• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Літні канікули в 2018-2019 навчальному році: коли почнуться

Переважна більшість дітей і дорослих любить літні місяці. Одні за теплу погоду, інші за можливість не ходити в школу. Влітку дітям дано такий довгий відпочинок, що не завжди доступно батькам, хоча хтось думає, що є і школи з іншим календарем навчання. Літні канікули в 2018-2019 навчальному році можуть вплинути на плани батьків, особливо якщо вони не готові до змін строків відвідування школи.

Принцип формування дат відпочинкуЛітні канікули в 2018-2019 навчальному році: коли почнуться
Багато батьків за старою звичкою думають, що їхні діти будуть відпочивати в літній час протягом 3 місяців. Така ситуація була раніше. Зараз літо в розпорядженні тільки учнів початкової школи та дітлахів з першої половини середньої ланки. Дітки з 7-8 класу і старше позбавлені такої можливості, хоча б кілька днів літа, але вони іноді захоплюють. В цьому не винне Міністерство освіти, велика роль у формуванні канікул залежить від самих шкіл та обраної форми відпочинку.

Мова йде про те, що зараз у директорів освітніх установ є право вибору структури навчання по чвертях або триместрах. Від цього залежить частота і тривалість канікул. Міністерство освіти тільки рекомендує тривалість канікул і вказує приблизні межі, бажані для організації відпочинку. Це ж поширюється і на літній період.

Різниця літніх канікул по чвертях і триместрахЛітні канікули в 2018-2019 навчальному році: коли почнуться
Для тих, хто хоча б поверхово знайомий з особливостями навчання за різними системами, не стануть подивом відмінності термінів канікул. Ці відмінності можна спостерігати протягом усього навчального року. Для тих, хто мало розуміє в системах навчання по триместрах і чвертях, варто просто зрозуміти, що діти відпочивають різну кількість днів.

Протягом навчального року при триместровій системі школярам надається 6 канікулярних періодів. У теж час діти, які навчаються по чвертях, відпочивають всього 3 рази. При цьому особливо в довгі осінні і весняні канікули не назвеш, різниця в кількості днів відпочинку спостерігається тільки взимку.

На перший погляд здається, що тривалість відпочинку при навчанні за системою триместрів значно більше. Вони лише на Новий рік відпочивають меншу кількість, але у них є другі зимові канікули в лютому. Ситуація ж з літнім відпочинком не може бути подвійною — цей період єдиний, але все ж на кілька днів коротше, ніж у дітей, які проходили навчання по чвертях. При цьому всі освітні установи повинні вкластися в рекомендовані Міністерством освіти терміни початку літнього канікулярного періоду.

Терміни літніх канікулЛітні канікули в 2018-2019 навчальному році: коли почнуться
Для сучасних дорослих 25 травня міцно асоціюється з «останнім дзвінком» і закінченням навчального року. Саме після цієї дати дітям належить йти на заслужений відпочинок. Літні канікули за такого режиму вже кілька років починаються для молодших школярів. Старшокласники, особливо випускники, вчаться до настання календарного літа. Останні навіть на початку червня продовжують відвідувати школу. Це стосується і дітей з навчанням по триместрах, і школярів з четвертний системою засвоєння знань.


В цілому ситуація відпочинку школярів з різними системами навчання більшою мірою збігається саме в літні канікули. Взимку відпочинок дітей теж наближений, але зазвичай у триместровых учнів заняття не лише пізніше закінчуються в грудні, але й раніше починаються в січні. З літніми канікулами в 2018-2019 навчальному році все інакше — відпочинок точно закінчується в один день, 1 вересня.


Варто лише відрізняти початок канікул для старших класів та для початкових. Традиційно при будь-якій системі навчання початкові класи йдуть на канікули не пізніше 25 травня. Також після цього числа починають відпочивати школярі середньої ланки при четвертний системі навчання, за винятком дев'ятикласників, які здають іспити. Для 10 і 11 класів у кожній школі свої вимоги. Одні директори відпускають 10 клас відпочивати з усіма учнями, інші вимагають продовжувати заняття до 28-29 числа включно.

Останні числа є значущими і для школярів з навчанням по триместрах. Часто саме в ці дати для них закінчується навчальний рік. Під виняток потрапляють молодші школярі та учні випускних класів. В обох випадках до них пред'являються такі ж вимоги, як до учнів з четвертний системою освіти.
Літні канікули в 2018-2019 навчальному році: коли почнуться
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають