• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
  • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
  • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

Місячний посівний календар на 2019 рік для України по місяцях

Місяць - потужний каталізатор всіх природних явищ на Землі. Вона впливає на психологічний стан людей, поведінка тварин, припливи і відливи вод світового океану, здатна прискорювати або сповільнювати вегетацію рослин. З урахуванням вікових спостережень за природою наших предків був складений місячний посівний календар на 2019 рік для України.

Вплив фаз Місяця на рослинний світ


Вирощування будь-яких культур, від плодових і ягідних до злакових, посів насіння, догляд за чагарниками і деревами рекомендують проводити з урахуванням місячних циклів.

Молодик. Вважається не найвдалішим часом для будь-яких садових і городніх робіт. Це момент переродження супутника Землі, енергія Місяця спрямована всередину самої себе, і її вплив на всі форми життя на Землі в цей час не особливо сприятливо. В Молодик не радять висівати розсаду, пересаджувати рослини і здійснювати їх підгодівлю добривами. Залишити на час роботи в городі або саду слід:

5 лютого,
6 березня,
5 квітня,
5 травня,
3 червня,
2 липня,
1 і 30 серпня,
28 вересня,
28 жовтня,
26 листопада.

Місячний посівний календар на 2019 рік для України по місяцях


Зростаючий місяць.
Приходять 14 днів благодатної пори для посіву насіння і перенесення в грунт розсади кучерявих культур (огірків і бобових). Енергетичні запаси всіх рослин акумулюються в фазу зростання Місяця в їх надземної частини - пагонах, стеблах і листках. Зараз добре проводити висадку кущів і молодих саджанців дерев.

Повний місяць. Повністю освітлений диск Місяця на небі сигналізує про те, що зараз не час пересаджувати плодові дерева і чагарники, як і займатися їх обрізанням. Ця фаза циклу найкраще підійде для проріджування грядок, прополки бур'янів, збирання врожаю, мульчування і обробки рослин від шкідників. Астрологи рекомендують відстежити місце знаходження Місяця - подивитися, в будинку якого знака Зодіаку вона влаштувалася в свою спадну фазу. Якщо це будуть Рак, Скорпіон або Риби, якими управляє стихія води, цей часовий відрізок стане оптимальним для заготівлі насіння, проведення засолювання і консервації овочів і фруктів. Такими днями місячного посадкового календаря України в 2019 році стануть:

19 лютого,
21 березня,
19 квітня,
19 травня,
17 червня,
17 липня,
15 серпня,
14 вересня,
14 жовтня,
12 листопада.


Спадаючий місяць.
У цей час добре проводити деструктивні дії, спрямовані на винищення шкідників у вигляді обприскування рослин хімікатами і прополку зелених насаджень від бур'янів. Вважається, що Місяць в ході зменшення своїх розмірів здатна вплинути на концентрацію енергетичних запасів в рослинах, особливо в тих їх частинах, які розташовуються під землею. Максимально результативним для цього часу стане висаджування розсади коренеплодів - моркви, картоплі, редиски, ріпи і селери. Рекомендується провести роботи по декоративному оформленню живоплоту - стрижку кущів або обрізку гілок дерев.

Місячний посівний календар на 2019 рік для України по місяцях


Завантажити місячний календар садівника городника на 2019 рік можна тут


Вирощування квітів та місячні фази

Квітникарі, як садівники і городники, зайняті плануванням і пошуком ідей по розбивці клумб, своєчасної висадки рослин, правильному догляду і турботи за зеленими насадженнями весь рік.

Флористи не сидять, склавши руки, і влітку, і взимку. Остання декада першого зимового місяця, січня, як і 6-13 числа лютого, стануть найкращим часом для пересадки кімнатних квітів. В цей же час рекомендують зайнятися підготовкою розсади, висадкою бульб і коренеплодів. Роботи по знезараженню посадкового матеріалу і висадці цибулинних культур 20-28 лютого стануть максимально результативними.
У березні радять зайнятися приготуванням розсади квітів з довгим періодом вегетації - нагідок, гіацинтів, айстр і гвоздик. Посадці насіння слід приділити час з 7 по 17 березня, а в Молодик і Повний місяць всі роботи з рослинами і розсадою краще відкласти, а замість цього зайнятися прибиранням і приготуванням клумб до початку сезону
У період зростання Місяця з 7 по 12 квітня рекомендують висадити в парники молоді саджанці і квіти, що посприяє їх активному росту. Висадку всіх цибулинних - тюльпанів, крокусів та гіацинтів - оптимально запланувати і провести в 20 числах місяця, коли грунт прогріється до +7 ... + 9 градусів.
Травень стає тим місяцем, коли у відкритий грунт починають висаджувати розсаду багаторічних квітів. Початок травня добре використовувати для внесення в грунт добрив. Кращими днями для роботи флористів на квітниках стануть 6-18 мая.Виращіваніе квітів і місячні фази
4 червня настає фаза зростання Місяця, ці сприятливим моментом потрібно скористатися всім квітникарям, які продовжують упорядковувати свої клумби. З 19 червня слід зайнятися підгодівлею, внесенням азотних, калійних добрив і розпушуванням грунту.
Починаючи з 18 липня, в фазу спаду Місяця, добре пройде пересадка і розсаджування всіх бульбових і цибулинних, мульчування торфокомпост. Найкращим часом для догляду за квітучими півоніями, дельфініум і жоржинами стануть 3, 11 і 16 числа місяця.
Висаджені з 18 по 29 серпня цибулини конвалій і пролісків порадують рясним весняним цвітінням. Підживлення гладіолусів золою і обрізка пагонів інших рослин для додання форми принесуть добрі результати, якщо їх провести 6-8 серпня.
Всім флористів для того, щоб не упустити оптимальний час для перенесення розсади в грунт, рекомендується завантажити посівний календар квітникаря на 2019 рік для України і орієнтуватися на його рекомендації.
У вересні квітникарі продовжують радіти великій кількості і красу своїх клумб, готувати цибулини крокусів, тюльпанів і нарцисів для посадки в теплицях. Найкраще цим зайнятися в фазу спадною Місяця, з 15 по 22 вересня.
У жовтні починають готувати клумби і квітники до холодів: проводять останню обрізку, мульчують землю і вкривають багаторічники. Кімнатні рослини стануть вдячні за пересадку і розсаджування, якщо їх провести в другій половині місяця.
Листопад і присвячують догляду за тими квітами, які ростуть в приміщеннях - проводять їх підгодівлю, обприскування і мульчування грунту. Грудень і весь зимовий період стане часом уповільнення зростання і життєдіяльності кімнатних рослин, вони вступають у фазу вегетаційного спокою, проте як і раніше будуть вимагати догляду і турботи з боку господарів.


Місячні цикли і життя рослин в саду і городі

Місяць протягом всього року в різні проміжки часу відвідує будинки всіх 12 знаків Зодіаку.
Її вплив сприятливо позначається на роботу по висадці і догляду за рослинами в городі, якщо супутник Землі знаходиться в Скорпіоні, Раку або Рибах. Нейтральним впливом на будь-які дії городників і квітникарів мають знаки Терезів, Козерога, Стрільця і ​​Тельця. Відзначено, що при знаходженні Місяця у Водолії або Льва насіння не слід сіяти, а розсаду і саджанці переносити в грунт - вони приживуться погано. Це зауваження стосується і знакам Овна, Близнюків і Діви: під час розташування в їх будинках Місяця всім рослинам необхідний більш ретельний, ніж зазвичай, догляд.
Місячний посівний календар на 2019 рік для України по місяцях

Садівники і городники добре знайомі з кліматичними особливостями свого регіону і якістю грунту земельної ділянки, що впливає на кількість зібраного врожаю. Тому орієнтуючись на Місяць і її розташування щодо зодіакальних знаків, досвідчений садівник не перестане керуватися власними спостереженнями і інтуїцією.

Внесення добрив - важливий елемент процесу догляду за рослинністю. При звірці з місячним календарем процес підгодівлі компостом зелених насаджень стане максимально результативним - скоротитися кількість витрачених добрив і збільшитися врожайність. Облік місячних фаз і дотримання часових інтервалів при добриві грунту дозволить не переситіть грунт поживними речовинами.

Досвідчені городники самостійно складають на підставі багаторічних спостережень таблицю у вигляді посівного календаря на 2019 рік для України. Для повноти картини рекомендується взяти до відома інформацію про фази Місяця - від її циклів залежить ріст рослин і сокодвижение в них.

У період місячного зростання добре проводити підгодівлю, прищипування, живцювання, пересадку, вощіння і миття листя, а також щеплення дерев. В Повний місяць активно підживлюють кореневу частину рослин. У спадну фазу Місяця всі рослини добре відгукуються на проріджування їх густих сходів, обрізку, підгодівлю органічними добривами і обробку від шкідників. Вважається, що в цей час слід збирати урожай, викопувати коренеплоди, засушувати гриби і фрукти.

Дбайливий господар, у якого є досвід по догляду за клумбами, садом і городом, мріє зібрати восени багатий урожай. Для цього він може роздрукувати календар городника і звіряти власні дії з його рекомендаціями. Догляд за рослинами - посів насіння, висадку, підгодівлю і обприскування від шкідників - слід проводити з урахуванням фаз місячного циклу, орієнтуючись при цьому на власні спостереження і практику земельних робіт.
Місячний посівний календар на 2019 рік для України по місяцях
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають