• 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 11:32 – Новорічні рамки 2019 для Фотошопу на прозорому тлі: завантажити безкоштовно 
  • 11:24 – Що подарувати мамі на Новий рік 2019: подарунок від доньки чи сина, недорогий і зроблений своїми руками 
  • 11:24 – Креативні подарунки на Новий рік 2019 | Зроблені своїми руками 

Весняні канікули в 2018-2019 навчальному році

Навряд чи хтось буде сперечатися про те, що на думку дітей кращим часом у школі є канікули. Це майже те ж саме, що і відпустка у дорослих, тільки діти відпочивають значно частіше за своїх батьків. При цьому раніше по всій країні діяли практично єдині канікулярні правила, але зараз же все змінилося настільки, що важко зрозуміти, коли ж і хто відпочиває. Весняні канікули 2018-2019 навчальному році не є виключенням — вони так само заплутані за термінами. Потрібно з'ясувати, коли ж діти відпочивають цієї весни.

Принцип формування дат відпочинкуВесняні канікули в 2018-2019 навчальному році
На думку більшості батьків саме навесні настає період, що вимагає більш довгих канікул. Діти втомилися, позначається дефіцит сонячних днів, відсутність вітамінів і т. п. При цьому весняний відпочинок від навчання не відрізняється особливою тривалістю. Батьки звинувачують в цьому те школу, то Міністерство освіти. Особливо це стосується тих, хто відправив дітей в школу з навчанням по чвертях.

Умовно батьки мають рацію — Міністерство дає рекомендації в певних межах термінів і тривалості, а вже сама школа стверджує підсумковий варіант канікул. Деяким дітям може дійсно не вистачати відпочинку, тоді є привід скористатися бонусом у формуванні канікул і перевести дитину в школу з навчанням по триместрах.

Різниця весняних канікул по чвертях і триместрахВесняні канікули в 2018-2019 навчальному році
Також, як і в інші пори року, шкільний відпочинок навесні сильно відрізняється при різних формах організації навчання. Весняні канікули в 2018-2019 навчальному році при четвертний навчанні плануються на останню декаду березня. Точні дати будуть визначати директори, але тривалість традиційно коливається в районі 7 днів.

Часто керівництво школи підлаштовує канікули на понеділок, щоб вийшла повна тиждень відпочинку, при цьому до неї додається ще й попередні вихідні. Тобто в сукупності тривалість канікул виходить вже не 7 а 9 днів. Втім, є й зворотні випадки — відпочинок починається в середині тижня, а вихід на навчання здійснюється у наступну середу або четвер.

У разі триместрового навчання ситуація інша — перший період весняного відпочинку припадає на середину березня, а наступні канікули плануються на другу половину квітня. При цьому тривалість кожного з етапів весняного відпочинку становить тиждень, тобто діти з навчанням по триместрах звільняються від школи на 2 періоду по 7 днів. В сукупності виходить 14 днів відпочинку проти 1 тижня у школярів з четвертний системою навчання. Якщо ж розглядати варіант з захопленням попередніх вихідних, то в останніх вже виходить 9 днів канікул, що дає не таку велику різницю, особливо якщо врахувати більш короткий період відпочинку на Новий рік.

Основні і додаткові канікули навесніВесняні канікули в 2018-2019 навчальному році
Переважна більшість школярів, що мають одні весняні канікули, буде відпочивати в рекомендовані Міносвіти терміни. При навчанні з чвертями по датах це період з 25.03 по 01.04. Цікавим є те, що як раз до цього часу діти, учні триместрами, вже закінчать свої перші канікули. Рекомендовані терміни для них — 18.03-24.03.

Важливо знати, що при навчанні по триместрах, для відстаючих учнів можуть створити інші умови відпочинку. У період канікул у середині триместру такі діти ходять здавати навчальні заборгованості і підтягують найважчі предмети. Їх канікули скорочують до 3-4 днів, замість 7.

Це стосується тільки перерви в середині триместру. Основні канікули після його закінчення можуть бути задіяні за бажанням учня, що потребує додаткового часу для здачі різної навчальної заборгованості або прагне виправити незадовільні оцінки. За період часу основних канікул припадає на останню декаду квітня. Якщо перший день друге триместровых канікул директор вирішить зробити в понеділок, то цілком імовірно, що це буде 22 число. У цьому випадку останній день відпочинку буде 28 квітня.

Не потрібно забувати, що це не точні дати канікул для якоїсь конкретної школи. Директор освітнього закладу має право незначно змінити шкільний відпочинок не тільки по датах, але і по загальній тривалості. Дітям і батькам варто знати про це, щоб не вимагати від школи канікул у зазначений вище час.
Весняні канікули в 2018-2019 навчальному році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають