• 10:29 – Модні луки осінь-зима 2018-2019: головні тренди сезону з фото 
  • 18:03 – Красиві новорічні сукні для дівчаток 2019 Фасони дитячих нарядів, кольори, фото 
  • 18:43 – Подарунки на Новий рік 2019 своїми руками, покрокові інструкції виконання (з фото) 
  • 15:04 – Новорічний корпоратив 2019: де провести, як вибрати сукню, варіант сценарію 

Зимові канікули в 2018-2019 навчальному році

Традиційно зимовий період часу у всіх асоціюється зі швидким настанням Нового року. Саме про нього думає більшість дорослих людей в грудні. Діти теж люблять це свято, але у них є і ще одне трепетно очікувана подія — свобода від школи. Зимові канікули в 2018-2019 навчальному році так само очікувані, школярі різного віку хочуть відпочити, залишається тільки зрозуміти скільки днів їм свободи належить отримати.

Принцип формування дат відпочинкуЗимові канікули в 2018-2019 навчальному році
Розподіл канікулярних днів раніше було стабільним і зрозумілим. В більшості випадків в масштабах міста всі школярі відпочивали в один і той же час. Пізніше стали з'являтися відмінності в канікулах між школами і гімназіями або ліцеями. Далі ситуація почала стрімко змінюватися. Тепер навіть у двох сусідніх школах може виникати ситуація, за якої одні школярі вже побували на канікулах, а інші відпочивають тільки перший день.

Це не вина бардаку в Міністерстві освіти, як люблять говорити частина населення. Там лише розробляють рекомендовані межі відпочинку для кожного часу року, вказавши мінімальну кількість днів канікул у році. По інших пунктах рішення приймає школа, до того ж тепер за статутом канікули можуть бути влаштовані за різними принципами.

Різниця зимових канікул по чвертях і триместрах


Зимові канікули в 2018-2019 навчальному році
Для багатьох школярів, учнів по системі з чвертями, зимові канікули асоціюються з Новим роком. У той же час для деяких учнів це одночасно є стресом. У ряді шкіл з волі директорів друга чверть закінчується мало не в останній день року. Навіть рекомендовані Міністерством освіти терміни не можуть радувати — орієнтовний відпочинок починається з 29 грудня. Втім, більшість шкіл дотримується більш щадних правил, дозволяючи дітям піти на зимові канікули з 26-27 числа.

У разі навчання по триместрах зимові канікули випадають на середину навчального періоду. В середині триместру теж надається право на відпочинок, але в цьому випадку зазвичай канікули трохи коротше. Саме для таких учнів буде з високою часткою ймовірності реалізована рекомендація Міносвіти щодо початку зимових канікул з 29 грудня.

Небажано забувати, що при такій формі навчання у середині триместру зазвичай покладається тижневий відпочинок, але через державних свят на початку січня цей пункт складно реалізуємо. Тому в ряді випадків для таких школярів навчання почнеться пізніше, ніж через тиждень, але раніше, ніж в учнів по чвертях. Зазвичай відпочинок в середині зимового триместру вже закінчується 8 числа, в той час як четвертні учні ще відпочивають 2-3 або навіть 4 дні.

Основні і додаткові канікули взимкуЗимові канікули в 2018-2019 навчальному році
Різниця в строках основних канікул при різних формах навчання обговорювалася вище. Терміни дуже близькі один до одного, хоча і відрізняються. При цьому є невелика частина шкіл, практикуюча при триместровом навчанні майже повну ідентичність зимових канікул з іншими освітніми установами. Це означає, що в таких школах канікули майже до одного дня збігаються з тим, де діти навчаються за системою чвертей.

У таких хлопців відпочинок починається орієнтовно 25 грудня, а в школу покладено йти 9 або 10 січня. Якщо ж освітнє установа дотримується класичної триместровій навчання, то відпочинок покладений з 29.12 по 08.01. Це перші зимові канікули у таких школярів. Є і ще одні.


Увага! Важливо не плутати зимовий відпочинок по триместрах і додаткові канікули при навчанні по чвертях для першокласників. Для «початківців» школярів важко навчатися в найдовшою чверті без відпочинку, тому малюкам покладена ще одна тиждень канікул на початку березня. У ряді шкіл такий відпочинок починається в останні дні лютого.


При навчанні по триместрах додатковий тиждень відпочинку випадає на другу декаду лютого. У переважній більшості випадків цей відпочинок буде укладатися в дати з 11 по 17 лютого включно. Лише мала частина освітніх установ перенесе канікули після закінчення триместру на тиждень пізніше. Таке ж невелика кількість шкіл влаштує канікули не з початку тижня, а з середини — з 13.02. по 20.02. Це залежить від директора, тому більш точні терміни будуть відомі лише ближче до настання канікул у конкретній школі.
Зимові канікули в 2018-2019 навчальному році
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають