• 18:27 – Символ 2019 року гачком своїми руками, покрокові інструкції і схеми виготовлення 
  • 18:21 – Трафарети на вікна до Нового року 2019: малюнки, схеми і шаблони 
  • 18:21 – Сценки на Новий рік 2019: прикольні, смішні, для дорослих і дітей 
  • 19:09 – Конкурси на Новий рік 2019 для дітей. Веселі новорічні ігри 

Місячний календар 2019 для посадки розсади в Україні

Люди, що займаються вирощуванням овочів, знають безліч секретів, як отримати кращий урожай. Важливим моментом для вдалого врожаю є дотримання графіка місячного календаря при висаджуванні насіння і рослин. Природний супутник нашої планети впливає на багато природні процеси, наприклад, швидкість росту, життєдіяльність рослин, рівень наземних, підземних вод. З цієї причини ще в давні часи люди планували роботи на грядці, згідно з місячними циклами. Збереглася ця тенденція і сьогодні. З місячним графіком узгоджується, коли садити перець на розсаду в Україні 2019 року та інші культури.
Місячний календар 2019 для посадки розсади в Україні


Як і навіщо користуватися місячним календарем?

У процесі спілкування городників часто чути поняття «сприятливий день» для висаджування певних культур. Сприятливі, несприятливі дні визначаються розташуванням Місяця по відношенню до Землі. Безумовно, звичайна людина не має можливості самостійно розрахувати такі періоди. Астрологи попередньо склали місячний календар 2019 для посадки розсади в Україні. Користуючись цією таблицею, навіть недосвідчена людина знатиме, в який саме день потрібно робити посів насіння на розсаду і коли їх пересаджувати у відкритий грунт.

Згідно з активністю місячних циклів, посів насіння рекомендується проводити в молоду, або йде місячну фазу. Молода фаза сприятливо впливає на культури, зростання яких відбувається вгору. У свою чергу, в що йде фазу рекомендується садити кореневі рослини. Даному правилом є просте пояснення: під час спадаючої Місяця зростає активність кореневих систем, а зростання і розвиток листяних культур сповільнюється, в молодої фазі процеси відбуваються навпаки.

Варто пам'ятати, що місячний календар є рекомендацією, дотримуватися його зовсім не обов'язково. У якій би день ви не проводили городні роботи, рослини будуть розвиватися і плодоносити. Але при дотриманні рекомендацій астрологів процес зростання буде швидше. У разі пропуску конкретної дати висаджування культури, не поспішайте панікувати. Відхилення в один або два дні не зіпсують загальну картину, головне - орієнтуйтеся на період.
Місячний календар 2019 для посадки розсади в Україні

Завантажити місячний календар 2019 роки для посадки розсади в Україні можна тут

Поради фахівців

Якщо ви вирішили використовувати місячний календар для посадки насіння овочів та квітів в майбутньому році, потрібно запам'ятати деякі поради досвідчених городників. Адже не всі дні в місяці є сприятливими для росту культур. Дотримуючись простих правил можна значно спростити свою роботу в городі.

Не рекомендується сіяти будь-які насіння, а також висаджувати розсаду у відкритий грунт, коли природний супутник розміщується в таких сузір'ях, як Водолій і Лев. Період повного місяця і наступний за ним період молодика не призначений для занять з овочевими культурами. Під час сонячного і місячного затемнення взагалі не варто виходити на ділянку, користі від такої роботи не буде. Також фахівці радять припиняти посівні роботи на період зміни знаків зодіаку.

Календар посіву на 2019 рік

Робочий процес городника починається зовсім не з настанням тепла. Ще з початку року господині планують, коли садити розсаду. Деякі насіння потрібно посіяти ще в зимовий час. Якщо планувати річні роботи, орієнтуючись на сприятливі і несприятливі місячні періоди, трудові і фінансові ресурси будуть витрачені максимально ефективно.
Місячний календар 2019 для посадки розсади в Україні

Зимова підготовка

Підготовчий етап до майбутніх робіт варто почати ще з січня. Необхідно скласти план розміщення культур на ділянці. Це допоможе максимально ефективно використовувати наявну територію. У цьому місяці проводиться перевірка збережених насіння, їх сортування. Для отримання раннього врожаю можна повести перші посіви в теплицях. Ідеально підійдуть для такої роботи 10 і 15-16 січня. Не рекомендується проводити посів 6-го, 21-го чисел місяця. На самому початку року можна посіяти розсаду томатів і раннього перцю для дозрівання в опалювальній теплиці.

З початку лютого проводять посів коренеплідних і листяних культур. Розсаду можна сіяти в теплиці, або в окремих горщиках і розміщувати на підвіконні. Перші чотири дні місяця супутник землі буде знаходитися у фазі спаду, тому проводити посів і полив рослин не рекомендується. Лютневий календар посіву визначив сприятливими днями такі числа - 6, 7, 12. Якщо ви ставите питанням, коли садити томати на розсаду, віддайте перевагу 5-го числа місяця. 21-е лютого підійде для посадки насіння коренеплодів (буряк і морква) в закритий грунт. Саме в цей день Місяць буде знаходитися в сузір'ї Риб. А 5-го і 19-го лютого очікується молодик і повний місяць. Ці фази не сприятимуть активному росту розсади.

Весняні роботи

Оскільки в березні тільки починає танути сніг, про висаджування рослин на грядці не йдеться. Цей місяць варто присвятити вирощуванню розсади і підготовці ділянки. Варто приділити належну увагу прибиранню території присадибної ділянки, обрізку плодових дерев, кущів та виноградників. Якщо сніг рано розтане, можна підготувати майбутні грядки. До кінця місяця рекомендується сіяти шпинат, ранні види салату і редиски. На відкритому грунті грядку потрібно накрити плівкою.

Перший тиждень варто присвятити догляду за грунтом і внесення добрив. 4-го березня зробіть собі вихідний. Згідно з розташуванням супутника самі відповідні дні для городніх робіт - 7, 10, 12 березня. З початку другого тижня місяця до 12-го числа Місяць знаходиться в фазі росту, як повідомляє календар посадки розсади квітів в 2019 році. Цей час сприятливий для посадки насіння цибулинних квітів і коренеплодів. У день закінчення цього періоду можна посадити бобові культури, а також кучеряве види квітів. А 26-27 числа місяця астрологи визначили як сприятливі дні для посіву перцю гірких сортів.
Несприятливими стануть 6-е, 21-е числа. Чи не рекомендують астрологи проводити городні роботи та в день перед молодиком - 20 березня. Протягом п'яти днів після молодика краще провести роботи по удобрення та догляду.
Квітня завершує період вирощування розсади. У цьому місяці сіють насіння пізніх сортів культур, а також декоративних квітів. При сприятливих погодних умовах у відкритий грунт висаджуються рослини, стійкі до морозу. Адже варто пам'ятати, що квітневими ночами часто трапляються заморозки. Пересаджувати овочі рекомендується 2, 7, 11 квітня. Невдалими днями для городніх занять є 5, 19 числа.
Місячний календар 2019 для посадки розсади в Україні
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають