• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
 • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
 • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
 • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Яка буде зима 2019 року: прогноз погоди для України

В останні роки частенько починає здаватися, що природа потихеньку сходить з розуму. Принаймні, в тому, що стосується погоди. Зима забуде про те, що їй пора вже приходити, і навіть у тих районах, в яких, по ідеї, давно вже повинен лежати перший сніжок, люди до самого Нового ходять в легких курточках і осінніх черевиках. Те літо спочатку пару місяців буде поливати дощем так, що починаєш шкодувати, що в ході еволюції ми позбавилися від зябер, а потім раптом р-раз – і не на які курорти їхати не треба! Прямо тут – вдома – 35 градусів молотом б'є по тім'ячку Словом, про стабільності і передбачуваності навіть мови не йде. Через раз вже спрацьовують навіть перевірені століттями народні прикмети, а до професійних синоптикам скептичне ставлення вже увійшло в звичку. Тим не менш, жити-то якось треба? Раз ми топчемо цю землю, нам вкрай важливо знати, що за умови будуть нас оточувати завтра, через тиждень, через місяць Інакше неможливо скласти якісь плани, вибирати грамотну стратегію підбору гардеробу, щоб не захворіти. І особливо, звичайно ж, цікавить майбутня зима – час передноворічної підготовки, чудових свят і тому подібних радощів. Знову ж хочеться дізнатися, коли зима не календарно, а фактично закінчиться – щоб з не меншою ефективністю і успіхом підготуватися до весни. Отже, незважаючи на всі примхи природи, сьогодні ми постараємося зібрати з різних джерел інформацію про те, якою може бути (ми наголошуємо – може!) погода взимку 2019 року. Авось, на перехресті всіх цих думок і буде міститися зерно істини.

Прогноз погоди на зиму 2019 року для УкраїниЯка буде зима 2019 року: прогноз погоди для України
Загальне потепління клімату на планеті і всілякі погодні зрушення загального характеру, безумовно, не могли обійти стороною і Україну. Але, ця непередбачуваність і мінливість утримує офіційні метеорологічні служби від того, щоб давати чіткі прогнози. Єдине, в чому всі запевняють в один голос, вже в кінці листопада варто очікувати першого снігу і заморозків, переважно, на північному сході та заході країни. Київ в цей час теплом погода теж балувати не буде, однак після різких, але невеликих морозів слід чекати відлиги до декади – двох тижнів поспіль, отже, є всі підстави припускати, що початок грудня буде відносно теплим. Незважаючи на плюсові температури повітря вночі в грудні у всіх регіонах, за винятком півдня, очікуються невеликі заморозки, що разом з опадами здатне призводити до короткочасного ожеледиці. Така чехарда з чергуванням тепла і морозів триватиме, швидше за все, майже до кінця місяця, але на свята очікуються рясні снігопади і невелике похолодання, так що Новий рік є всі шанси зустріти класично! Однак до кінця січня – лютого суворі арктичні маси доберуться і до нас, і слідом за усіма країнами Європи на короткий термін ми випробуємо критичні значення морозів. Аж до -30 градусів. Як тільки вони минуть, на країну знову впадуть аномальні хуртовини – особливо лютують вони будуть на заході і в центральній частині країни.
Яка буде зима 2019 року: прогноз погоди для України
Холоду не відпустять аж до двадцятих чисел березня – буде холодно, але малоснежно, а ось на дощик обіцяє зриватися часто, що укупі з морозцами очікувано знову «подарує» нам ожеледь. В цілому ж, чекають дуже схожу на минулу зиму, що, безперечно, не може не радувати, так як знайома проблема – це вже полпроблемы.

Народні прикмети

Народні прикмети, звичайно, в останні роки – штука не така вірна і непохитна, як це було раніше. Тим не менш, порадитися з досвідом предків корисно, особливо на тлі настільки туманні і двозначні прогнозів офіційних синоптичних служб.
Яка буде зима 2019 року: прогноз погоди для України
По-перше, дуже добре, що ми кинулися це прогнозувати вже зараз – як раз з початку осені і настає саме час відповідальних спостережень за навколишнім світом з метою зробити довгостроковий прогноз, ґрунтуючись на залишених нашими пращурами рекомендаціях. По-друге, знову-таки, знаючи все наперед, можна буде спокійно і впевнено готуватися до найгірших варіантів, якщо нам їх, звичайно, напророчать. Отже:
 • Високий останній кос бур'яну – до зими;
 • Багато горобини – до довгої зими, рано червоніє – до раннього настання холодів;
 • Якщо на плодах (особливо добре спостерігати за цибулею!) шкірка м'яка і тонка – це до м'якої зими;
 • Тепла осінь – на довгу зиму;
 • У вересні сухо і тепло – зима настане пізно. І навпаки;
 • Низьке розташування шишок на ялинках – до раннього морозу, висотне – до серйозних морозів тільки в кінці сезону;
 • У жовтні дубовий і березовий лист ще не опал – на пізній сніг і холодну зиму;
 • Якщо птахи, збираючись на південь, летять високо – зима буде теплою;
 • Яка буде зима 2019 року: прогноз погоди для України
 • Багато грибів – до довгої зими;
 • Мурашині купи восени значно укрупнюються – до дуже суворої зими;
 • Якщо журавлі відлітають пізно, то і зима настане пізно;
 • Товста шкарлупка жолудів – до раннім морозам;
 • Синички перебираються ближче до людського житла – скоро вдарить зима.
 • Ще однією милою і, що примітно, дуже точної прикметою є осінній забарвлення гусениць метеликів-ведмедиць. Пошукайте ці гусениць – їх легко впізнати по характерному половинчатому окрасу тільця – у чорно-рудого поєднанні відтінків. Так от, якщо рудого багато менше, ніж чорного, то зима буде дуже жорстокою. Аналогічно достовірно, правда, вже ближче до кінця осені, можна робити оцінку за отлинявшим до зими тваринам – якщо їх хутро став дуже густим, це теж означає, що холоди чекають неабиякі. Також можна спостерігати і за схронами запасів на зиму, які роблять білки або інші тварини. Ще кажуть, що чим яскравіше лісу восени, тим більш сніжною і холодною обіцяє бути зима. І спробуйте пригадати, скільки гроз було в серпні? Ось стільки і сильних снігопадів буде в грудні.
  Яка буде зима 2019 року: прогноз погоди для України
  Коли ж прийде сама зима, передбачати погоду на найближчий час стане набагато легше:
 • Ясні, блискучі зірки сильно зимовим нічним небом – це до близького морозу;
 • Блимають зірки і світять тьмяно – скоро задують сильні вітри і погода зіпсується;
 • Гроза взимку – явище досить рідкісне, однак, якщо таке побачите, знайте, що протягом наступної декади неодмінно варто чекати снігопаду;
 • Низькі зимові хмари – до швидкого різкого похолодання.
 • Сподіваємося, що наші прогнози погоди на зиму цього року допоможуть вам пережити її з легкістю, адже хто попереджений – той озброєний! А насправді, пам'ятайте, якщо у вас на душі і в домі клімат теплий, то ніякі холоди і снігопади за вікном не зможуть зіпсувати вам настрій!

  Відео
  Яка буде зима 2019 року: прогноз погоди для України
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають