• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
 • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
 • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
 • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Як відпочиваємо на травневі свята 2019: офіційний календар вихідних днів

Як казав один відомий на наших теренах сатирик, робочий час в нашій країні – це короткий проміжок між Новим роком і «Травнем». Дійсно, травневі канікули давно стали притчею во язицех, особливо, враховуючи, що в нашому кліматі це – ще й символічне час остаточного прощання з холодами, першого «вигулювання» мангалу на природі і перших масштабних вилазок «на город». Дійсно плавно перетікають з Дня Праці до Дня Перемоги вихідні просто не залишають вибору наших з вами співгромадян, і вони абсолютно однозначно забивають кому в бездоганна з точки зору логіки і менталітету місце у фразі «Відпочивати не можна працювати». Отже, з настанням травня нас чекають яскраве сонечко, квітучі сади і відмінний настрій напередодні купи вільних днів. Якими саме вони повинні бути з точки зору нашого Уряду, і як їх можна з користю та цікавістю провести? Про це і багато чому іншому – далі!

Святкові дати

Отже, травень не так давно спущеному до нас зверху вказівкою День праці з звичних двох днів (1-е і 2-е травня) скоротили до одного. Очевидно, влада вважала, що відпочиваємо ми надто багато, чим викликала природну хвилю невдоволення. Так що тепер Першотравень став повністю відповідати букві назви, і, треба ж було так невдало статися, що в 2019 році від нього до найближчих вихідних на тижні, що в одну сторону, в іншу, – рівно за два дні. Тобто, надії на те, що свято з ними об'єднають з якоюсь примарною відпрацюванням до або після, поховані з помпою і безапеляційно. А шкода, звичайно Хоча, якщо бажання відпочити пересилює бажання вислужитися, і на звання «Працівник року» ви і так уже встигли натрудиться, можна з легкістю взяти на 2-3-е теж відгули або відпустку, і з чистою совістю прогуляти всі п'ять днів.
Як відпочиваємо на травневі свята 2019: офіційний календар вихідних днів
Що ж стосується другого офіційного святкового вихідного – 9-Травня, — з ним як раз все вийшло чудово. 10-е, ще не підтвердженою, але на 99% логічною, інформації, теж буде оголошено вихідним. Тобто на 9-12-е можна з легкістю планувати міні-відпустку. Трійця в цьому році, звичайно, травень підвела – вона прикрасить собою тільки червневий виробничий календар але, там і так був лише День Конституції, тому в тому місяці вона явно буде не зайвою.

Свято 1 Травня

День праці, крім нашої України відзначається ще в 143 країнах, і в наш звичний календар він перекочував ще з радянського календаря. А сама історія свята сягає корінням у далекий 1886 рік, в робочі протести в Чикаго, коли страйк перейшла в дуже масштабну відкриту конфронтацію з владою і сколихнула рух за права робітників.
Як відпочиваємо на травневі свята 2019: офіційний календар вихідних днів
В Україні вперше це свято відзначили в 1890 році у Львові, і згодом його було проголошено державним святом та в УНР. У Радянський період Першотравень став офіціозно-політичною акцією з мітингами, парадами та іншої традиційної для тієї ідеології атрибутикою, в той час як у всьому світі він завжди залишався святом всіх робочих з веселими карнавалами і масовими гуляннями. У 2017 році «День міжнародної солідарності трудящих», прописаний до цього в нашому законодавстві, був перейменований Радою в «День праці» та його святкування скоротили з двох днів до одного.

День Перемоги

«День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» прийшов на зміну «Дня Перемоги», який традиційно широко відзначався в нашій країні ще з часів СРСР.
Як відпочиваємо на травневі свята 2019: офіційний календар вихідних днів
Перейменування сталося в 2015 році у відповідності з планом уніфікації державних свят та пам'ятних дат з міжнародним календарем і заходами по декомунізації. Насправді значущими днями оголошені і 8-е (День пам'яті і примирення у всьому світі), і 9-е – офіційний вихідний в нашій країні. У цей період ми приєднуємося до міжнародних акцій з вшанування тих, хто боровся з нацизмом, згадуємо віддали життя в тій війні. Офіційним символом свята є квітка маку, і в цей день проводиться безліч урочистих і побутових заходів як на державному рівні, так і на місцях, з покладанням квітів на меморіалах учасників Другої світової війни, організацією присвячених пам'яті про тих днів виставок, зустрічей з ветеранами.

Інші цікаві свята та події

Як відпочиваємо на травневі свята 2019: офіційний календар вихідних днів
Список інших травневих свят, які є вихідними днями, але, тим не менш, відзначаються дуже багатьма нашими співвітчизниками, приблизно наступний:
 • 13 травня – День матері;
 • 15 травня – Міжнародний день сім'ї;
 • 17 травня – Всесвітній день інформаційного співтовариства (негласний день Інтернету);
 • 19 травня – День науки та День Європи;
 • 20 травня – День сурдоперекладача і День банківського працівника;
 • 24 травня – День слов'янської писемності і культури;
 • 26 травня — День працівників поліграфії і книжкової індустрії;
 • 27 травня – День хіміка;
 • 28 травня – День прикордонника;
 • 29 травня – Міжнародний день миротворців.
 • Як відпочиваємо на травневі свята 2019: офіційний календар вихідних днів
  Як же вже відомих гучних запланованих на травень подій, звичайно ж, першим приходить на розум Чемпіонат світу з хокею (шайба), який на цей раз буде приймати у себе Словаччина з 3-го по 19-е травня. Так що, всі бажаючі можуть поєднати на травневих відразу два задоволення і рвонути до словаків на свята в гості. Також у травні традиційно буде проходити Євробачення, а ще вийде купа фільмів, які ніяк не можна пропустити, особливо шанувальникам популярних лукасовских і марвеловскіх франшиз, і будуть широко святкуватися багато ювілейні дати в честь великих учених, діячів літератури та мистецтва, про які буде повідомлено пізніше. Крім того на травневі, неодмінно, Києві та багатьох інших містах України проходитимуть святкові концерти, велопробіги та інші масові спортивні події, а також безліч фестивалів і виставок.

  Виробничий календар на травень 2019 року

  Як відпочиваємо на травневі свята 2019: офіційний календар вихідних днів
  Як вже було зазначено святковими і неробочими днями в травні визнані тільки 1 9-е (10-е, якщо все-таки затвердять як вихідний, все одно кудись перенесуть, тому на загальну кількість робочих днів це не вплине). Тобто, якщо всього днів у місяці 31 субот і неділь сумарно налічується 8 штук, то шляхом нехитрих арифметичних обчислень на рівні підготовчої групи садочка і половинки шкільного коридору отримуємо всього 21 робочий день і 10 – законних вихідних і святкових. Малувато буде, але що поробиш Як завжди, службовці держустанов, бюджетники та працівники дуже люблять своїх співробітників компаній можуть розраховувати на один скорочений робочий день у травні – 8-число (перед Першотравнем його відгуляємо ще в квітні, природно). За кількістю ж робочого часу це виллється (при 40-годинному робочому тижні) у 167 табелируемых годин, безумовно, з урахуванням одного скороченого дня.
  Як відпочиваємо на травневі свята 2019: офіційний календар вихідних днів
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають