• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Як відпочиваємо на Новий рік 2019 в Україні: календаря вихідних і святкових днів

Новий рік – це завжди здорово. Це очікування дива, настрій на оновлення і зміни на краще, добра атмосфера дарування подарунків і, звичайно ж, довгоочікуваний відпочинок. Для дітей – це законний час канікул, а для дорослих – схвалена трудовим законодавством перепочинок між робочими буднями, без необхідності витрачати на неї і без того скупе загальна кількість днів відпустки. Хоча, в останні роки в нашій країні саме на початку січня дуже багато приєднують до державним вихідним дням ще й шматочок своїх відпускних, або ж беруть відгули, щоб отримати нормальної тривалості відпочинок. І про те, чому це стало тенденцією саме зараз, а також, який конкретно довжини радість нам відміряли в наступаючому 2019 року, ми і поговоримо сьогодні.

Слово законодавства

Як відпочиваємо на Новий рік 2019 в Україні: календаря вихідних і святкових днів
Трудове законодавство з недавніх пір отринуло існувала ще з радянських часів традицію вважати вихідними обидва перших дня після настання Нового року – і 1-е і 2-е. Тепер ми офіційно гуляємо тільки першого, і поки немає ніяких передумов до того, що влада розглянуть шанс перенесення робочих днів між 1-м і 7-м кудись ще, зробивши всю цю тиждень неробочою, як раніше неодноразово траплялося. Чому так сталося? Ну, мабуть, це рішення можна назвати досить демократичним, так як при бажанні, все одно всі ті, хто хотів у ці дні влаштувати собі міні-відпустку, вони і в такому разі не втратять свою можливість, взявши відгули або шматочок стандартного відпустки. Але при цьому задоволені будуть і ті, у кого зарплата вважається від виробітку, і на вагах здорового глузду жадібність переважує лінь. Та й далеко не всі роботодавці були щасливі від того, що країна, по суті, отримувала під ялинку такий собі тимчасовий економічний зомбі-апокаліпсис, за рідкісними винятками, обумовленими в тому ж трудовому законодавстві.
Як відпочиваємо на Новий рік 2019 в Україні: календаря вихідних і святкових днів
Адже, по суті, одна справа – коли у тебе кілька співробітників домовляються чергувати позмінно, і підприємство все одно погано-бідно функціонує, або ж просто, як було зазначено вище, частково відправляються заслужено відпочивати на кілька днів, а інша – коли абсолютно всі мають законні підстави не з'являтися тут тиждень, а то й більше. Хоча, звичайно, з іншого боку, ефективність такої роботи часто сумнівна, так як, ну, давайте ж будемо реалістами – хто готовий прямо від салатів з шампанським перейти відразу до оранки з повною віддачею? Ну, словом, як би там не було, мінімум-мініморум нам залишили, а далі кожен викручується в міру сил і можливостей.
Як відпочиваємо на Новий рік 2019 в Україні: календаря вихідних і святкових днів
Правда, є неабиякі натяки, що, можливо, 31 грудня, ще 2018 року, нас перенесуть на 29-е, щоб не переривати цей свято життя і дати людям нормально підготуватися до зустрічі Нового року. Якщо це рішення схвалять, будемо мати поспіль 3 дні відпочинку – з 30-го по 1-е включно. Що ж стосується інших січневих свят, 7-е – Різдво, яке у нас теж офіційний неробочий день, – вдало припадає на понеділок, отже, там теж буде три вихідних дні – з 5-го по 7-е. Якщо ж хтось захоче об'єднати новорічні та різдвяні офіційні канікули, йому доведеться з 2-го по 4-е, на три дні, брати відпустку або відгули, і, відповідно, таким чином можна буде отримати до дев'яти днів відпочинку.

Ряд винятків

Як відпочиваємо на Новий рік 2019 в Україні: календаря вихідних і святкових днів
Як відомо, «чистий» п'ятиденка з абсолютно фіксованими вихідними днями є правилом далеко не для всіх. Всі служби екстреної медичної допомоги, патрульні і чергові розрахунки поліції, служби охорони та МНС будуть працювати цілодобово, вахтовим методом, як і завжди. Також в особливому режимі планується організувати функціонування поштових служб, банків, держказначейства, торговельної галузі та фармацевтики. І, звичайно ж, як завжди, свої власні графіки встановлюють всі підприємства цілодобових циклів роботи, харчової, хімічної та металургійної промисловості, а також центри охорони здоров'я та фармацевтики. Так, і компанії на шестиденку, а також оперують погодинним табелированием аналогічно мають свої індивідуальні погляди на те, як їх співробітники повинні працювати в новорічні свята.

Як планувати свій відпочинок з урахуванням свят?

Як відпочиваємо на Новий рік 2019 в Україні: календаря вихідних і святкових днів
Як вже було відмічено, можна скористатися парою своєрідних «блоків» вихідних днів і розбити свій відпочинок на дві частини. Наприклад, провівши першу в колі родини або друзів, відправившись в коротку поїздку за місто, на природу, можливо, на дачу або в будь-який готель, а другу присвятити вітання родичів, відвідати далеку рідню в інших містах. Все залежить, звичайно ж, від конкретних особистих обставин кожної людини, його матеріального добробуту і сімейного стану, а також характеру, темпераменту і смаків. Якщо ж вибирають великий об'єднаний відпустку, як правило, прагне провести його з розумом, адже такий подарунок у вигляді величезної кількості вільних днів дістається нечасто. Як варіант, на них добре запланувати якусь далеку поїздку. Багато осаджують турагентства для придбання путівки, щоб зустріти Новий рік десь на курорті або в екскурсійних подорожах. Якщо ж на виїзд за кордон, на жаль, коштів у даний момент немає, не варто засмучуватися – це свято в безлічі туристичних центрів і рідної України можна провести з толком і задоволенням.
Як відпочиваємо на Новий рік 2019 в Україні: календаря вихідних і святкових днів
Наприклад, відправитися в абсолютно чарівний в цей час року Львів з його незрівнянної різдвяною ілюмінацією, традиційно багатою ярмарком, запахами знаменитої випічки і ароматної кави. А також, зігріває смачної медовухи, куди ж без цього В цьому місті під час свят можна не тільки гуляти, смачно їсти і купувати сувеніри, але й відвідувати цікаві музеї, майстер-класи та численні інші заходи. Не киянам, безперечно, сподобається ідея відвідати столицю, зустріч Нового року в якої теж може принести масу відкриттів, або ж можна поїхати і в інші міста. Хоч в ту ж чудову Одесу, Харків чи Дніпро, не кажучи про зовсім лялькових місцях Івано-Франківщини або Закарпаття.
Як відпочиваємо на Новий рік 2019 в Україні: календаря вихідних і святкових днів
До речі, про Карпатах взагалі варто поговорити окремо, адже кращого способу зустріти Новий рік, воістину, і вигадати складно! Романтика засніжених смерек на крутих гірських схилах, невгамовні, так і не підкоряються льоду швидкі річки в запаморочливих ущелинах, тріск полін в каміні і тепло гостинних господарів – готелі наших гір вибирають для святкування приходу 2019 року дуже багато. І, зрозуміло, жодного разу не шкодують про це згодом! Тим більше, що цілий тиждень для такої поїздки – це просто гігантську кількість часу, за який можна і відпочити як слід, і позайматися зимовими видами спорту, і навіть встигнути познайомитися з цікавою культурою Гуцульщини.

ВідеоЯк відпочиваємо на Новий рік 2019 в Україні: календаря вихідних і святкових днів
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають