• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
  • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
  • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

Скільки днів у лютому 2019 року: високосний чи ні, свята і вихідні

Так уже повелося, що з настанням кожного нового року людство з тривогою і побоюванням насамперед кидається шукати в календарі саме лютий місяць. Що зовсім не дивно, враховуючи, наскільки він особливий! Адже мало того, що він конкретно «обрізаний», порівняно з іншими місяцями, так ще й раз у чотири роки має іншу кількість днів Як так оригінально вийшло з лютим, і чому саме з ним, а також чого нам чекати від нього безпосередньо в 2019 році? Про це та інше читайте у нашому матеріалі далі!

Цей страшний високосний рік

Скільки днів у лютому 2019 року: високосний чи ні, свята і вихідні
У російській мові назва цього місяця походить від латинських «Februa» (що перекладається як «Свято очищення») або «Februarius mensis» («Очисний місяць»), які, в свою чергу, відбувалися від імені етруського бога Фебрууса – бога підземного царства, володаря мертвих душ, дарує очищення, смерть і багатство. Справа в тому, що у стародавніх римлян це був останній місяць у році (який починався, як ми знаємо, з березня) – нерозривно пов'язаний з обрядами Луперкалій. Вони були присвячені очищення й родючості, і завжди припадали на повню в середині цього місяця. Після календарної реформи Цезаря єдиний 28-денний день у році кожні чотири роки став додавати до себе ще одну добу, іменуючись в такому випадку «високосним» (від латинського «bis sextus» — «кожен шостий»). Саме з цієї «високосностью» і пов'язаний чи не панічний жах людства перед лютим. Що, звичайно ж, чисто психологічно абсолютно виправдано: юлианско-григоріанська календарна традиція є досить чіткою, стрункою і непорушною – всі місяці підлягають суворому закону чергування 30-ти та 31 днів своєї тривалості, причому повторюється все це з завидною постійністю щорічно.
Скільки днів у лютому 2019 року: високосний чи ні, свята і вихідні
Отже, «ветренность» лютого та ще й – єдиного такого в своєму роді, наводив на думки. До того ж нашій природі властиво завжди шукати «крайнього» у всіх своїх бідах, причому, бажано, пояснювати все це «злим фатумом», «божественним втручанням» або ще який забобонною нісенітницею, і визначити нещасному зимового місяця роль такого цапа-відбувайла, на якого можна було б списати все активації військових конфліктів, посух і голодних років, епідемій та іншого, було простіше простого. У зв'язку з цим високосний лютий – спочатку «чистий», що розташовує до мирних роздумів про тлінність буття і вічному – став певним жупелом для нас усіх, прийнявши на себе тягар всього страху і образ людства за випробовувані їм негаразди. Але, усіх віруючих в його жахливу карму людей можна заспокоїти – наступний рік буде високосним, тобто, на питання: «До якого числа лютий 2019 року?» — можна з упевненістю відповісти, що до 28-го.

Не в брову, а в око

Скільки днів у лютому 2019 року: високосний чи ні, свята і вихідні
Насправді, до речі, хоч в більшості мов сучасної романо-германської групи, а також російською і збереглося те саме трансформована ім'я етруського бога в якості назви для останнього місяця зими, дуже багато народів і досі в своїй традиції і користуються своїми власними старими – вкоріненими назвами. Так, наприклад, ряд слов'янських націй, наприклад, українці, білоруси і поляки, називають цей місяць за кліматичною характеристикою – «лютим», місяцем, в якому лютують морози, в якому люто б'ються зима і весна за право правити цією землею наступний календарний період. І стародавні ісландці, а слідом а ними – і франки, називали лютий теж за схожим ознакою Хормунгом – від «хьярн», що перекладається, як «смерзшаяся маса снігу». Таке значення лютого в посівному календарі підтверджується і забобонами, що існують численними прикметами і приказками: «Сильні морози в лютому – до швидкого закінчення зими», «Довгі бурульки – на довгу зиму», «лютий Холодний і сухий – до жаркого серпня», а також багатьма іншими.
Скільки днів у лютому 2019 року: високосний чи ні, свята і вихідні
Хорвати звуть свій останній зимовий місяць «вельяца» від Вельяк – одного з назв припадає на цей місяць Стрітення. А чехи – «унор» (словоформа від «норити се» — «занурюватися»), по всій видимості, через занурення під воду почав підтавати льоду. Але, звичайно, найбільш красивою назвою для лютого обзавелися саме фіни: з фінської «хельмикуу» перекладається як «місяць перлини» — на честь замерзлих крапель підталого снігу на дахах і деревах. Ще, цікаво, як філософськи до цієї справи підійшли литовці. У них це – «васарис», від «vasara» — «літо», мабуть, щоб заклик якнайшвидшого приходу тепла був успішним. Але, багато хто вбачає в цьому цікаву подвійність, адже з давньоіндійського «васар» — це «рано»: рано літа наступати ще в повну силу

Маленький та молодецький!

Скільки днів у лютому 2019 року: високосний чи ні, свята і вихідні
Крім високосних фобій, насправді, лютий примітний і масою інших речей. І, зокрема, безліччю знакових свят. Наприклад, саме 14 лютого весь, по суті, світ із задоволенням відзначає День святого Валентина — присвячений всім закоханим і цьому світлому почуттю, як такого. До речі, романтична розсип зірок на небі в цю ніч нехай не дуже радує – за народною прикметою (святці Трифона), в такому випадку весна буде пізньою. А ще 21-го числа кожна поважаюча себе країна проводить різноманітні акції у підтримку своєї рідної мови, адже цей день закріплений за його вшануванням офіційно в усьому світі. Ну, і, нарешті, не можна не згадати, що у християн саме в середині лютого, 15-го, святкується одне з найбільших свят церковного традиції — Стрітення Господнє. А ще з цікавих, але не дуже широко відомих свят цього місяця варто згадати, наприклад, про Міжнародний день бармена 6 лютого Міжнародний день стоматолога 9-го числа. 19 же лютого прийнято відзначати Всесвітній день китів, а 20-го – День яблука в США.
Скільки днів у лютому 2019 року: високосний чи ні, свята і вихідні
У Росії на цей місяць ще з радянських часів припадає один з головних державних свят – День захисника Вітчизни, який вся країна відзначає 23 лютого. У цей день віддається данина поваги і пам'яті подвигу всіх воїнів, ветеранів бойових дій самих різних збройних конфліктів, та удостоюється приємних знаків уваги вся сильна половина населення країни. До речі, в 2019-му, так як 23-е припадає на суботу, його перенесуть на 25-число, отже, у росіян будуть цілих три вихідних поспіль – з 23-го по 25-е, і, природно, короткий робочий день 22-го.

Трохи цікавих фактів

Забавно, але в СРСР намагалися відзначитися походом «іншим шляхом» прийняттям абсолютно окремого революційного календаря, в якому в лютому було б 30 днів Логіка цього була неясна, і рішення очікувано провалилися. 10 лютого – День пам'яті А. С. Пушкіна (за новим стилем). Саме в нього пролунав той фатальний постріл, що обірвав життя великого поета.
Скільки днів у лютому 2019 року: високосний чи ні, свята і вихідні
На лютий (13-е число) припадає чудовий вірменський свято – Трндез. Він з'явився в огнепоклоннической язичницької традиції цього народу, і присвячувався вшануванню всіх збираються одружитися юнаків і дівчат. Вони, щоб очиститися і благословиться від вогню, стрибали, взявшись за руки, через багаття, а люди старшого віку обсипали їх при цьому конопляними і пшеничними зернами. Попіл від вогнищ потім збирали і удобрювали їм поля – для їх родючості. 21 лютого – офіційний день народження Севастополя. Саме тоді (10-го за старим стилем), Катерина Друга своїм указом звеліла Потьомкіну закласти приморську фортецю там, де було селище Ахтіар.

Відео


Скільки днів у лютому 2019 року: високосний чи ні, свята і вихідні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають