• 18:02 – До нового 2019 року залишилося 50 днів 
 • 19:36 – Прикольні та смішні тости на Новий рік 2019 у віршах 
 • 19:32 – Як і де відзначити корпоратив на Новий рік 2019: ТОП ідей для проведення свята 
 • 19:31 – Прикраса вікон до Нового року 2019 своїми руками: трафарети та шаблони з паперу сніжинки і гірлянди 

Посівний календар на 2019 рік: місячний календар городника по місяцях

Не секрет, що любителі поогородничать і позалицятися за клумбою відстежують посівні графіки та календарі, адже для отримання хорошого врожаю і вирощування здорових рослин потрібно враховувати температурний режим, особливості поливу і обприскування, найкращий час для обрізки і підгодівлі. Будь-яка рослина, будь то квітка, кущ, ягідна культура, коренеплід або дерево, вимагає уваги та індивідуального підходу, — а інакше ви не зможете отримати багатий врожай або виростити сад, яким будуть захоплюватися всі сусіди.
Основні рекомендації для досвідчених і початківців власників присадибних ділянок містяться у місячному календарі. Його можна сміливо назвати головним помічником садівників і городників. Графік присадибних робіт складається на основі спостережень і вирахувань з небесним тілам, які вказують, в які терміни потрібно здійснити те чи інше дію. Для грамотного складання програми заходів на 2019 сільськогосподарський рік пропонуємо врахувати комплексні поради з оновленого посівного календаря!
Посівний календар на 2019 рік: місячний календар городника по місяцях
Посівний календар підкаже рекомендовані дати для роботи з рослинами

Календар для садівників і городників 2019


Як вже було сказано, календар враховує фази і траєкторії руху земного супутника – Місяця. Це небесне тіло впливає на багато процесів, пов'язаних з життєдіяльністю флори і фауни. Ще наші далекі пращури зрозуміли, що місячне вплив може характеризуватися як позитивними, так і негативними наслідками, тому обов'язково звірялися з графіком пересування по небосхилу Місяця при догляді за насінням і саджанцями, обрізку кущів, садіння нових садів і підгодівлі вже виросли рослин.
Пояснити масштаби місячного впливу на садово-городні культури не так уже й складно – це космічне тіло розташована максимально близько до нашої планети, тому навіть незначні зміни в положенні Місяця і відстані до неї впливають на Землю. Від цього залежить висота хвиль і графік відливів, прискорення струму життєвих соків в рослинах або його уповільнення, активний ріст і формування бульб і пагонів або їх пригнічений стан.
Основною цінністю місячного графіка для городників вважаються детальні, практично щоденні рекомендації по догляду за рослинами в залежності від місячних фаз. Так ви точно будете знати, на яку дату варто запланувати посів насіння на розсаду, висадити паростки в землю, підгорнути, прищепити, прищепнуть, полити посадки, розпушити землю або зібрати урожай, який відмінно збережеться протягом зими з найкращими смаковими якостями.
У календарі враховані і додаткові чинники — наприклад, позиція Місяця в зодіакальних будинках. У той час як одні знаки стимулюють ріст саджанців, інші зовсім не сприяють якихось справах в саду і городі. Ще один важливий момент – дні тижня, адже кожен з них сприяє або перешкоджає певного виду робіт. Якщо ви будете слідувати всім рекомендаціям календаря, вам точно доведеться готувати численну тару під урожай!

Городні роботи за місячними фазами


Посівний календар на 2019 рік: місячний календар городника по місяцях
Фази місяця безпосередньо впливають на якість і результативність городніх робіт
Основні поради, які дають досвідчені фахівці з вирощування плодових, ягідних, злакових, квіткових та інших культур, виглядають так:

 • фаза нового Місяця вважається негативним часом для проведення городніх робіт. Поки земний супутник «перероджується», присвятіть себе відпочинку і наберіться сил. Запас енергії у будь-яких живих істот, у тому числі і рослин, в цей період знижується, так що всі посадки будуть постійно хворіти. Незважаючи на будь-які докладені вами зусилля, урожай вийде мізерним;

 • зростання Місяця – це 14 днів, протягом яких енергетичні запаси акумулюються в пагонах (листі, гілках і надземної частини овочів). Рослини, висаджені в такі дні, тут же потягнуться до неба, так що краще всього зайнятися висадкою ягідних кущів, молодих дерев, зелені або надземних овочів, а також прищеплювати, підживлювати і поливати рослини;

 • поки Місяць на небі виглядає максимально повною, сміливо проводите роботи, пов'язані з проріджуванням грядок, збиранням врожаю, выпалыванием бур'янистих трав, мульчуванням землі або обробкою від шкідників. Якщо супутник Землі не влаштувався в одному з «водних» будинків, варто також зібрати насіннєвий матеріал або засолити зібрані помідори і огірочки;

 • коли місяць стає «старої», всі енергетичні запаси концентруються у тих частинах рослин, що знаходяться під землею. У цей час потрібно посадити насіння кореневої петрушки і селери, оформити грядки картоплі, моркви, редиски або ріпи. Дуже добре цей час підходить для робіт, пов'язаних з декоративним оформленням живоплоту – підстрижені кущі або дерева будуть довго зберігати задану форму. Восени у такі дні можна викопати цибулини квітів, зібрати урожай коренеплодів або законсервувати овочі і ягоди.


 • Щоб зрозуміти, в яку фазу вступила Місяць, можна навіть не звірятися з календарем, а просто глянути на небо в нічний час. Якщо «роги» місяця підняті вгору, то наш супутник зростає, а якщо вниз, то поступово старіє.

  Зодіакальне вплив на сільгоспроботи


  Посівний календар на 2019 рік: місячний календар городника по місяцях
  Те, в якому зодіакальному будинку знаходиться Місяць впливає на долю ваших посадок
  Потрібно відзначити, що найвагоміший внесок у формування посівного календаря з урахуванням зодіакальних позицій зробили стародавні греки. Саме їх астрономи зуміли вивести кореляційні залежності між ростом рослин і знаками зодіаку. Тепер ми маємо чіткі рекомендації щодо того, які жителі зодіакального кола мають репутацію безплідних, а які стануть кращими друзями городників. Кожен садівник повинен враховувати такі поради:

 • до сухим і безплідним знаків відносяться Овен, Близнюки, Лев, Водолій. Однак при вході Місяця в цю фазу ви все одно зможете знайти собі заняття! Наприклад, у період правління цих знаків ви можете посіяти насіннєвий матеріал для отримання зелені, яка тут же піде на стіл, зібрати визрів урожай, обприскати посадки від шкідників, виполоти бур'яни, пройтися косаркою по газону, скопати город або розмітити ділянку під нові посадки;

 • максимально вологими знаками, що сприяють родючості, є Телець, Рак, Скорпіон, Ваги і Риби, тому сміливо плануйте на цей час посадку, пересаджування, щеплення і обрізку. Варто зазначити, що Рак і Риби вважаються знаками, які занадто сильно наповнюють урожай водою, так що компот або закрутки будуть чудово соковитими, а соки – насиченими. Зате фрукти, зняті в цей час з дерев і відкладені на зиму, можуть погнить. Те ж стосується і коренеплодів – зібрані моркву, картоплю або буряк не витримають в підвалі більше місяця. В такі періоди не рекомендується збирати насіннєвий матеріал, а ось висаджувати культури і квіти, які є багаторічними, дуже навіть можна. Винятком є Ваги – коли місяць переходить у знак у городників і садівників розв'язані руки для будь-якої справи. Скорпіон характеризується цілком позитивним впливом, але основний упор потрібно зробити на роботу за висаджування культур — в такий час добре формуються як листя, так і коріння;

 • є й середні за впливом знаки. Наприклад, Діва вважається хоч і вологим, але малопродуктивним знайомий, так що в період її правління можна обприскати дерева, висадити рослини для декору або просто скопати і розпушити грядки. Оформити грядки з цибулею, часником і прянощами можна, коли наш супутник переходить в сузір'я Стрільця. Ну а вплив Козерога варто використовувати при посадці однорічних квіточок і ягідних кущів.


 • Посівний календар на 2019 рік


  Посівний календар на 2019 рік: місячний календар городника по місяцях
  Дізнайтеся, в які дні ваші зусилля увінчаються максимальним успіхом!
  Далі ми ознайомимо вас із самими сприятливими і несприятливими днями для проведення сільськогосподарських робіт в 2019 році.

  Посівний календар на січень


  Зрозуміло, що зимовий місяць не підходить для любителів покопатися в землі, але найбільш завзяті городники можуть знайти собі справу і в цей період. Перегляньте заготовлені насіння і цибулини, проведіть їх дезінфекцію, почніть пророщування для теплиць чи посійте у скриньках на підвіконні трохи зелені для столу. З квіткових висійте насіння бегоній, петуній і любелий на розсаду.
  Сприятливі дні:

 • 10.01.2019

 • 15.01.2019

 • 16.01.2019


 • Несприятливі дні:

 • 5.01.2019

 • 6.01.2019

 • 12.01.2019

 • 21.01.2019


 • Посівний календар на лютий


  Другий місяць зими є досить насиченим, адже тепер вже точно пора провести вибракування насіння та цибулин, які погано перенесли зберігання, висіяти їх на розсаду і почати тепличні роботи. Саме час, щоб посіяти в парниках томати, всі види перцю і кореневої селера, а також будь-які інші рослини, які передбачають тривалий період зростання. Садівники можуть висіяти в парниках або в горщиках насіння бегоній, петуній, гвоздик та хризантем.
  Сприятливі дні:

 • 6.02.2019

 • 7.02.2019

 • 8.02.2019

 • 12.02.2019

 • 13.02.2019

 • 17.02.2019


 • Несприятливі дні:

 • 3.02.2019

 • 4.02.2019

 • 20.02.2019


 • Посівний календар на березень


  Перші весняні дні розташовують до розчищення, плануванні і вскапиваніе земельної ділянки. Особливо активні городники, які живуть в районах з нетривалим влітку. Можна удобрити грунт, провести роботи по формуванню деревних крон і кущів, а якщо сонечко пригріло, то й просушити картопляні бульби, висадити цибулю-сіянку, зелень і салат. Квітникарям рекомендовано зайнятися высевкой братків, примул, левового зіву і фуксії.
  Сприятливі дні:

 • 4.03.2019

 • 16.03.2019


 • Несприятливі дні:

 • 3.03.2019

 • 5.03.2019

 • 31.03.2019


 • Посівний календар на квітень


  Квітень — дуже насичений період для всіх власників садів і городів. Час висівати зелень і пряні трави, редиску, кольрабі, дайкон і моркву. Також квітень підходить, щоб розсадити на грядки розсаду капусти (на випадок нічних заморозків її варто прикривати невеликий плівковою тепличкой). Теплі і сонячні дні в кінці квітня сприяють висадки картоплі. Добре було б урізноманітнити клумби агератумом, гвоздикою і астра.
  Сприятливі дні:

 • 7.04.2019

 • 8.04.2019

 • 9.04.2019

 • 10.04.2019

 • 11.04.2019

 • 16.04.2019

 • 18.04.2019


 • Несприятливі дні:

 • 5.04.2019


 • Посівний календар на травень


  У цей період завзяті любителі сільськогосподарських робіт навіть подумати не можуть про те, щоб відпочивати на сонечку, адже можна нарешті перенести на грядки помідорну, огіркову і баклажанну розсаду, висадити буряк, патисони, горох і квасоля, засадити шматочок ділянки кабачками і гарбузом, а також виділити ряди під картоплю. Прокидається не лише природа, але і перезимували комахи, так що промульчируйте грунт і перевірте її на наявність кладок шкідників. Підходять для висівки будь-які квіти-однолітки.
  Сприятливі дні:

 • 18.05.2019

 • 28.05.2019


 • Несприятливі дні:

 • 20.05.2019

 • 29.05.2019

 • 30.05.2019


 • Посівний календар на червень


  Майже всі посадки та посіви в цей час вже завершені, а у найбільш теплих районах вдається навіть зібрати редис, щавель і петрушку. Наливається соком суничка, а земля настільки тепла, що в неї так і просяться вирощені в теплицях розсадні пагони помідорів, огірків і всіх видів перцю. У червні можна пересіяти насіння шпинату, кмину і кропу, а також влаштувати рейд проти комах-шкідників, прорідити посадки і приділити час поливу. До речі, багато городників полают, що всі посадки повинні важливо зробити до Трійці, так як в противному випадку вони підуть в колір, а не сформують плоди.
  Сприятливі дні:

 • 4.06.2019

 • 5.06.2019

 • 6.06.2019


 • Несприятливі дні:

 • 3.06.2019

 • 11.06.2019

 • 25.06.2019


 • Посівний календар на липень


  Головні вороги городників – посуха, комахи і бур'яни, так що всі дні вони проводять у роботах, пов'язаних з обробкою від комах і поливом. Все, що було посіяно і посаджено, в липні формує плоди, а активізувати цей процес рекомендується за допомогою пасинкування і прищіпки. Можна зайнятися роботами по розширенню полуничних плантацій, обрізавши і розсадивши нові вуса-пагони, ще раз висіяти зелень і пекінську капусту. З квітів рекомендовано висаджувати немофилу, дельфініум та тріціртіс.
  Сприятливі дні:

 • 3.07.2019

 • 11.07.2019

 • 17.07.2019

 • 30.07.2019


 • Несприятливі дні:

 • 2.07.2019

 • 28.07.2019


 • Посівний календар на серпень


  До початку серпня урожай в основному вже визрів. Саме час, щоб дістати і підготувати банки, які будуть заходити смачні домашні соління з огірків і помідорів, компоти, варення і маринади. Рекомендується висадити нові кущі та дерева, посадити цибулини лілій і пересадити крокуси.
  Сприятливі дні:

 • 6.08.2019

 • 7.08.2019

 • 13.08.2019


 • Несприятливі дні:

 • 1.08.2019

 • 2.08.2019

 • 30.08.2019

 • 31.08.2019


 • Посівний календар на вересень


  У цей час тривають роботи по збиранню врожаю та формування пакетиків з насінням для нового сільськогосподарського року. Можна висаджувати деякі культури — наприклад, моркву, цибулю або часник під зиму». Квітникарі можуть здійснити посадку ранніх квітів — тюльпанів, нарцисів і крокусів.
  Сприятливі дні:

 • 3.09.2019

 • 4.09.2019

 • 8.09.2019

 • 9.09.2019

 • 18.09.2019


 • Несприятливі дні:

 • 27.09.2019

 • 28.09.2019


 • Посівний календар на жовтень


  У жовтні вже дозріли всі коренеплідні культури і плоди в садах, а урожай був зібраний, просушений і законсервований, але роботи в садах і городах ще не закінчені. Тепер потрібно перекопати землю, вносячи добрива, перегній або гашене вапно. Подумайте, як утеплити невеликі дерева, щоб вони не замерзли в період зимових холодів. Розширте сад, висадивши груші, яблуні і барбарис, а також посійте насіннєві рослини на зиму. До речі, багато висівають під зиму і квіти – гвоздику, скабіозу, мак, дзвіночки.
  Сприятливі дні:

 • 1.10.2019

 • 2.10.2019

 • 3.10.2019

 • 27.10.2019

 • 28.10.2019

 • 29.10.2019

 • 30.10.2019


 • Несприятливі дні:

 • 14.10.2019

 • 27.10.2019


 • Посівний календар на листопад


  Хочете завжди мати на столі свіжу петрушку, рукколу або укропчик? Можна висіяти їх у скриньках на підвіконнях квартири або на тепличних грядках. Що стосується городніх робіт, то вони полягають у перекопуванні, збір листя і мульчування рослин-многолеток, а також зимовому висіві моркви, часнику, селери. На клумбах посійте ромашку, вербену і звіробій, висадіть флокси.
  Сприятливі дні:

 • 2.11.2019

 • 3.11.2019

 • 4.11.2019

 • 5.11.2019

 • 25.11.2019

 • 26.11.2019

 • 27.11.2019

 • 28.11.2019

 • 29.11.2019


 • Несприятливі дні:

 • 4.11.2019

 • 26.11.2019


 • Посівний календар на грудень


  Ось і настав час довгоочікуваного відпочинку! Тепер можна сміливо насолоджуватися результатами праць, відкриваючи компоти та овочеві закрутки. Можна додати вітамінів в звичайний раціон харчування, висіявши в шухлядки трохи зелені і пряних трав – вони порадують вас яскравими зеленими паростками через пару тижнів. Квітникарі можуть почати пророщування гвоздик, лаванди і бегоній з насіння, а городникам, які мають землю у теплих районах країни, пора зайнятися висаджуванням насіння томатів та пізніх сортів капусти для розсади.
  Сприятливі дні:

 • 9.12.2019

 • 11.12.2019

 • 21.12.2019


 • Несприятливі дні:

 • 26.12.2019


 • Висновки


  Звичайно, якщо ви не пенсіонер або житель передмістя, вам може бути складно дотримати всі перераховані рекомендації. Працюють люди і міські мешканці не завжди мають у своєму розпорядженні вільним часом для постійних роз'їздів і проведення присадибних робіт на дачній ділянці. Можливо, ви не отримаєте розкішний урожай, якщо будете висаджувати рослини в несприятливі дні і не зумієте полити їх у кращі періоди для активізації росту.
  Однак матінка-природа завжди бере своє. Повірте — найміцніші насіння обов'язково зійде і втіляться у міцних плодах і соковитих пагонах. А якщо ви зумієте максимально стабілізувати план садівничих і городніх робіт, то якісні характеристики зібраних у кінці сезону ягід, фруктів і коренеплодів перевершать ваші найсміливіші очікування!
  Посівний календар на 2019 рік: місячний календар городника по місяцях
  • Сьогодні
  • Популярне
  • Читають