листопаді свят немає взагалі, зате починається довгий різдвяний піст – з 28-го числа. Але, при цьому 2-е листопада – це Дмитрівська субота, поминки. Конкретно за календарем харчування, в середи і п'ятниці правила стандартні – як протягом місяця, так і в межах посту, але є обмеження і в один день до цього: 21-го числа, коли дозволена тільки риба. 28-го і 30-го правила аналогічні 21-го.

Грудень

У грудні триває різдвяний пісний марафон: абсолютно весь місяць по середах і п'ятницях можна тільки суху їжу, у всі вихідні, а також вівторки і четверги першої і другої седмиці можна рибу, а по понеділках, 2426 і 31-го числа – тільки гаряче, але без масла. Що ж стосується свят, 4-грудня буде Введення в храм Богородиці. Хочеться вірити, що цей календар допоможе вам швидко відшукати правила поведінки в той чи інший день, дізнатися, коли і який важливий православний свято в 2019 році, він нагадає про норми харчування істинного християнина. Єдиною ж ремаркою, яку до всього цього хочеться зробити, стане лише одне побажання: пам'ятайте, банальне харчове утримання зовсім не очистить вас від гріха, якщо попереду його не буде слідувати і духовне очищення – щире каяття і віра в прощення.
Православний церковний календар 2019
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають