• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
  • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
  • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

Зимові канікули в школі 2019 навчального року: з якого числа, як відпочиваємо і де провести

Коли ми чуємо словосполучення «зимові канікули», уява відразу малює гору подарунків під ялинкою і весело мчаться з крижаної гірки друзів, а в ніздрі наполегливо б'є запах мандарин і хвої. У нашій країні зимові канікули міцно асоціюються з Новим роком, і школярі їх чекають, звичайно ж, з нетерпінням, здатним позаздрити, хіба що очікування літнього відпочинку. І, звичайно ж, найбільше абсолютно кожного – і батьків дітей, і самих учнів – зараз цікавить, коли вони почнуться, і скільки будуть тривати? Так як згідно з рекомендаціями нашого Минпросвета, зимові канікули завжди стартують ще в кінці одного року і закінчуються – серйозним таким шматком року наступного, справедливо буде розглянути не тільки 2018/2019 навчальний рік, але й 2019/2020-й. Так як, по суті, в 2019-му будуть аж двоє канікулярних періодів цього виду. Що ж, розглянемо їх по порядку

Зимові канікули 2018/2019 навчального року

Зимові канікули в школі 2019 навчального року: з якого числа, як відпочиваємо і де провести
Загальний графік, який, звичайно ж, ніколи не є істиною в останній інстанції – лише рекомендаційним, отаким орієнтовно-опорним документом, — каже, що в 2018-му році канікули розпочнуться 31 грудня. Ні-ні, не варто відразу впадати в паніку, і думати, що ще за день до бою курантів діти будуть в школі, і, отже, зірвуться всі плани щодо виїзду на новорічні канікули кудись за кордон і т. п. До цього понеділка ще два вихідних дні – 30-е і 29-е. Причому, якщо у дорослих, швидше за все, 31-е перенесуть на суботу 29-го, і день доведеться, все-таки відпрацьовувати дітей це правило, звичайно ж, не торкнеться. Хоча, на цей є й інша думка: відпустити хлопців ще 26-27 грудня, щоб і вчителям дати прийти в себе після закінчення інтенсивного викладання у другій чверті, і діти змогли б повноцінно відчути наближення Нового року, поринути, так сказати в казку. У першому випадку відпочинок для них закінчиться 13-числа – прямо в новорічну ніч за старим стилем, і 14-го січня 2019 року вже доведеться знову йти в школу. Але, при цьому, звичайно, деякі складнощі виникають з младшеклассниками, багатьох з яких самих вдома не залишиш, а сидіти з ними може бути нікому, так як вже з 9-го їх батькам доведеться вийти на роботу. А якщо немає групи продовженого дня? Якщо ж скористаються другою схемою, то покладені два тижні як раз і закінчаться до моменту завершення загальнодержавних свят.

Канікули взимку в 2019/2020 році

Зимові канікули в школі 2019 навчального року: з якого числа, як відпочиваємо і де провести
Що ж щодо наступного навчального року, то на зимові канікули дітям доведеться йти 27-числа 2019-го – це якраз п'ятниця, все логічно, зручно і розумно. При цьому якщо відрахувати два тижні, вони закінчаться якраз 12 січня 2020-го. Там, правда, теж два дні виходять таких, які не збігаються з «дорослими» вихідними, тому теж, не виключено, що останнім навчальним днем в 2019-му зроблять саме 25 грудня. А, може, і зроблять подарунок з барського плеча, накинувши «зайву» пару деньків до зимових канікул. Хто знає?

Канікули у першокласників

Зимові канікули в школі 2019 навчального року: з якого числа, як відпочиваємо і де провести
Строго кажучи, додаткові канікули для перших класів, не так давно введені в наш з вами побут, теж слід вважати зимовими – адже стартують вони в останній місяць цього сезону – в кінці лютого. В 2019-му це буде час з 25-го лютого і 3-е березня. Рішення про це було прийнято з огляду на те, що при стандартній схемі навчання третя чверть є найтривалішою і найважчою, і лише переступили шкільний поріг, ще вчорашнім завсідникам дитячих садків буде неймовірно важко витримати такий марафон. Відпрацювання за це в подальшому, звичайно, ніякої не годиться.

Особливості модульної системи

Зимові канікули в школі 2019 навчального року: з якого числа, як відпочиваємо і де провести
Дуже схожа на систему першокласників канікулярна схема для зими реалізована і у сьогоднішніх експериментальних «модульников». Для них перші зимові канікули (до цього, варто зазначити, вони вже встигнуть відгуляти двічі осінні по тижні) почнуться тоді ж, коли і у всіх – 31 (26-27) грудня 2018 року. Тривати вони будуть два тижні – до 13 (9) січня 2019-го. Потім будуть лютневі вакації, але трохи раніше, ніж у перших класів – з 18 лютого і до 24-го. Словом, для триместровій форми, як завжди все буде відраховуватися від першого вересня (вірніше, наступного за ним першого понеділка місяця: 3-го числа в 2018 році та 2-го – в 2019-му). За п'ять неделек навчання, потім тиждень канікул, потім знову п'ять тижнів і так – до упору, поки не закінчиться рік, який для таких діток, як відомо, триває трохи довше – десь до кінця червня.

Трохи про нюанси

Зимові канікули в школі 2019 навчального року: з якого числа, як відпочиваємо і де провести
Спочатку ми не дарма згадали про те, що ці дати є лише рекомендаціями Минпросвета – кожна школа приймає канікулярний графік у персональному порядку. Зрозуміло, після проведення консультацій з районним начальством, щоб у всіх перетинаються на змаганнях, виступах та інших заходах школах все було більш-менш ідентичні. Так що конкретно у вашій школі все може бути зовсім по-іншому. Приміром, ряд освітніх установ регіонів з дуже важким кліматом (Крайню Північ, Далекий Схід та інші) збираються продовжити зимові канікули і трохи змістити їх так, щоб покрити самий противний період морозів і снігопадів. Адже у нього все одно, час від часу, то школи на кілька днів закривають, щоб перечекати мороз, то оголошуються штормові попередження і забороняється ходити на навчання і т. п. В таких випадках просто скоротять літні канікули до місяця-двох. Щоправда, зовсім не зрозуміло, як у цьому випадку бути з випускниками 9-х та 11-х класів – адже у них в кінці року ДПА
Зимові канікули в школі 2019 навчального року: з якого числа, як відпочиваємо і де провести
Також не варто забувати і про традиційні випадках епідемій різних захворювань, коли навчальні заклади можуть закритися абсолютно несподівано – після відповідної директиви Моз. І далеко не завжди на стабільний термін. При цьому всім школам знайоме незручність, пов'язане з тим, що збивається весь графік навчальної програми, незрозуміло, як в такому випадку перерозподіляти канікули, щоб не виходило, наприклад, що тільки діти були два тижні на карантині, тиждень провчилися і знову вирушають на відпочинок – вже на канікулярний. Як би там не було, хочеться вірити, що на місцях до вирішення проблеми в 2018/2019 і 2019/2020 навчальних роках підійдуть максимально раціонально, буде зручно і вчителям, і дітям, і їх батькам. І всі прийдуть до взаємовигідного компромісу.
Зимові канікули в школі 2019 навчального року: з якого числа, як відпочиваємо і де провести
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають